Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane
Sceneria dźwiękowa wesela wielokulturowego
29 listopada, 2016
Filmy i seriale online bez żadnych limitów filmy z lektorem i z dubbingiem, filmy cda zalukaj
Darmowe filmy online
6 grudnia, 2016

Organizacja ślubu: jak dobrać odpowiednie dekoracje?

dekoracje weselne Toruń

Zawarcie związku małżeńskiego to niemal dla wszystkich par najważniejsze wydarzenie w całym życiu. Nie ma w tym nic niezwykłego, że narzeczeni pragną tego, aby był to dzień nadzwyczajny. Więc nietrudno zauważyć, że wiele przyszłych par dużą część czasu poświęca na to, aby jak najlepiej zorganizować ślub. Brane pod uwagę jest np. to w jaki sposób prezentuje się lokal, a także wnętrze miejsca, gdzie będzie miał miejsce ślub, oraz jakie ozdoby będą eksponowane w czasie ceremonii, a więc ogólnie rzecz ujmując – idzie o kwestie dodatków dekoracyjnych.

Minęły czasy, kiedy wystarczył jeden zwykły kwiatek na stolikach, różnokolorowe balony czy pożółkłe obrusy. Nic dziwnego – otóż jest to szczególnie ważna ceremonia i perspektyw na zrealizowanie jej pięknej oprawy jest rzeczywiście dużo. Zatem jakie mamy do wyboru dekoracje ślubne i co czym należałoby pamiętać?

Które dekoracje weselne wybrać?

Dekoracje weselne są zwykle zrobione porcelany, drewnianych elementów, albo z materiałów tekstylnych. Jeżeli idzie o dominujące barwy, to nie ma obowiązku aby były to klasyczna biel, bądź odcienie różu lub czerwieni. Coraz częściej pary młode wybierają różne kolory, nierzadko bardzo nasycone. Popularny jest przykładowo fioletowy, szmaragdowy czy szafirowy.

Jeszcze szczególnie popularnym elementem dekoracyjnym na imprezach weselnych jest klimatyczne oświetlenie typu LED. Jest ono proste w instalacji, prezentuje się elegancko a przede wszystkim tworzy fantastyczne wrażenie. A ponadto światło może zamaskować pewne mankamenty sali, jeśli takowe są. Jednak niektóre pary zamiast światła ledowego, stawiają latarenki lub wyłącznie świece.

Co się dekoruje na weselu?

Właściwie to możemy wszystko udekorować, gdyż dekoracje nie muszą być ani nijakie ani standardowe, propozycje są prawie nieskończone: od dekoracji kwiatowych (np. bukiety na stoły), przez dobrane oświetlenie sali. Natomiast gdy idzie o podstawowe oraz najczęściej dekorowane rzeczy na weselach, to niewątpliwie są to stoły oraz miejsca do siedzenia. Na stoły najczęściej układa się bukiety w finezyjnych wazonach, bileciki z nazwiskami gości, drobne upominki. Na siedzenia zakłada się eleganckie pokrowce, przybiera je się ponadto tasiemkami jak i gałązkami. Na osobną uwagę zasługuje także stolik małżonków, który często wyróżnia się bardziej finezyjnymi dekoracjami.

Jeżeli idzie o inspiracje na dekoracje ślubne, przeważnie elementy dekoracyjne przyjęcia weselnego korespondują z obecną porą roku. Np. w lato na stolikach dominują kwiaty polne zamiast tradycyjnych róż. Dekoracje weselne mamy możliwość również obmyślić tak, żeby oddawały one charaktery nowożeńców czy ich zainteresowania. Tak jest między innymi w wypadku ślubów, gdzie małżonkowie są z innych kultur i zależy im na połączeniu ich obu kultur.

Brak czasu a dekoracje ślubne – jak temu zaradzić?

Tylko z drugiej strony pojawia się pytanie, czy mając w głowie tyle spraw związanych z organizacją ceremonii znajdzie się jeszcze czas na szukanie stosownych dekoracji weselnych? Małżeństwa które ceremonie mają za sobą, przyznają że własnoręczny dobór dekoracji weselnych był nie tylko czasochłonny, ale też nerwowy. Jednak co było dla nich najgorsze, to fakt, że efekt końcowy ich samodzielnego ozdabiania daleko odbiegał od wizji, którą sobie stworzyli.

Obecnie wybór ozdób i możliwości ich przeznaczenia jest niemal nieograniczony. Niestety, dla tych osób, które na co dzień nie interesują się tym faktem, wybór spośród tylu propozycji, potrafi zupełnie zniechęcić. A nie zapominajmy, że przecież dekoracje dotyczą nie tylko wnętrz. To również np. ozdoby na limuzynę albo dekoracja wejścia prowadzącego na salę weselną.

Oczywiście nie znaczy to, że jeśli para młoda nie ma czasu, to musi rezygnować z wyjątkowych dekoracji weselnych. Narzeczeni nie muszą także godzić się na dekoracje ślubne, które są „gratisem” wybranej restauracji czy innego lokalu. Nie okłamujmy się – takie ozdoby są mdłe i często nie pasują przykładowo do stylu wesela, oprawy muzycznej i tak dalej. Zresztą zazwyczaj parom zależy właśnie na tym, aby dekoracje weselne odzwierciedlały specyfikę ich związku, a nie były powieleniem każdego zeszłego przyjęcia.

Na szczęście organizację ślubu i wesela możemy zlecić doświadczonej firmie, która wyczaruje doskonały nastrój w tak ważnym dniu. A jeśli nie będziecie pewni swoich pomysłów, konsultant ślubny pomoże wam dokonać wyboru, wskaże pozostałe opcje, zainspiruje, a najistotniejsze – wesprze was w obowiązkach które mogłyby być stresujące i czasochłonne.

Konsultant ślubny – pomocnik w organizacji ślubu

Zlecanie firmie dekoracji kościoła, urzędu lub auli weselnej ma też inne korzyści. Jedną z nich jest fakt, że nie potrzeba kupować dekoracji na własność. Agencje ślubne zajmujące się dekorowaniem ceremonii weselnych mają własne dekoracje. Dzięki temu odpada kłopot związany z kosztami na ozdoby, które doskonale wygląda na ślubie czy weselu, jednak późniejsze ich rozbieranie i wyszukiwanie miejsca, gdzie możemy je złożyć, jest dość uciążliwe. Zresztą większość z elementów ozdobnych jest niepraktyczna do wykorzystania we swoim domu.

Na czym polega współpraca ze specjalistami od dekoracji weselnych?

W pierwszej kolejności taka agencja omówi z tobą twoją ideę rozważy twoje pomysły i możliwości, skonsultuje z tobą temat przewodni dekoracji weselnych, w tym również kolory i porównanie kilku z nich a dalej sporządzi projekt dekoracji ślubu.

Takie rozwiązanie posiada wiele korzyści. Oprócz tego, że nie trzeba się denerwować się, tym, czy na pewno zostało zrobione i czy dekoracje będą do siebie pasować to również przyoszczędzicie dużo czasu i nerwów. Jeśli poszukujecie pomocy przy dekoracjach ślubnych, to na pewno warto zapoznać się z możliwościami, które oferuje agencja ślubna. Aby przeczytać więcej wiadomości o dekoracjach weselnych, wybierz poniższy link: dekoracje weselne Toruń.

Strona używa cookies
Ok