W jaki sposób wybrać gabinet kosmetyczny?
18 grudnia, 2020
Podpis Eurocert Toruń
29 stycznia, 2021

Ozonowanie – Przetestowana technika dezynfekcji ozonem

 

Niezawodna sterylizacja, która całkowicie usuwa wszelkie grzyby, bakterie, wirusy oraz alergeny jest obecnie szczególnie poszukiwana. Ozonowanie to współczesna technika, która kreuje sterylne otoczenie, a zarazem jest w pełni ekologiczna oraz bezpieczna, również w przypadku alergików. Decydując się na dezynfekcję ozonem ochraniamy siebie oraz osób bliskich, w tym osoby, z jakimi mamy ciągły kontakt (na przykład w środowisku pracy), ponieważ ta technika sterylizacji niszczy grzyby, bakterie, alergeny oraz wirusy. Obok tego nie niszczy zdrowia ani w przypadku ludzi, ani w przypadku pupili. Kolejną zaletą ozonowania jest zdolność łatwego likwidowania brzydkich zapachów na przykład z nikotyny albo od zwierząt oraz może zostać zastosowane w pomieszczeniach oraz w pojazdach.

Czym jest ozon oraz co sprawia, że jest tak skuteczny?

Z jakiego powodu oczyszczanie właśnie wykorzystując ozon? Skuteczność ozonu wynika z jego budowy. Składa się on z 3 atomów tlenu. W krótkim czasie od momentu wytworzenia podlega rozkładowi, a w ciągu takiego procesu, tlen reaguje z środowiskiem. Rozpadające się cząsteczki tlenu wnikają głęboko, za sprawą czego całkowicie likwidują grzyby, alergeny, wirusy, bakterie oraz roztocza. Co więcej ze względu na to, że ozon to gaz, dociera do przestrzeni, do jakich niełatwo dotrzeć przez inne metody oczyszczania. Jeszcze jedną zaletą dezynfekcji ozonem zaliczamy to, że z uwagi na prędki rozpad cząsteczek, prędko po oczyszczaniu ozonem da się korzystać z wyczyszczonego oraz wyjałowionego wnętrza. Należy przewietrzyć wnętrze. Skutkiem procesu ozonowania jest absolutne oczyszczenie oraz usunięcie nieprzyjemnych zapachów. Dezynfekcja ozonem realizuje wskazówki sanepidu, a za sprawą swojej efektywności jest mocno zalecaną techniką oczyszczania.

Z jakiego powodu dobrze jest ozonować?

Najszczególniejsze plusy oczyszczania ozonem pochodzą przede wszystkim z właściwości ozonu. Za sprawą bezpiecznego ozonowania tworzymy przestrzeń wolną od wirusów, grzybów, bakterii, alergenów oraz roztoczy. To bardzo istotne na przykład dla alergików. Regularna dezynfekcja oprócz tego, że zapewnia bezpieczeństwo, zapewnia także duży komfort życia, czyste powietrze bez niechnianych zapachów. Obok tego sporą zaletą dezynfekcji ozonem można wskazać to, że nie zawiera jakichkolwiek środków chemicznych, dlatego jest całkowicie naturalna.

Gdzie warto przeprowadzić odkażanie ozonem?

Ozonowanie należy przeprowadzać we wszystkich pomieszczeniach, w jakich zazwyczaj znajdują się ludzie. Będą to więc na przykład budowle mieszkalne, usługowe, biurowe, a do tego wnętrza samochodów i innych pojazdów. Przeważnie z ozonowania nie licząc prywatnych domów, korzystają te placówki, jak placówki medyczne, pensjonaty i hotele, gabinety fryzjerskie i kosmetyczne, miejsca kultury, przedszkola i szkoły albo restauracje. Ten typ oczyszczania można także wykorzystać do oczyszczenia klimatyzacji, obiektów sportowych, magazynów czy hali produkcyjnych. Dzięki oczyszczaniu ozonem usuwane są niezbezpieczne dla zdrowia ludzi oraz zwierząt grzyby, bakterie lub wirusy , ze względu na to by zagwarantować niezbędny poziom bezpieczeństwa powinno się często wykonywać ten typ oczyszczania. Za sprawą gazowej postaci ozonu, przechodzi on przez takie materiały jak tapicerki, materace, wykładziny, dywany i zasłony, w ten prosty sposób możemy dokonać kompleksowego oczyszczania w przestrzeniach, w jakich znajdujemy się najczęściej.

Jak bezpiecznie przeprowadzić dezynfekcję ozonem?

Choć sama technika odkażania ozonem nie jest niezbezpieczona dla ludzi, powinno się odpowiednio się przygotować. Ozon dogłębnie utlenia, z tego powodu w momencie przeprowadzania odkażania taką metodą należy zachować ostrożność, by nie podrażnić oczu oraz układu oddechowego. Przed przystąpieniem do odkażania ozonem trzeba przede wszystkim zabrać z wnętrza wszystkie rośliny i zwierzęta, żeby nie narażać ich na działanie ozonu. Ponadto warto zabrać obrazy malarskie, żeby nie utlenić farb, ponieważ mogłyby stracić intensywność koloru. Większość pracy wykonują specjalne maszyny, a zatem istotna jest także sama umiejętność obsługi maszyn. Zdalna kontrola nad maszyną umożliwia także osobie kontrolującej wyjście z wnętrza podczas oczyszczania ozonem. Punktem, o jakim nie można zapomnieć jest uszczelnienie wnętrza, żeby ozon w trakcie pracy maszyny nie uciekał się poza oczyszczane miejsce.

Tak samo przy ozonowaniu auta. Na wstępie trzeba odkurzyć wnętrze, usunąć śmieci, gumowe chodniki oraz zbędne przedmioty. Ozonator powinien zostać na siedzeniu. Trzeba pamiętać o wyłączeniu klimatyzacji oraz włączeniu wewnętrznego obiegu w nadmuchu wentylatora samochodowego. W ciągu oczyszczania ozonem auta trzeba zamknąć drzwi i okna, żeby cząsteczki ozonu miały szansę wnikać m.in. głęboko w tapicerki. Należy też pamiętać, żeby nie ozonować w upalny dzień, zwłaszcza przy silnym nasłonecznieniu.

Strona używa cookies
Ok