Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Implanty stomatologiczne
28 października, 2019
Projektowanie ogrodów Toruń - nawadniae ogrodu - firma ogrodnicza
Instalacje automatycznego podlewania roślin w ogrodzie
24 sierpnia, 2020

Fryzjer – na co zwracać uwagę

Piękne i zdrowe włosy to nie wyłącznie efekt codziennej pielęgnacji, ale również relacja z odpowiednim fryzjerem. Specjalista powinien znać oraz odpowiadać na wymagania swoich klientów i ich włosów. Z tej przyczyny trafny wybór fryzjera jest tak istotny. Dbałość o włosy oraz umiejętności układania i strzyżenia to nie jedyne czynniki, które powinny być wzięte pod uwagę. Między innymi istotny jest również wygląd salonu oraz stosunek do klienta. Lepiej najpierw sprawdzić, niż ryzykować fryzjerską katastrofą. Na co trzeba zwrócić uwagę?

Wiedza

Odpowiedni fachowiec nie ogranicza się jedynie do życzeń klientów, ale również jest w stanie im doradzić. Ocenia, które fryzury są możliwe do stworzenia na włosach w konkretnym typie, a które nie. Służy pomocą we wskazaniu właściwej pielęgnacji, a także dobierze fryzurę do charakteru, kształtu twarzy lub okoliczności. Sygnałem wskazującym kompetencje fryzjera są również dyplomy, które często można zobaczyć na witrynach internetowych lub bezpośrednio w salonie fryzjerskim. Co więcej, dobry fryzjer wciąż się kształci – uczestniczy w wykładach, szkoleniach zjazdach. Uzupełnia wiedzę oraz śledzi nowinki. I chętnie się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera bez wątpienia najbardziej ciekawią wszystkich klientów. Jeśli fryzjer posiada wiedzę, którą popiera dyplomami zazwyczaj powinien posiadać również umiejętności. Zdarza się jednak tak, że to, co fryzjer potrafi, nie zawsze pasuje każdemu z klientów. Czasami fryzjerzy słyną z mocnych, krzykliwych stylizacji, inni wyczarują fantazyjne upięcia, które sprawdzą się na przykład na ślub lub inne okazje. Należy więc nie tylko znaleźć fryzjera z umiejętnościami, ale tego, którego zdolności nam pasują. W tym celu warto poszukać opinii innych klientów, a także sprawdzić udostępnione zdjęcia, które ukazują wcześniejsze prace fryzjera.

Podejście do klienta

Nieważne, ile czasu pochłonie wizyta w salonie fryzjerskim, każdemu zależy na tym, aby minął w sympatycznej atmosferze. Zazwyczaj fryzjerzy zabawiają klientów rozmową, jednak trzeba mieć na uwadze to, że pogaduszki mogą rozpraszać fryzjera, przez co będzie skupiać się na przekazywaniu historii, zamiast na stylizowaniu włosów. Tego rodzaju rozmów trzeba się wystrzegać, przede wszystkim wtedy, gdy fryzjer dużo narzeka na innych klientów albo na szefa, bo to może oznaczać słabą kulturę osobistą.

Co więcej dobrze również zwrócić uwagę na to, jak wiele czasu fryzjer przeznacza bezpośrednio swoim klientom. Często fryzjerzy przyjmują jak najwięcej ludzi w krótkim czasie. Przez to oddają im zbyt mało uwagi. Zdarza się również, że jednym klientem zajmuje się kilka osób. Kto inny układa, kto inny strzyże włosy. W takich miejscach faktyczny kontakt z klientem jest minimalny, co może ujemnie wpłynąć na efekt końcowy. Im fryzjer ma większy kontakt z włosami, tym lepiej je zna oraz wie, czego potrzebują.

Ważna jest również komunikacja. Dobry fryzjer, doradza, słucha potrzeb, ale do niczego nie zmusza. Odpowiedni salon fryzjerski umożliwia też reklamacje w przypadku wpadki. Zdarzają się najlepszym, ale w zamian fryzjer powinien zaproponować obniżkę, naprawczy albo nawet zwrot pieniędzy.

Wystrój salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski to wizytówka fryzjera, dlatego jego wygląd jest niezwykle istotny. W tej dziedzinie podstawową rolę spełnia higiena salonu. W trakcie swojej pracy fryzjer stosuje te same narzędzia do obsługi wszystkich klientów. Z tego względu w porządnym salonie wszystkie sprzęty są dokładnie oraz systematycznie dezynfekowane i czyszczone. W wypadku, jeśli niefortunnie doszłoby do jakiegoś skaleczenia bezpieczniej byłoby, aby narzędzia były zdezynfekowane i nie przenosiły bakterii.

Ważne jest również to, w jaki sposób fryzjer dba o czystość salonu. Jeżeli na podłodze są nieuprzątnięte ścięte włosy albo na przykład rozlana w czasie mycia woda lub szampon to sygnał, że fryzjer nie jest zbyt porządny i lepiej go unikać. Dobry fryzjer tuż po skończeniu pracy, porządkuje salon przed przyjściem następnego  klienta.

Trzeba także zwrócić uwagę na sam wystrój. Salon powinien zapraszać klientów do wejścia i skorzystania z usług. Musi zatem być przytulny i ciekawy. Salony fryzjerskie, które odznaczają się szczególnym elementem łatwiej zostają w pamięci. Ciemne, przygnębiające salony raczej nie wzbudzają zaufania.

Produkty i narzędzia

O tym co decyduje, że salon fryzjerski jest świetny, a przyjmujący tam fryzjerzy są fachowcami, dowodzi również jakość produktów oraz sprzętu, które są tam używane. Ostrość nożyczek, maszynek lub brzytw wpływa na efekty działań fryzjera. Tępy sprzęt będzie niepewny i może przynieść więcej strat, niż pożytku. Im porządniejsze narzędzia, tym wyższa pewność i precyzja. Nawet największe zdolności fryzjera nie pomogą, jeśli sprzęt jest kiepski.

Dobrze jest także spojrzeć na to, jakie produkty są używane przez fryzjera. Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie są o wiele lepsze od tych ogólnodostępnych, pochodzących z drogerii produktów. W ich składzie jest wyższe stężenie elementów aktywnych i odżywczych. Co więcej wiele z nich ma lepsze pochodzenie – na przykład zawierają faktycznie naturalne ekstrakty. To oznacza, że są skuteczniejsze i bardziej bezpieczne.

http://www.fryzjer-torun.pl/

Strona używa cookies
Ok