Jak działa klimatyzacja i rekuperacja – kiedy instalować ?
10 lutego, 2021
Kurs na kierowcę pogotowia
11 lutego, 2021

 

Wysprzątane biuro albo innego typu zakład pracy to jeden z najważniejszych elementów, na które klienci zwracają uwagę, podejmując współpracę z firmą. Mając na celu dobre wrażenie na tych, co znajdą się wewnątrz budynku, najlepiej zadbać o czystość. W zależności od powierzchni dwie lub jedna osoba sprzątająca na umowie może być zbyt mało, dlatego wiele firm rozważa zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej. Zwykle współpraca ze specjalistami od sprzątania, jest tak samo komfortowe, jak i opłacalne. Nic zaskakującego, że firmy sprzątające robią się o wiele bardziej znane. Co raz częściej zdarza się, że z takich usług korzystają też osoby prywatne, zatrudniające do sprzątania swoich domów czy mieszkań.

Usługi firm sprzątających

Serwis firm sprzątających obejmuje wiele czynności porządkowych. Podejmując się nawiązania współdziałania z firmą sprzątającą, warto jasno określić w umowie, jakie czynności są niezbędne, a poza tym w jakich dniach i godzinach mają być wykonywane. W wielu przypadkach firmy sprzątające działają już po zakończeniu pracy innych pracowników, a niekiedy sprzątają na bieżąco – np. w handlowych galeriach. Należy także określić częstotliwość sprzątania. W małym biurze wystarczy sprzątać 1 lub 2 razy w ciągu tygodnia, natomiast w miejscach, gdzie zwykle pojawia się wielu klientów, powinno się sprzątać codziennie.

Oprócz grafiku sprzątania, warto skupić się na oczekiwanych usługach. Podstawowe oferty firm sprzątających to przede wszystkim odkurzanie, czyszczenie mebli i mycie i zamiatanie podłóg albo usuwanie śmieci. W usługach znajdzie się też czyszczenie przestrzeni kuchennych (również np. obsługa zmywarki), toalet oraz klatek schodowych. Wiele firm sprzątających gwarantuje też pranie wykładzin albo mebli tapicerowanych. Oferowane są również usługi okresowe, np. mycie witryn sklepowych, okien, a nawet samych elewacji. Poza tym w czasie jesienno-zimowym można uzyskać ofertę zbierania liści czy odśnieżania podjazdów, a wiosną i latem doglądanie zieleni.  Dopasowanie usług zależy więc od potrzeb danej firmy, jej powierzchni i pobliskiego terenu.

Jak wybrać dobrą firmę sprzątającą?

Wybór najlepszej firmy sprzątającej najlepiej zacząć od przeanalizowania oferowanych usług, by mieć pewność, że sprosta konkretnym potrzebom. Ponadto warto sprawdzić oceny i umówić się na spotkanie wstępne. Kontakt umożliwi ocenę, czy warto zaufać danej firmy sprzątającej. Wiele z nich nie ma problemu zawieraniem umów usługowych, potwierdzających ustalenia między stronami. Do firm , jakie namawiają do współdziałania na podstawie porozumienia ustnego oraz tych, o jakich trudno wynaleźć szczegółowych informacji, powinno się podchodzić z z dozą ostrożności. Porządna firma sprzątająca posiada profesjonalnych pracowników, którzy mają ciągły dostęp do podnoszenia kwalifikacji i rozwoju.

Istotną kwestią jest także metoda pracy. Zarzadzanie pracownikami powinno odbywać się tak, by realizowanie usług przebiegało szybko i terminowo. Warto zwrócić uwagę również na zachowanie grafika pracowników oraz na zapisy list kontrolnych, wskazujących na czas przeprowadzanych usług. Aby wybrać rzetelną firmę sprzątającą, warto także zainteresować się środkami czystości oraz maszynami wykorzystywanymi do sprzątania. Jeśli klient nie będzie osobiście dostarczał niezbędny sprzęt i środki , powinno się sprawdzić, czego używa dana firma sprzątająca . Niektóre firmy zachęcają do współpracy, gwarantując wykorzystanie najwyższej klasy środków sprzątających, jakich nie da się kupić w zwyczajnym sklepie albo drogerii.

Czy warto nawiązać współpracę z firmą sprzątającą?

Zatrudnienie firmy sprzątającej może być korzystne z dwóch podstawowych powodów. Po pierwsze takie rozwiązanie jest z reguły tańsze, w porównaniu do zatrudnienia pracowników do sprzątania na etat. Poza tym, w sytuacji, kiedy nie posiadamy osoby sprzątającej, zatrudniając fachową firmę, usuwamy taki obowiązek z pozostałych pracowników, co oznacza, że mogą skupić się wyłącznie na powierzonych im zadaniach, jakie generują faktyczne przychody. Poza tym fachowe firmy sprzątają o wiele precyzyjniej i dokładniej, a przy tym w pełni dyskretnie, gdy dostosujemy czas przeprowadzania sprzątania, by nie przerywał pracy innych. T…ą metodą budynek miejsca pracy jest bez przerwy reprezentatywna, oczyszczona i nie odstrasza klientów. Ponadto firma sprzątająca przeważnie dba o potrzeby placówki. Gdy kończą się konieczne produkty codziennego użytku (np. papier toaletowy), zwykle taka informacja jest przekazywana do odpowiedzialnych osób, aby nie doszło do sytuacji, gdzie mogłoby czegoś zabraknąć. Schludne miejsce pracy oddziałuje także na stan zdrowia pracowników oraz na ich skuteczność. Zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej to także komfort i oszczędność czasu, którego nie trzeba przeznaczać na porządki, wobec czego prościej skupić się na prowadzeniu firmy.

Sprzątanie Toruń

 

Strona używa cookies
Ok