Tonery do drukarek Lublin - Tonery lublin - tusze Lublin - zamienniki do drukarek lublin
Tusze, tonery i zamienniki do drukarek
21 marca, 2017
Nowoczesne etykieciarki Banderolownice Aplikatory etykiet
Etykieciarki przemysłowe – rodzaje, technologie, korzyści
22 marca, 2017

Metody usuwania owłosienia – depilacja woskiem i depilacja laserowa

Depilacja toruń depilacja laserowa depilacja gorącym woskiem

Co jest lepsze – depilacja trwała za pomocą lasera czy depilacja woskiem? Jak zaprezentowały się obie techniki w walce?

Zabieg depilacji za pomocą plastrów z woskiem jest popularnie znany, włosy powinniśmy zapuścić do długości od 0,5-1 mm, ale to trwa najczęściej dwa lub trzy dni. Niekiedy u niektórych Pań wcale nie trzeba tyle wyczekiwać, i włoski zaczynają wychodzić ponad skórę już po pierwszym dniu. Taka taktyka jest bardzo bezpieczna, mimo tego że przeciwwskazaniem jest między innymi posiadanie zbyt kruchych naczynek włosowatych, których nie wolno drażnić gorącym woskiem. Potrafią powstawać wtedy rozognione, duże plamy oraz w rezultacie jeszcze więcej naczynek. Kosmetolog osadza ciepły wosk na wybrane części ciała, a następnie „nakleja” uprzednio przygotowane plastry lub podłużne fragmenty materiału. Mocnym ruchem ręki zrywa je razem z z włosami. Taka taktyka jest dla delikatnych Kobiet bardzo przykra. Bolesność jest uzależniona najzwyczajniej w świecie od zakresu bólu, który jest inny u każdego z nas. Nasza bariera ochronna po terapii za pomocą plastrów z woskiem jest zaczerwieniona tylko nieznacznie, jednak sugeruje się przez nie mniej niż parę dni rezygnować z gorących kąpieli oraz peelingów w partiach, w jakich przeprowadzono epilację.
Trzeba bez wątpienia opisać zabieg całkowitego usuwania owłosienia laserem diodowym. Do depilacji, a zasadniczo epilacji – wystarczy przygotować skórę 24 godziny wcześniej. Powinniśmy precyzyjnie zgolić nogi zwykłą jednorazową maszynką do golenia. W zasadzie nie musimy zapuszczać włosów przez dłuższy czas, a taka zasada jest niewątpliwym ułatwieniem podczas depilacji. Sam zabieg ma miejsce w czasie 20 minut, ale wcześniej należy wypełnić specjalną ankietę albo omówić wszystko z kosmetologiem. Przeciwwskazaniem do depilacji za pomocą lasera jest dla przykładu stosowanie antybiotyków z gatunku Izotretinoina, która znacznie podrażnia naszą skórę. Stąd nie wolno również opalać się na 2 tygodnie przed oraz po terapii. Bardzo ważne jest też to, ażeby nie nakładać peelingów miejsc, jakie mają zostać poddane epilacji z wykorzystaniem lasera diodowego na 7 dni przed i po wizycie. Ogólnie rzecz ujmując nie można ponadto eksponować ciała na promienie słońca podczas serii wizyt, zatem jesień i zima są doskonałym czasem. Klientkom w ciąży sesje się także odradza. Kosmetolog przy użyciu bladego ołówka zaznacza na skórze wszelkie przebarwienia, piegi i znamiona, gdyż laser porównuje intensywniej zabarwione partie skóry.
Z tego powodu zabieg depilacji laserowej jest wyjątkowo skuteczny jeżeli chodzi o włosy grube oraz o czarnym zabarwieniu – szybko mamy możliwość je usunąć. W gabinetach, w których wykonuje się zabiegi z medycyny estetycznej, zabieg depilacji przy użyciu wiązki lasera przeważnie przeprowadzają specjaliści. Czerpią z urządzenia LightSheerDuet, które zostało uzbrojone w dwie głowice: tę o skromniejszych rozmiarach do obszarów, do których niełatwo jest dotrzeć, między innymi palce u rąk, strefy intymne oraz o większym obszarze pracy, którą mamy szansę szybciutko usunąć owłosienie z nóg. Laser na parę chwili zasysa naskórek, unicestwia macierz włosów oraz przesuwa się na kolejny obszar skóry. Mając na uwadze różną grubość włosa, zawartość melaniny bądź ilość owłosienia, ogólnie rzecz ujmując nie możemy naprawdę założyć, jaki osiągniemy efekt po jednorazowej sesji. Średnio likwidowanych jest coś koło 30% włosów.

