kartoniarki - rodzaje kartoniarek - maszyny pakujące
Kartoniarki w przemyśle
4 sierpnia, 2022
Prowadzenie księgowości w firmie a rola księgowej
Rola biura rachunkowego w działalności
7 listopada, 2022

Termokubek na każdą okazję

Kubek termiczny dla kogo najlepszy - jaki kubek wybrać

O kubkach termicznych przypominamy sobie zazwyczaj w sezonie jesienno-zimowym, jeśli planujemy zabierać gorącą kawę albo herbatę do szkoły, do pracy, a także np. na wycieczkę pociągiem lub samochodem. Nie pamiętamy , że termiczne kubki nie tylko trzymają gorąco, ale także są wyśmienite do noszenia zimnego napoju gdy jest gorąco. Który kubek termiczny będzie idealny dla Ciebie? To zależy od tego, czy szukasz kubka na co dzień do użytku, czy zastanawiasz się nad termosami turystycznymi. Najlepszy kubek termiczny na długo zachowa ciepło kawy oraz chłód napoju. Z uwagi na to z termicznego kubka można korzystać w ciągu roku, tym bardziej że jest on produktem niezwykle szczelnym oraz wygodnym, dlatego znajdzie zastosowanie w wielu sytuacjach.

Co jest ważne, kupując kubek termiczny?

Jeżeli podejmujemy zakup termicznego kubka, najlepiej w pierwszej kolejności sprawdzić kilka ważnych aspektów. Po pierwsze najbardziej ważny jest materiał produkcji. Tak sprawdzimy jego zastosowanie oraz poziom utrzymania zimna albo ciepła. Kolejnym składnikiem jest przykrywka kubka. Najlepiej by była nie tylko szczelna, aby zachować ciepło lub zimno w środku na odpowiednim poziomie, ale również gwarantować komfortowy sposób picia. Warto również ocenić formę kubka termicznego oraz jego pojemność. Termiczne kubki o średniej objętości nie sprawdzą się na dłuższych podróżach, dlatego w tym apekcie powinniśmy dobrać pojemność kubka termicznego do swoich potrzeb. Natomiast jego kształt ma duże wartość pod względem użytkowym. Zależy nam przecież, by posiadał komfortowy uchwyt oraz nie ślizgał się w ręce albo w rękawiczce. Ponadto powinien być stabilny, a jeśli chcemy korzystać z niego w samochodzie, lepiej by wchodził w miejsce przeznaczonym na termiczny kubek.

Który termiczny kubek wybrać?

Termiczny kubek dobry do pracy lub do biura

Kubki termiczne zazwyczaj kupujemy do pracy. Biorąc pod uwagę materiały, z których są wykonane, większość z nich będzie dobry do pracy. Wybór kubka termicznego do pracy warto jednak dopasować od formy pracy. W biurze dobre będą niemal wszystkie termiczne kubki, które gwarantują długi okres trzymania ciepła lub zimna. Możemy zdecydować się na malowniczy termiczny kubek ceramiczny, wygodny szklany lub wykonany z tritanu. Nie dość, że można je kupić w różnych kolorach i wzorach, to do tego są wygodne, lekkie oraz nie zatrzymują zapachów. Czasami do pracy decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, chociaż one krócej utrzymują temperaturę. Charakter pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy kubek będzie doskonały dla kierowcy albo dla budowlańca. Choćby z uwagi na to, że np. termiczny kubek szklany czy ceramiczny jest mniej trwały na zniszczenie.

Który kubek termiczny będzie dobry dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka powinien być głównie lekki, wygodny, szczelny oraz bezpieczny. Z uwagi na to najczęściej wybieranymi kubkami termicznymi dla dzieci są kubki plastikowe. Są one dość niedrogie, znajdziemy wśród nich wiele kolorów i wzorów, a poza tym są wygodne. Bez trudu zmieszczą się do tornistra oraz będą łatwe w korzystaniu. I chociaż krócej utrzymują ciepło lub zimno oraz stosunkowo są mniej trwałe, wciąż są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy upuszczeniu nie rozpadną się jak np. termiczny kubek szklany czy ceramiczny.

Termiczny kubek wyśmienity na spacer

Plastikowy kubek termiczny będzie dobry także na spacer, gdy potrzebujemy lekkiego kubka termicznego, ale nie polegamy wielogodzinnym zatrzymaniu temperatury. Jeżeli jednak utrzymanie temperatury jest potrzebne, rozsądniej wybrać termiczny kubek z tritanu. Takie kubki są lekkie w noszeniu, wygodne, a dodatkowo nie mają w składzie związków BPA oraz są obojętne na drobnoustroje. Są nieco droższe i da się je zarysować, ale są odpowiednie za sprawą swoich zalet.

Jakie termiczne kubki zda egzamin w czasie wycieczki?

Wyjeżdżając na wycieczkę zazwyczaj zależy nam, by kubek termiczny jak najdłużej zatrzymywał zimno lub ciepło napoju w środku. Z uwagi na to najlepszym kubkiem termicznym na wycieczkę okazuje się stalowy kubek. Te termiczne kubki najdłużej w porównaniu do pozostałych utrzymują ciepło lub zimno, dlatego że są bardzo dobrze izolowane, dzięki czemu trzymają zimno lub ciepło na wiele godzin. Ponadto mają wytrzymałą budowę i są odporne na uszkodzenia. Wadą kubka stalowego termicznego jest jego masa, dlatego że jest on masywniejszy niż inne.

Termiczny kubek pasujący do samochodu

W pojeździe musimy bardzo uważać, dlatego kubek termiczny pasujący do samochodu jest głównie szczelny, wytrzymały oraz świetnie utrzymuje zimno lub ciepło. Termiczne kubki szklane, porcelanowe czy plastikowe są zbyt nieodporne na zniszczenia, by byłby odpowiednie do auta. Z uwagi na to najlepszymi termicznymi kubkami do auta są te wykonane ze stali lub z tritanu. Tego rodzaju kubki są trwałe oraz świetnie utrzymują ciepło lub zimno napoju.

Jaki kubek termiczny na prezent

Szukając prezentów najczęściej myślimy nad ładnym wyglądem, więc w tym zakresie najlepiej nadadzą się termiczne kubki ceramiczne lub szklane. Szklane kubki mają swój wyjątkowy charakter, z kolei kubki ceramiczne wielką ilość ładnych kolorów i wzorów. Choć kubki plastikowe również cechują się szerokim wyborem wzorów, nie zalecamy ich na prezent.

Strona używa cookies
Ok