Biogazownie pochodnie do spalania biogazu instalacje na biogaz
Warunki budowy biogazowni
25 listopada, 2016
dekoracje weselne Toruń
Organizacja ślubu: jak dobrać odpowiednie dekoracje?
3 grudnia, 2016

Sceneria dźwiękowa wesela wielokulturowego

Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane

Jeżeli oboje pochodzicie z różnych państw oraz jesteście różnego wyznania…

Wesela mieszane to olbrzymie wyzwanie. Po pierwsze wypada sprawić, aby familie Młodej Pary dojechały zgodnie z harmonogramem, secundo – podczas przyjęcia powinny się nawzajem rozumieć, więc niezbędne są osoby, które znają obydwa języki, tertio – – repertuar dźwiękowy musi być skutecznym kompromisem, co znaczy, że trzeba go dostosować do gustu Panny Młodej oraz Pana Młodego. Na takiej uroczystości rewelacyjnie sprawdzi się dj – wodzirej, który przygotuje oprawę muzyczną w oparciu o wymagania przyszłych małżonków. W naszym kraju nierzadko zatrudnia się dj’a na wesela polsko-angielskie, polsko-niemieckie, polsko-portugalskie, polsko-ukraińskie, polsko-amerykańskie bądź polsko-rosyjskie. W trakcie ich planowania występuje fala kłopotów, którymi w ogóle nie muszą zadręczać się osoby mające swoje korzenie w jednym kraju. W przypadku wesela małżonków „mieszanych” trzeba wykorzystać „szczyptę obrzędowości” rodzimej oraz obcokrajowej. Dotyczy to wszelkich ceremonii, potraw, muzyki i różnorodnych zabaw. Prawdziwym problemem może być język, stąd trzeba na tę okazję zaangażować translatora, jeśli Państwo Młodzi, członkowie rodziny czy przyjaciele niestety nie mogą tego uczynić. Błyskawicznie będzie tłumaczył przemowy oraz wyjaśniał wszystkie obrządki.
Jak więc scementować dwie tradycje, odmienne doświadczenia oraz spowodować, ażeby goście nie byli znudzeni?

Oczywiście korzystając z pomocy dobrego dj’a – wodzireja

Dobry dj na wesela mieszane wie za pomocą jakich technik zintegrować podczas wydarzenia dwie odrębne kultury. Każda rodzina będzie zapewne całkowicie inaczej przygotowana do niniejszej zabawy, dlatego jakiekolwiek różnice powinien on właściwie wykorzystać. Nie jest najważniejsze to, na jakiego dj’a – wodzireja się zdecydujemy. Musimy jednak zwrócić uwagę na parę spraw:

  • jego doświadczenie w przygotowywaniu tego rodzaju uroczystości (zweryfikujmy w jakiej ilości dokładnie działał)
  • predyspozycje wokalne, muzyczne bądź wodzirejskie (możemy spojrzeć na filmy z zabaw, które już wcześniej zostały przez niego zrealizowane)
  • zdolność budzenia pozytywnych emocji u gości uczestniczących w identycznych ceremoniach (np. na filmach widać, iż goście na rozmaitych zabawach fajnie się bawią)
  • swoboda w dogadaniu się co do detali
  • napisanie umowy z wszystkimi detalami (koszt usługi, koszt wydłużenia czasu występowania, repertuar, rodzaje rozrywek itp.)
  • drobiazgi – inaczej wszystkie rzeczy, jakie będą ważne w tym dniu, a jakie tymczasowo „trzymają się na uboczu” (profesjonalizm dj’a, m in. kultura osobista, dobrany strój, punktualność)
  • naszkicowanie „Planu B”, więc dodatkowego grafiku, który w przypadku niemożliwości zastosowania pierwotnego zajmie jego miejsce

Zostaje jeszcze pytanie: czy raczyć dj’a alkoholem w trakcie przyjęcia? Po pierwsze raczenie czy to trunkiem, czy to kawałeczkiem ślubnego tortu nie musi budzić większych zastrzeżeń. Z przeciwnej strony – nikt nie chce mieć na tak ważnym wydarzeniu kogoś odpowiedzialnego za oprawę muzyczną, która przebywa „pod stołem” zupełnie wstawiona… Warto wybrać rozwiązanie pośrednie, zatem przekazać jeden oddzielny stolik dla dj’a z klasyczną „odrobiną” wybornego trunku. Inaczej cała uroczystość może błyskawicznie się zakończyć, a goście będą rozczarowani oraz szybko „zmyją się” do domów.

Jakie gry może zasugerować dj?

Propozycji jest faktycznie sporo. Możemy podpowiedzieć swoje zamysły albo zdać się w pełni na wyobraźnię dj’a Zabawy najlepiej podzielić na atrakcje połączone z „przedbabinami”, zabawy taneczne, fanty itp. Istotne jest, ażeby złączyć gry integracyjne (na jakich zaproszone osoby posiadają możliwość rozmawiać ze sobą i się bawić), typowe (baloniki z zadaniami, gorące krzesła bądź świstaki), neutralne (żeby uniknąć stagnacji na weselu). Trafnym pomysłem są także konkursy, gdzie do zdobycia jest taniec z Panną Młodą bądź Panem Młodym. Na międzynarodowym weselu wcale nie powinny pojawić się gry o mocnym zabarwieniu zmysłowym, prostackie bądź hańbiące którąś ze stron. Wodzirej może uzbierać zaproszonych do odtańczenia państwowego tańca danego kraju, np. corridę, poloneza, kaczuchy, trojaka. Zanim powstanie plan atrakcji warto podyskutować z rodzicami, dziadkami oraz pozostałymi gośćmi o rytuałach kraju, z jakiego pochodzą i dobrać wraz z nimi te najbardziej adekwatne. Jeżeli zatrudnimy dj’a na wesele międzynarodowe, należy z nim obowiązkowo omówić wszystkie szczegóły. Powinien zmieszać różnorakie style muzyki, ażeby każdy z gości posiadał okazję radowania się przy ulubionych piosenkach.

O tym trzeba wiedzieć!O tym nie możemy zapomnieć!

W trakcie brytyjskiego wesela goście indywidualnie płacą sobie za alkohol. Wyłączony od tej zasady jest szampan, za który opłatę reguluje rodzina Młodej Pary. Tymże szampanem wznosi się toast za współmałżonków na początku zaślubin.

Więcej informacji znajdziesz klikając w link obok – dj na wesele mieszane

Strona używa cookies
Ok