Katalog firm - Bezpłatny katalog firm - Darmowy katalog firm - Wizytówka w katalogu firm
Jak działa bezpłatny katalog firm?
19 marca, 2017
Depilacja toruń depilacja laserowa depilacja gorącym woskiem
Metody usuwania owłosienia – depilacja woskiem i depilacja laserowa
22 marca, 2017

Na rynku istnieje mnóstwo firm sprzedających tusze i tonery do drukarek. Przez to, że wybór jest ogromny, niezwykle ciężko jest zdecydować się na konkretny produkt. Problemem jest dodatkowo fakt, iż niezmiernie często tak właściwie nie mamy pojęcia który toner będzie odpowiedni do naszej drukarki lub jakie tusze należy nabyć.

Przed kupnem toneru lub tuszu do drukarki, powinno się nieco zapoznać się z problemem. A skoro szukasz toneru bądź tuszu do drukarki w mieście Lublin, zdecydowanie przejrzyj nasz tekst. Prezentujemy konkretny poradnik na temat tuszów i tonerów, gdzie znajdziesz informacje o:

  • Czym jest toner do drukarki?
  • Jakie są różnice pomiędzy tonerem a tuszem?
  • Regeneracja tonerów – opłaca się?
  • Napełnianie kartridży – czy warto?
  • Tonery w Lublinie – gdzie kupić?
  • Gdzie w Lublinie kupić tusz do drukarki?

Co to jest toner do drukarki?

Toner do drukarki czyli proszek który posiada różne kolory – wykorzystuje się go jako atrament do drukarek laserowych i w różnego rodzaju kserokopiarkach. Tonery sprzedawane są w odpowiednio wykonanych zasobnikach, które następnie montuje się w drukarkach. Są ponadto tonery w stanie ciekłym, które wykorzystuje się w wybranych typach kserokopiarek. Jeden toner przeważnie starcza na wydrukowanie blisko kilkunastu tysięcy stron.

Czym się różni tusz do drukarki od toneru?

Wcześniej wspomnieliśmy, że spora liczba tonerów występuje w postaci suchego pudru, który w zetknięciu z ciepłą temperaturą zostaje wchłonięty w papier. Jeśli idzie o tusz, to jest on płynny i nabywa się go pod postacią kartridża – inaczej dedykowanego zbiornika z tuszem przeznaczonego do drukarek atramentowych.

Koszty związane z wymianą tuszów i tonerów

W przypadku kupna kartridży oraz tonerów niezwykle często pojawia się kłopot, czy dobrze jest wydawać pieniądze na nowe tonery oraz tusze, czy może lepiej skorzystać z tańszych odpowiedników czy kupować tonery i tusze po ponownym napełnieniu. Bynajmniej sprawy nie ułatwia fakt, iż w sieci występuje wiele rozmaitych zdań, często wprowadzających w błąd.

W Polsce mamy możliwość kupić i tusze od przeróżnych wytwórców, lecz bardzo łatwo mamy możliwość zaobserwować, że wartość jednego kartridża czy tonera w porównaniu z ceną drukarki lub kopiarki, jest bardzo wysoki.

Stąd też dużo ludzi decyduje się na zakup tuszów czy tonerów po regeneracji, a więc odświeżonych oraz ponownie napełnionych. To artykuły oferowane są przez różne firmy firm, przez co jakość tuszów i tonerów może pozostawiać sporo do życzenia – zatem należałoby je jedynie u sprawdzonych sprzedawców.

Regeneracja tonerów i napełnianie kartridży – na czym to polega?

Zamienniki refabrykowane, inaczej tonery i kartridże po odnowieniu, tworzone są w ten sposób, że wykorzystany zbiornik zostaje prawidłowo opróżniony i następnie napełniony. Tusze i tonery po regeneracji bez problemu mogą zastępować produkt nowy, warto jednak pamiętać o tym że zużyte kartridże możemy napełnić maksymalnie kilka razy – w innym przypadku może wystąpić awaria tuszów i tonerów.

Regeneracja tuszów i tonerów – czy się opłaca?

Gdy często używamy drukarek lub kserokopiarek, koszty związane z zakupem tuszów oraz tonerów są niewątpliwie spore. Dlatego czasem warto zastanowić się nad niedrogim substytutem, a jeśli chodzi o tusze i tonery, to przeważnie ich cena jest o 30-60% procent mniejsza, więc różnica jest niewątpliwie duża.

Czy zamienniki oraz tusze i tonery po regeneracji mogą popsuć drukarkę?

Niezmiernie często mamy możliwość spotkać się z opinią, że ponownie napełnione kartridże lub zregenerowane tonery mają szkodliwy wpływ na działanie sprzętu. Jest to jednak wymysł, który często rozpowszechniają marki wytwarzające drukarki i fotokopiarki czy marki trudzące się produkcją tonerów i tuszów do drukarek.

Wybierając zamienniki do drukarek, nie tylko wydajemy mniej pieniędzy, ale także odbierzemy towar niemal identyczny, co towar markowy jeśli chodzi o zawartość,, albo nawet lepszy, bo poszczególne firmy posiadają w asortymencie tonery i tusze zawierające więcej tuszu niż produkt sklepowy.

Nie ma znaczenia czy korzystasz z nowych tonerów jak i tuszów do drukarek, czy odpowiedników, drukarki psują się tak samo – w drukarkach atramentowych najczęściej jest to problem z głowicą, a w przypadku drukarek laserowych problem stanowi elektronika.

Podsumowując: zastępniki do drukarek są lepsze z kilku powodów. Oprócz tego, że mniej kosztują, mają większą wydajność, to ponadto kupując w dobrej firmie, otrzymasz również gwarancję na kilka miesięcy na tusze i tonery. Opłaca się płacić za zamienniki, w tym tusze po regeneracji, gdyż odpowiednio przygotowane zamienniki nie wpływają na pracę drukarki.

Gdzie w Lublinie kupić tusze i tonery?

Jeśli mieszkasz w Lublinie i zależy Ci na firmie dostarczającej tusze i tonery czy wysokiej jakości zamienniki do drukarek, kliknij w link – Tonery do drukarek Lublin – by dowiedzieć się więcej na ten temat i uzyskać fachowe rady na temat kupna właściwego tuszu lub toneru do drukarki.

Strona używa cookies
Ok