Jak muzyka do nauki działa na Twój mózg?
25 sierpnia, 2016
Siatka rolnicza - Siatka do balotów - Siatka do owijarek - Benmar
Siatka do owijarek – nowoczesne technologie dla polskich rolników
26 sierpnia, 2016

Drobne rzeczy wywołują nierzadko wielkie zmiany. Z pozoru dziwne koncepty modyfikują rzeczywistość. Zobaczmy jak mały kamień rzucony w wodę może wzburzyć całe jezioro. Ludzi od dawna fascynowało to co nie poznane. Poprzez takie rzeczy mamy szansę dzisiaj korzystać z ogromnej liczby przydatnych wynalazków, które są śladami ich czasów. Tak poważnie wszystko zapoczątkowało się od zwykłych rozwiązań. Pomyśl sobie, że przebywasz dużą część swojego życia w zimnej i słabo oświetlonej grocie. Badasz otoczenie i dostrzegasz jak pojedyncza błyskawica roznieca potężny ogień. Wówczas zaczynasz rozumieć, że ogień jest Tobie niezbędny. Najprawdopodobniej w ten sposób przed wieloma laty jedna osoba rozpaliła pierwsze ognisk.o Tamten anonimowy bohater prawdopodobnie nie wiedział jak wpłynął na rzeczywistość następujących po nim pokoleń. Ogień jest dla nas źródłem ciepła i niezaprzeczalnie światła.
Na tym jednak nie zamknęły się poszukiwania.. Tomasz Edison zawarł światło w niewielkiej, szklanej kulce, którą dzisiaj określamy żarówką. Przez sporo lat była ona nieodłącznym składnikiem zaopatrzenia naszych domów. Jej sława została jednak zagłuszona 80 lat później, gdy świat ujrzał nową formę oświetlenia – diodę elektroluminescencyjną, znaną bardziej pod nazwą diody LED. Technologia LED uruchomiła przed nami kolejne możliwości. Natychmiast zostały wyprodukowane energooszczędne żarówki stosowane w domach i autach. Wykorzystaniem żarówek LED zainteresowali się także producenci wielkoformatowych ekranów. Dzisiaj bandy led, erkany led czy telebimy wzniosły rozrywkę i marketing na całkiem nowy poziom. Tak naprawdę jesteśmy świadkami rewolucji LED, która przewyższyła inne źródła światła. Przyjrzyjmy się więc bliżej produktom audio wizualnym, które wykorzystują diody LED.

Ekrany LED – tętniący kolorami obraz

Ekrany LED są najczęściej wykorzystywane w trakcie dużych imprez muzycznych, oraz w wielkich centrach handlowych. Ich przeznaczeniem jest wyświetlanie obrazu i reklam o doskonałej rozdzielczości o każdej porze dnia i nocy. Z tego powodu przy doborze określonego modelu wyświetlacza powinno się patrzeć na parametr luminancji. Określa on natężenie ilości światła. Stąd też dla ekranów pracujących na zewnątrz wartość luminancji powinna wynosić od 3500 cd/m² do 12000 >cd/m², a dla ekranów typu indoor wynosi od 500 cd/m² do 1500 cd/m².
Producenci ekranów ledowych oferują nam najczęściej dwa modele wyświetlaczy – DIP i SMD. Technologia DIP została opracowana najwcześniej. Jednak dzięki dobrej sprawności wciąż jest używana w budowie układów scalonych wielu urządzeń. Ten rodzaj diody LED dostarcza przeciętnie od 3 do 4 lumenów na diodę, co jest niezwykle dobrym rezultatem. Z kolei dioda SMD ma budowę smukłego chipu, który dzięki nie wielkim rozmiarom może być używany praktycznie wszędzie – w taśmach ledowych, jak i w ekranach LED. Diody typu SMD mają sporą przewagę nad innymi żarówkami, gdyż są w stanie wydzielać światło w mieszance kolorów czerwony-zielony-niebieski w obrębie jednego urządzenia, co spowodowało, że są najchętniej stosowane w wielkoformatowych ekranach LED.
Telebimy, by w pełni realizowały swoje zadanie powinny być zaopatrzone w odpowiednie warstwy ochronne. Najistotniejszym z nich jest zabezpieczenie przed deszczem i wilgotnością, które zasłania konstrukcję urządzenia przed jakimikolwiek usterkami. Dobrze jest również zaopatrzyć ekran w jeszcze jedną ochronę przed pyłem. Wskaźnikiem, który prezentuje nam stopień zabezpieczeń wyświetlacza jest parametr IP. Głównie mamy szansę znaleźć ekrany LED o wartości wskaźnika ochrony IP65 i IP54. Dobrze dodać dodatkowo, że ekrany LED wytwarzane są w dwóch typach – jako ekrany mobilne, lub struktury stałe. Z tego względu dobrze jest poprosić producenta o konkretne informacje na ten temat.

Bandy LED – reklama sportowa w najlepszej odsłonie

Uczestnicząc w zdarzeniach sportowych prawdopodobnie niejednokrotnie zastanawialiście się jak funkcjonują ekrany zainstalowane wokół areny. Są to bandy LED, które ze względu na bardzo dobry poziom zabezpieczeń i wysoką wytrzymałość na zniszczenia, mogą być stosowane podczas meczy i rozgrywek sportowych. Podobnie jak ekrany LED, bandy LED produkowane są w dwóch wariantach – zewnętrznym i wewnętrznym. Łączą je identyczne parametry wyświetlaczy i funkcje, takie jak pokazywanie wiadomości sponsorów imprezy.
W bandach zewnętrznych montuje się zazwyczaj plamkę o wymiarze od 10 do 20mm co pozwoli odbiorcom zobaczyć obraz o doskonałej rozdzielczości nawet z znacznej odległości. Bandy wewnętrzne posiadają wbudowane zdecydowanie mniejsze diody. Producenci urządzeń ledowych troszczą się także o ich błyskawiczny montaż, stąd też w konstrukcji band LED stosują system Fast Lock. Bandy LED są również zabezpieczone z przodu i z tyłu przed zniszczeniami. Bardzo istotne jest też, aby nad wyświetlaczem przymocować gumowy daszek, który zabezpieczy zawodników przed nieprzyjemnościami związanymi z uderzeniem w twardą powierzchnię bandy.
Dziś ekrany LED, jak i bandy LED możemy nabyć w nadzwyczaj umiarkowanych cenach. Modułowa budowa tych urządzeń pozwala nam na wybudowanie telebimu o jakiejkolwiek wielkości, a nawet dowolnym formacie. Jeśli jednak nie interesuje nas zakup urządzeń ledowych na własność, możemy sięgnąć po ofertę wynajmu ekranów LED. Producenci urządzeń LED zawsze proponują swoim Konsumentom odpowiednie rozwiązania w niezwykle nowatorskim wydaniu. Z nimi możecie zobaczyć znacznie więcej.
Producent urządzeń led, firma Investtech oferuje ekrany LED i bandy LED o znacznej jakości wyświetlacza i wygodnych funkcjach. Polecamy ją wszystkim osobom, które wypatrują urządzeń audio-video o naprawdę dobrej wydajności. Wstąpcie na ich witrynę i sprawdźcie pełną ofertę: ekrany LED.

Strona używa cookies
Ok