Usługi brukarskie
9 lutego, 2021
Sprzątanie biur i zakładów pracy – cennik usług
11 lutego, 2021

Świeże powietrze w domu czy w pracy, oddziałuje nie tylko na nasze samopoczucie, ale również na naszą skuteczność. Najlepsza jakość powietrza I optymalna temperatura, oznaczają bazę naszej wygody i korzystnie wpływają na naszą motywację i zdolność wykonywania zadań. Żeby zapewnić sobie odpowiednie warunki zazwyczaj decydujemy się na zakup klimatyzacji. Jako niekwestionowany zwycięzca wśród wszystkich wentylatorów, klimatyzator najlepiej kontroluje temperaturę wewnątrz pomieszczeń przynosząc nam komfort w trakcie upałów. Minusem tego rozwiązania jest to, że klimatyzator schładza powietrze, jakie już mamy i nie zapewnia dopływu świeżego powietrza. Tutaj niezawodnie sprawdza się system wentylacji mechanicznej, tzw. rekuperacja. Czym jest rekuperacja i dlaczego warto łączyć klimatyzację z rekuperacją? A to dlatego, by zdobyć jak największy komfort.

Rekuperacja i klimatyzacja – czym się różnią?

Nowoczesna klimatyzacja ma za zadanie zatrzymanie najlepszej temperatury wewnątrz mieszkania szczególnie latem, kiedy zmagamy się z uderzeniami gorąca. Nowoczesne klimatyzacje zezwalają nam na ustawienie idealnej temperatury w środku pomieszczeń, przynosząc chłód i komfort cieplny bez względu na to, jaki upał szaleje na zewnątrz. Jego system działania opiera się na wyziębianiu powietrza do wybranej temperatury. W mieszkaniach i domach przeważnie używanymi klimatyzatorami są klimatyzacje split. Ich środkowa część ma za zadanie ochładzanie powietrza wewnątrz, z kolei ich zewnętrzna część oddaje gorąco z domu. Najbardziej nowoczesna klimatyzacja zaopatrzona jest w systemy niszczące kurz, roztocza oraz bakterie i alergeny. Funkcja chłodzenia nie świadczy o tym, że klimatyzator sprawdza się jedynie w czasie lata. Znaczna część klimatyzatorów może także nagrzewać powietrze. Nie wyręcza to centralnego ogrzewania oraz innych grzewczych systemów, ale sprawdza się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja natomiast ma swoje zastosowanie w wentylacji mieszkań. Na temperaturę wewnątrz ma wpływ wiele okoliczności, ale koszty chłodzenia i ogrzewania pomieszczeń wynikają ze strat cieplnych. Zwykle wentylacja wynosi powietrze ciepłe i pobiera z zewnątrz powietrze zimne. Do unormowania temperatury we wnętrzu mieszkania czy domu, zimne powietrze należy ocieplić, do czego przeznaczana jest znaczna ilość energii odpowiedzialnych za to urządzeń. Wydajnym rozwiązaniem jest montaż nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje gorąco z wentylacji. Z tego względu rekuperator nagrzewa napływające chłodne powietrze, stosując ciepło wylatującego powietrza. Tym sposobem redukuje zapotrzebowanie na ogrzewanie powietrza z dodatkowego źródła. Ponadto rekuperator posiada filtry, jakie chronią jego wentylatory i tym samym filtrują powietrze wchodzące do domu.

Klimatyzacja z rekuperacją – optymalna metoda na zachowanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – co wybrać? Myślimy, który z tych systemów korzystniej się zdecydować. Jeśli decydujemy się na zakup któregoś z nich, warto w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Odpowiednia wentylacja powietrza nie tylko zmniejsza nasze potrzeby na dogrzanie i chłodzenie pomieszczeń czy też oczyszcza powietrze. Gwarantuje nam wysoką energooszczędność i osłonę przed alergenami, wilgocią i zanieczyszczeniami, a ponadto ciągle świeże powietrze. Klimatyzacja z kolei dba o nasz termiczny komfort. Perfekcyjnym systemem zapewnienia komfortu w środku budynku jest połączenie tych dwóch systemów i zakup klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi połączenie zysków z instalacji wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma także korzystny wpływ na systemy grzewcze, dlatego montaż rekuperacji będzie pożyteczna o każdej porze roku.

Zalety instalacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Montaż systemu rekuperacji i klimatyzacji posiada wiele widocznych zalet. Największą z nich jest termiczny komfort w środku mieszkania i dopływ czystego i świeżego powietrza, bez przymusu otwierania okien. Niezależnie od pracy systemów, mamy pod kontrolą temperaturę i usuwany powstawanie nieprzyjemnych przeciągów. Ponadto korzystając z nowoczesnej rekuperacji iklimatyzacji minimalizujemy koszty wychładzania oraz dogrzewania mieszkania, za sprawą gwarantowanej energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pomieszczeń oznacza, że da się odgrodzić się od hałasu ulicznego. Korzystanie z systemu ma także pozytywny wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Taką metodą kontrolowany jest poziom wilgoci powietrza, dzięki czemu nie ryzykujemy powstawania grzybów i pleśni. Te wskazane zalety mówią o wysokiej jakości systemów. Ich poztywny wpływ na termiczny komfort znajdujący się wewnątrz budynku zachęca do tego, że warto zastanowić się nad montażem klimatyzatora z rekuperacją.

Strona używa cookies
Ok