Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak
Maszyny rozlewnicze dla każdej gałęzi przemysłu
6 października, 2016
Serwisowanie telewizorów w Łodzi naprawa ustawianie programów
Naprawa telewizorów w Łodzi
11 października, 2016

„…Szyby niebieskie od telewizorów…” – chyba każdy podśpiewywał sobie nie raz ten fragment przebojowej piosenki „Szklana Pogoda” zagranej po raz pierwszy w 1984 roku przez zespół Lombard. Wówczas telewizor był czymś przełomowym. Był kamieniem milowym dla pokolenia i luksusem, na który nie każdego było stać. Bywały sytuacje kiedy ludzie schodzili się w mieszkaniu jednego z sąsiadów, zadowolonego posiadacza kolorowego odbiornika telewizyjnego, by oglądać wieczorne wydanie informacji, czy kolejny epizod ulubionego serialu. Od tamtych lat kultura mediów bardzo się zmieniła, a to za sprawą braku cenzury medialnej i rozwoju rozwój nowoczesnych technologii. Dziś statystycznie w każdym mieszkaniu możemy znaleźć minimalnie jeden odbiornik telewizyjny. Widzowie śledzą zmagania bohaterów transmitowanych seriali. Słuchają o najnowszych odkryciach badawczych i mogą obserwować bieżące wydarzenia z całego świata. Telewizja bawi i uczy, w dość nowoczesnym wydaniu.

Wspominając o nowoczesnych usługach telewizyjnych, zanalizujmy jak oddziałuje na telewizję wynalezienie globalnej sieci wirtualnej, czyli internetu. Internet to współczesne medium, które łączy ludzi z całego świata. Internet wziął swoją nazwę od angielskiego wyrazu „inter-network”, co dosłownie oznacza „między-sieć”. Jest to rozwinięta infrastruktura telekomunikacyjna, zespalająca rozmaite urządzenia sieciowe , które są wbudowane w komputery i urządzenia mobilne. Sieć internetowa daje nam możliwość na bezproblemowe porozumiewanie się z ludźmi z całego globu. Nie chodzi tu wyłącznie o rozmowy, ale głównie o inne źródła informacji, do których wlicza się filmy i zdjęcia. Publikując konkretny film liczymy się z tym, ze każdy użytkownik sieci może go zobaczyć. Tak samo jest ze zdjęciami, które raz wstawione na często odwiedzane witryny społecznościowe (takie jak chociażby Facebook), na zawsze zostają w sieci. Dlaczego więc powstanie sieci internetowej miało tak duży wpływ na telewizyjną rewolucję? Dotychczas kanały telewizyjne transmitowane były wyłącznie za pomocą odbiorników telewizyjnych. Internet spowodował, że ogromna część dostawców usług telewizyjnych zaczęła przenosić swoje usługi do sieci wirtualnej. Media strumieniowe zaczęły się rozwijać w błyskawicznym tempie. Dzisiaj darmowa telewizja online jest czymś tak powszechnym jak chodzenie do sklepu.

Darmowa telewizja, czyli nowy wymiar rozrywki w Internecie.

Historia darmowej telewizji nierozerwalnie wiąże się z Youtubem. Strona ta ruszyła w 2005 roku. W 5 lat po jej uruchomieniu, po raz pierwszy odbyła się światowa transmisja imprezy sportowej w Internecie. Przeszło 50 milionów widzów śledziło zmagania ligowe w indyjskim krykiecie. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się później emisje takich zdarzeń jak wyświęcanie Jana Pawła II i ślub brytyjskiego następcy tronu Williama i Katarzyny Middleton. Od tamtej pory co raz więcej osób zaczęło się interesować możliwością oglądania programów tv na urządzeniach mobilnych, lub na ekranach swoich laptopów. Potrzeby widzów zrodziły pomysł uruchomienia platform internetowych, emitujących kanały telewizyjne na żywo. Dzięki temu zbudowano serwisy takie jak amerykański Netflix dostępny praktycznie w każdym państwie, czy nasz rodzimy dostawca darmowatelewizja24.pl. Media wykorzystujące strumień prócz emitowania kanałów telewizyjnych na żywo, oferują nam także usługi „video on demand”, czyli internetową wypożyczalnię filmów, seriali, czy popularnych programów telewizyjnych.

Telewizja online – ogląda programy 24h/dobę.

Korzystna wiadomość jest taka, że darmową telewizję możesz oglądać dosłownie na każdym urządzeniu – na telefonie komórkowym typu smart, na tablecie i na laptopie. Współcześnie nawet konsole Xbox One, czy PS4 podłączone do sieci dają nam możliwość oglądania telewizji online. Wystarczy, że pobierzesz właściwą aplikację na urządzenie mobilne, lub skorzystasz z konkretnej strony www. W przypadku witryny darmowatelewizja24.pl najpierw trzeba kliknąć odpowiedni kanał, kliknąć guzik „stream 1” lub „stream 2”, skopiować podany link i wpisać go w okienku adresu w przeglądarce. W prosty sposób możemy śledzić aktualne programy telewizyjne z obojętnie jakiego miejsca – w {autobusie|samochodzie|tramwaju, czy w restauracji.

Zalety korzystania z darmowej telewizji.

Plusy odbioru darmowej telewizji moglibyśmy wciąż i wciąż wymieniać. Po pierwsze i chyba najważniejsze dla każdego użytkownika jest to, że telewizja dostępna w internecie jest darmowa. Kolejnym aspektem, w wielu przypadkach decydującym jest komfort oglądania. Telewizja internetowa jest gotowa do odbioru na dowolnych urządzeniach mobilnych. Mamy możliwość jej oglądania z obojętnie jakiego miejsca bez jakichkolwiek problemów i bez potrzeby zakupu odbiornika tv. Co jeszcze? Warto też powiedzieć o szerokiej gamie kanałów udostępnionych na stronach takich jak darmowatelewizja24.pl. Platformy mediów strumieniowych ułatwiają nam nie tylko dostęp do powszechnych kanałów takich jak tvp1, czy polsat sport, ale również, do programów, których nie mielibyśmy szansy odbierać korzystając z tradycyjnej telewizji abonamentowej. Są to przede wszystkim takie kanały jak Canal+ czy HBO, które wyświetlają własne serie telewizyjne, oraz nowości filmowe. Dzięki telewizji internetowej możemy również wybierać filmy i seriale na żądanie. W wielu kręgach mówi się, że usługi VOD przytłumią w przyszłości znaczenie tradycyjnej telewizji . Na dzień dzisiejszy jednak są to jedynie przewidywania, gdyż potęga telewizji, tej klasycznej, jak i wirtualnej wciąż się rozwija.

Chcesz mieć dostęp do darmowej telewizji online? Wejdź na podaną obok stronę i skorzystaj z nowoczesnych usług telewizyjnych: telewizja online.

Strona używa cookies
Ok