Aranżacja ogrodów projektowanie ogrodów Bydgoszcz projektant ogrodów Toruń
Oryginalny projekt Twojego ogrodu
28 grudnia, 2016
narzędzia CP
Zalety narzędzi pneumatycznych
30 grudnia, 2016

Sprawdzając fora o tematyce ślubnej, niezmiernie często można znaleźć tematzwiązany z tym jaką muzykę wybrać na wesele. Najgorętszą kwestią poruszaną w kręgach forumowiczów jest problem, który można opisać następująco: kapela czy dj na wesele – kogo warto wynająć?

O muzykach wyrażono już pewnie wszystko, a dj na wesele to w dalszym ciągu aktualny temat. Postanowiliśmy, że w tym poradniku opowiemy o tym, co robi dj, czy dj na weselu sprosta swojemu zadaniu, jak szukać właściwego dj-a a także czym się różni dj od zespołu muzycznego. Zacznijmy jednak od początku.

Kim NIE jest dj

Dj-em z pewnością nie nazwiemy, kogoś kto prezentuje muzykę nadawaną z programu na laptopie, dlatego że solidny sprzęt jest wymagany w zawodzie dj-a. Dobry dj dysponuje: konsolą i sprzętem nagłaśniającym, a dodatkowo słuchawkami – a na tym nie koniec, gdyż dj, który jest odpowiedzialny, będzie dbał o to, aby jego pokaz muzyczny nie tylko rewelacyjnie brzmiał, lecz również dobrze prezentował się.

Czym się kierować przy wyborze dj-a

Dj (albo dyskdżokej) puszcza a także remiksuje utwory muzyczne, czyli zmienia za pomocą wspomagających efektów dźwiękowych. Dj to osoba, która charakteryzuje się ogromną znajomością puszczanych kawałków, przy jednoczesnym zachowaniu spójności muzycznej w czasie performance’u. Jeśli mowa o dj na imprezy typu wesele czy bal studniówkowy, to dj musi być również dobrym widzem, by błyskawicznie ocenić, czy proponowany przez niego repertuar odpowiada gustom słuchaczy. A dobry dj umie zagrać dla jakiejkolwiek grupy odbiorców. Specjalnie to podkreślamy, dlatego że doświadczony dj nie pozwoli na to, żeby prezentowana przez niego kompozycja muzyczna dawała radość tylko jemu i nie trafiała w pragnienia weselników.

Jak znaleźć Dj-a na wesele?

Wiadomo – ile ludzi, tyle oczekiwań, lecz istnieje kilkanaście elementarnych prawd, jeśli chodzi o wybór dj na wesele. Przede wszystkim warto zaznajomić się z portfolio dj-a. Aby to sprawdzić należy wpisać w wyszukiwarkę przykładowo: Dj Warszawa czy dj wesele Warszawa, by znaleźć kilkanaście stron z portfolio dj-ów z z wybranej lokalizacji.

Fachowy dj będzie się starać, aby przyszła para młoda miała możliwość posłuchać i dowiedzieć się, jak dj wypada dobrze na balach okolicznościowych. Dlatego natychmiast nie przeglądaj stron, gdzie nie ma materiałów dźwiękowych lub klipów, no chyba że nie przeszkadza Ci, żeby trwonić czas na dzwonienie do każdego dj-a, aby wypytywać go o zaprezentowanie portfolio. Na podstawie portfolio dj-a możesz już w pewnym stopniu zweryfikować, czy dj jest odpowiedni na Twoje wesele.

Popatrz także na to, jak określony dj podchodzi do kwestii prezentowania się. Ważne jest tu na przykład jego strój, dlatego, że dj, który uświetnia swoim występem wesele, powinien być odpowiednio ubrany. Tym bardziej, że jest to ważne wydarzenie, stąd dj powinien zawsze pokazywać, że wie o tym.

Czy dj zajmuje się konferansjerką?

Inną kwestią jest to, czy dj trudzi się również prowadzeniem na weselu czy innej tego typu imprezie. Większość dj-ów często podkreśla, że są także wodzirejami. Ale wiadomo – wodzirej wodzirejowi nierówny. By nie mieć powodu do wstydu na weselu, sprawdź, czy dana osoba faktycznie orientuje się, na czym polega prowadzenie imprezy. A pewnie nie zależy Ci, aby na Twoim weselu wodzirej raz po raz raczył niestosownymi dowcipami czy mówił do weselników jak do swoich kumpli.

Nowy trend muzyczny: Dj na studniówkę

Oczywiście dj gra nie tylko na weselach, istnieje możliwość, aby go również wynająć na podobną imprezę. I tak dj na studniówce to coraz powszechniejszy widok. Obecnie to nic szczególnego, bo bandom ciężko jest nadążyć za współczesnymi trendami, a dj ma prawie nieograniczony dostęp do muzyki. A gdy mowa o różnicach…

Dlaczego dj na wesele jest lepszy niż zespół?

Jeśli idzie o rozbieżności między dj-em a kapelą, to w poprzednim akapicie napomknęliśmy o tym, że dj posiada szersze możliwości, gdy idzie o repertuar. Jest to jego wielką zaletą szczególnie na na imprezie weselnej. Na pewno wiesz, że weselnicy zazwyczaj chcą, żeby zagrano wybraną przez nich piosenkę. Jeśli jest to „stary” kawałek, to zespoły przeważnie są w stanie szybko wymyślić aranżacje, ale w przypadku najnowszych kawałków? Tutaj dj zdecydowanie wygrywa. No i naturalnie dla dj styl piosenki i język nie mają najmniejszego znaczenia.

Warto jeszcze wspomnieć o pozostałych korzyściach: dj nie ma tak przydługich pauz, jak zespoły, ponieważ nie traci energii tak błyskawicznie jak muzycy. Zresztą uczestnicy przeważnie nawet nie dostrzegają, że dj ma pauzę bo w jej trakcie muzyka jest obecna. Inną korzyścią oprawy muzycznej w wykonaniu dj-a jest fakt, że są to takie jak w radiu. A to oznacza, że zawsze można być pewnym, że nikt na Twoim przyjęciu nie zacznie psuć swoim brakiem talentu utworu. Inną sprawą są stawki – wynajęcie dj na wesele związane jest z niższymi kosztami.

Dj, który dobrze brzmi i świetnie wygląda!

Na koniec trzeba także powiedzieć o tym, że doświadczony dj dysponuje również swoim światłem oraz innymi dodatkami akcesoriami, przykładowo maszyną wytwarzającą dym. Pomyśl: pierwszy taniec w romantycznej otoczce z mgły i przy nastrojowym oświetleniu, a do tego Wasza wyjątkowa melodia, brzmiąca dokładnie tak, jak powinna…

O umiejętnościach i zaletach dj-a można długi czas by opowiadać, ale może lepiej będzie, jeśli dj sam je pokaże. Dlatego jeśli szukasz właściwej oprawy dla Twojego przyjęcia weselnego czy energicznej muzyki na bal studniówkowy a także inną imprezę okolicznościową, zdecydowanie zajrzyj na stronę dj wesele warszawa.

Strona używa cookies
Ok