Która metoda daje lepsze efekty?

Depilacja łydek woskiem:

Te Panie, które nieoczekiwanie spotykają się z usuwaniem owłosienia ocieplonym woskiem, zdecydowanie muszą to wiedzieć! Na potrzeby kuracji musimy bezwzględnie „wyhodować” włoski oraz to jest zapewne najbardziej nieprzyjemne. Oprócz tego te Kobiety, które nigdy nie były na takim zabiegu w salonie, mogą się spodziewać, że kuracja w zasadzie nie należy do najdelikatniejszych – to nieprzyjemna technika. Wszystko jednak zależy od czasu przeprowadzania zabiegu oraz doświadczenia kosmetologa. Profesjonalny kosmetolog praktykujący depilację za pomocą plastrów z woskiem uczyni to szybciutko i sprawnie, w ogóle nie narażając Klientki na nieprzewidziany ból. Na początku przykłada proporcjonalnie podgrzany wosk, a potem dociska specjalne plastry i pewnym ruchem wyciąga włosy. Krótko mówiąc podczas sesji mamy możliwość odczuć tylko oberwanie pierwszego plastra, bowiem to ono jest zwykle najostrzejsze.
Nogi są błyskawicznie jedwabiście gładkie – to na sto procent zabieg dla Kobiet, które oczekują doraźnego wyniku. Cała technika trwa w okolicy 20 minut, natomiast jedwabistość trwa przez plus minus 2 tygodnie. Włoski, które później odrastają, są wyraźnie dyskretniejsze i mają jaśniejsze zabarwienie. Prócz tego nie ma dodatkowych efektów ubocznych.

Depilacja łydek laserem diodowym:

Przed sekwencją zabiegów trzeba wypełnić specjalną ankietę, którą powoli omawia się z kosmetologiem. Specjalista odpowie na wszystkie pytania również w czasie nakładania wosku. Nie powinniśmy ani trochę obawiać się bólu, może wyłącznie nieznacznie szczypać „wciągana” poprzez masywniejszą głowicę skóra. Najbardziej w delikatnych obszarach można mieć uczucie dyskomfortu, przykładowo w strefach intymnych. W trakcie sesji trzeba mieć na uwadze to, że będzie zauważalny subtelny zapach opalanych cebulek włosów. Zabieg jest krótki oraz czasami komfortowy. Kosmetolog informuje Klientki, iż wyeliminowana będzie tylko część cebulek. Jest to zależne od fazy wzrostu włoska – następne muszą w takim razie dojrzeć, aby można było je wyeliminować laserem. Przez parę dni włosy będą się kruszyć, przykładowo kiedy będziemy czyścić naszą skórę po prysznicu. Dodatkowe włoski będą cieńsze i będą także dużo wolniej „kiełkowały”. Wystarczy będzie dostrzec obszary, w których będzie ich dużo mniej. Skóra po wizycie będzie z pewnością zaróżowiona i w tym czasie wolno używać pantenolu. Jednorazowy zabieg nie da spektakularnych efektów, tylko cały pakiet może wyeliminować włoski definitywnie (oraz nigdy nie odrosną).
Streszczając: jeśli pragniemy zdecydować się tylko na jednorazowy zabieg, mamy możliwość wybrać depilację podgrzanym woskiem (ale po krótkim okresie włoski będą dojrzewały takie same). Ale jeżeli ktoś chce usunąć owłosienie całkiem, warto zainwestować w linię wizyt depilacji za pomocą lasera. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, kliknij w ten link – Depilacja

Strona używa cookies
Ok