Usługi kadrowe i wyliczanie wynagrodzeń - księgowość
Usługi kadrowo płacowe i rozliczanie wynagrodzenia
28 lutego, 2023
nowoczesna klimatyzacja - klimatyzatory i ich funkcje
Nowoczesne klimatyzatory i ich funkcje
2 marca, 2023

Etykieciarki czy warto wyposażyć się w maszyny etykietujące

etykieciarki nowoczesne maszyny etykietujące na linii produkcyjnej

Kompletna produkcja cechuje się tworzeniem pełnych produktów od startu i składania opakowania, przez dozowanie produktu, a następnie zamykanie, aż do etykieciarki. To co przeważnie przyciąga konsumenta do towaru na półce sklepowej z reguły jest taka ciekawa etykieta i by znalazła się ona na towarze, jednym z najfajniejszych oraz efektywnych rozwiązań jest zakup nowoczesnych maszyn etykietujących dla produkcji.

Rodzaje etykiet są bardzo odmienne a przy tym nie za każdym razem są zwyczajnymi naklejkami. Mogą być to również etykiety nakładki zakładane na 3-4 butelki, to jest opakowania tri-pack i bi-pack. O tym, jaka będzie technika etykietowania i ile etykiet rzeczywiście znajdzie się na produkcie, określają czynniki: firma etykiet, wizualizacja optyczna towaru oraz wydajność produkcji. Nowoczesne etykieciarki mogą nadawać od jednej do ośmiu etykiet na raz z prędkością ok. 60 produktów na minutę, a dzięki nowoczesnej technologii wyposażone są w funkcjonalności, dzięki którym nakładają etykiety dokładnie oraz zgodny z projektem. Są to dla przykładu fotokomórki do odczytu pozycji markera albo położenia etykiety; światłowodowe czujniki oraz kamery do odczytu grawerów lub szwów na produktach.

Mimo stale nowych trendów na rynku maszyny etykietujące są zaprojektowane do aplikowania etykiet o różnych formach na wielu typach opakowań – oprócz prostokątnych także pudełek owalnych, płaskich czy stożkowych. Tak samo w przypadku materiałów, z których tworzone są opakowania. Etykieciarki są sprawdzone w nanoszeniu etykiet np. na aluminium, szkło, karton, PET czy HDPE. To gwarantuje sporo możliwości pod względem przygotowania produktu, jaki przyciągnie klienta.

jaką metodą aplikowane są etykiety?

Jak już wspomnieliśmy etykiety przyjmują odmienne kształty i są aplikowane na produkt na różne sposoby. Maszyny etykietujące przystosowane są do etykietowania produktów oraz płaskich opakowań, okrągłych czy kwadratowych. Możliwe jest aplikowanie etykiet od dołu i od góry, a także boczne etykietowanie oraz wzdłuż krawędzi produktu. Obecnie dostępne są tak samo etykietujące automaty, jakie zarówno drukują etykietę, a potem ją nakładają na towar.

By etykieta prawidłowo trzymała się produktu musi zostać przymocowana do niego specjalną metodą. Zwykle stosowane techniki etykietowania opakowa to etykietowanie przy pomocy zimnego kleju, kleju termotopliwego hot-melt, samoprzylepnych etykiet, etykiet plastikowych z rolki adhesleeve, etykiet sleeve termokurczliwego PET i PVC oraz innych. Technika zazwyczaj dobierana jest do typu opakowania.

Etykieciarki automatyczne – czy warto?

Automatyczne aplikatory etykiet opierają się na technologii modułowej. Maszyny etykietujące projektowane są do wymagań klienta, tak żeby były dostosowane do konkretnej linii produkcyjnej w obszarze możliwości i prędkości działania. Sprzedawcy etykieciarek zawsze doradzają, starając się dobrać odpowiednią maszynę do wymagań klienta oraz jego produkcji.

Współczesne etykieciarki tworzone są do ciągłej pracy, bez zbędnych przestojów nawet przy dużych obciążeniach sprzętu. Również w chwili podmiany rolki etykiet technologia nastawiona jest na sprawny powrót do działania. Ponadto dzięki możliwości etykietowania kilku opakowań w ciągu 1 minuty linia produkcyjna używająca automatycznej etykieciarki osiąga większą wydajność i efektywność pracy.

Musimy wspomnieć, że maszyny etykietujące wykonywane są z najwyższej klasy materiałów. Za sprawą tego każda z maszyn jest trwała oraz zapewnia efektywną wieloletnią pracę. Należy często oceniać maszyne etykietującą, sprawdzać jej wymagania, by chodziła nieprzerwanie oraz bez zarzutu. Oprócz tego w sytuacji, jeśli będzie niezbędna część zamienna, do uzyskania są oryginale części. Oprócz tego obsługa aplikatora etykiet również nie należy do nadzwyczajnych umiejętności. Panel sterujący jest łatwy w obsłudze oraz zapewnia ciągłe kontrolowanie oraz zmiany wytycznych maszyny.

Zalety automatycznych etykieciarek

Maszyny etykietujące cechuje mnóstwo zalet, które dobrze jest przedstawić klientowi, który ma zamiar włączyć automatyczną maszynę etykietującą do swojej linii produkcyjnej. Przede wszystkim jest to szybka oraz intuicyjna obsługa zbudowana w oparciu o interfejs stworzony z myślą o użytkownikach. Oprócz tego maszyny etykietujące posiadają zintegrowane parametry dodawania etykiet. Stworzone zostały w taki sposób, aby były proste w myciu, zdatne do serwisowania, a sama wymiana rolek z etykietami była bardzo sprawna.

Co więcej nowoczesne etykieciarki są tak budowane, żeby bez zatrzymania etykietowały na różnych typach opakowań, w dobranych przez użytkownika rozmiarach etykiet. Dużą zaletą maszyn etykietujących jest również to, że precyzyjnie nakładają etykiety i są wzbogacone w systemy kontroli jakości, które weryfikują zarówno etykietę a także obszar jej położenia.

Warto dodać, że odpowiednia jakość materiałów również przekłada się na solidną konstrukcję maszyn etykietujących i zmniejsza ryzyko problemów. W ten sposób obniżają się też wydatki powiązane z naprawą. Z drugiej strony nieprzerywalność działania oraz sprawna wymiana rolek z etykietami to większa wydajność w zachowanych środkach.

Te oraz wiele innych zalet z pewnością mogą przekonać, że opłaca się zainwestować w etykieciarkę na swojej linii produkcyjnej.

maszyny pakujące

Strona używa cookies
Ok