Dodatek do gry w Tibię ułatwienie akcji tibialyzer
Tibia wciąż w czołówce gier MMORPG
6 października, 2016
Darmowa telewizja - Telewizja online - Telewizja internetowa - TVP1 i Polsat Sport za darmo
Darmowa telewizja w internecie – przygotuj się na nowy wymiar rozrywki
10 października, 2016

Maszyny rozlewnicze dla każdej gałęzi przemysłu

Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak

Nowoczesne maszyny rozlewnicze od przedsiębiorstwa Ultrapak

Dowolna linia technologiczna musi posiadać dobrą nalewarkę, dzięki której towar bezproblemowo znajdzie się w plastikowej butelce. Nie może w nim być zbyt małej jego ilości, albowiem nie spełni standardów i zostanie zignorowany, ani zbyt dużo – wyrządzi znaczne straty budżetowe. Dzięki firmie Ultrapak w naszym kraju można zamówić nowoczesne nalewarki tłokowe, Ultra Clean, ciśnieniowe, grawitacyjne, z przepływomierzami, próżniowe, wagowe oraz w opcji monobloków. Wszystkie cechują się mocną stalową budową i sporą efektywnością. W salonie firmy można liczyć na rozległą pomoc konsultantów, którzy od bardzo długo działają w zawodzie. Nalewarki można zaadaptować do indywidualnych wymagań Nabywcy, np. wybranego wyrobu, produktywności czy ciągu rozlewu. Świetnie sprawdzą się w rozmaitych gałęziach przemysłu: wody mineralnej, napojów mlecznych, wina, spirytusu, napojów izotonicznych, soków owocowych z dodatkami oraz bez dodatków. Skuteczność nalewaczek mieści się w obszarze od 3.000 do 90.000 wypełnionych opakowań w czasie pojedynczej godziny. Maszyna zapełnia szklane i plastikowe butelki oraz konserwy. Do gęstych, kleistych, posiadających większe cząstki wytworów przeznaczone są dozownice. Chodzi tu np. o dressingi, dżemy, majonezy, ketchupy, sosy, oleje jadalne i silnikowe, pasztety, zupy rybne, potrawy z mięsiwem, przetwory pomidorowe, skondensowane mleko, mokre pasze dla zwierząt, dania dla dzieci. Wśród dozownic wyodrębnia się: dozownice próżniowe, rotacyjne, tłokowe, kieszeniowe, wolumetryczne, półautomatyczne, automatyczne, pionowe oraz grawitacyjne, nalewarki Bag-in-Box, do kegów PET i kegów ze stali kwasoodpornej.

Kluczowe maszyny rozlewnicze i ich cechy

Podstawowym wariantem są nalewarki tłokowe, które umieszczają produkt w opakowania za pośrednictwem specjalnych tłoków zainstalowanych w cylindrach. Dowolny tłok zasysa porcję wody mineralnej albo wina oraz rozlewa ją do poszczególnych butelek. Norma może osiągać od 5 – 1200 ml. Jakakolwiek głowica posiada oddzielny tłok. Nalewarki nadciśnieniowe zdecydowanie sprawdzą się przy nalewaniu towarów z gazem. W zbiorniku buforowym wytwarzane jest duże ciśnienie, przy pomocy którego gazowany napój nadmiernie się „nie wzburzy”. Nalewarki ciśnieniowo – przelewowe stosuje się ogólnie do wlewania towarów w butelki szklane oraz PET. Są to np. sosy albo dżemy, które posiadają spoistość „rzadką”, pieniącą się czy średniolepką. Sprawdzą się w dziedzinie drogeryjnej oraz chemicznej, bowiem są w stanie ulokować w opakowaniu od 100ml – 10 l artykułu. Nalewarki podciśnieniowe dopasowuje się do rozlewu alkoholi czy pozostałych płynów bez zawartości dwutlenku węgla. Tutaj towar jest zasysany przy użyciu ejektora. Ciśnienie w zbiorniku jest widocznie niższe od atmosferycznego. Maszyny rozlewnicze z przepływomierzami są niezwykle precyzyjne przy porcjowaniu wyrobu za pośrednictwem narzędzi do pomiaru objętości bądź masy – inaczej przepływomierzy. Występują np. w wariancie elektromagnetycznym oraz masowym. Maszyny rozlewnicze do nalewu w kegi PET mogą działać z rozmaitymi modelami kegów: Petainer®, Ecokeg®, Key-Keg®, Dolium®, Polikeg® i Key Keg® Slim Line. Maszyny rozlewnicze do nalewu w opakowania Bag-in-Box, a konkretnie urządzenie STERILBOX, mogą być wyposażone w dźwignię. Za jej pomocą operator odkrywa oraz zamyka kegi. Nalewarki w kegi ze stali rdzoodpornej – MASTERKEGS – przystosowuje się głównie do branży winiarskiej, małych i dużych browarów.

Projektowanie kompletnych linii rozlewniczych

Przedsiębiorstwo Ultrapak może też zaprojektować całą linię technologiczną. Każdorazowo profesjonaliści przedsiębiorstwa bazują na warunkach Klienta, przykładowo co do artykułu, który będzie przy jej użyciu przetwarzany, jaką powierzchnię ma ona zajmować? Do obecnej chwili z propozycji firmy zaczerpnęli: Invento, Nałęczów Zdrój (Cisowianka), Augustowianka, Żywiec Zdrój, Staropolanka, Bartex, Akwawit – Polmos Wrocław, CEDC International (produkujący wódkę Bols) oraz Wosana. Maszyny rozlewnicze mogą być skonstruowane w typie monobloków albo trójbloków. W przypadku tych pierwszych Zainteresowany może wybrać spośród czterech typów – Magic, Magic FW, Master oraz Master Can. W technice „jałowej” lub Ultra Clean. Dzięki wymienionym technikom można w ekspresowym tempie nalewać produkty szczególnie delikatne bakteriologicznie, przykładowo. mleko o przedłużonym terminie zdatności do spożycia. Linie produkcyjne wytworzone przez Ultrapak odznaczają się indywidualnym profilem, wysoką sprawnością przy równoległym spełnieniu oszczędności poboru energii oraz wypełnianiem wszelkich warunków czystości. Partnerstwo z uznanymi firmami w dziale wytwarzania maszyn produkcyjnych dało przedsiębiorstwu Ultrapak sposobność na pozyskanie znaczenia w oczach Zainteresowanych. Chodzi o takich producentów, jak FT System, Dimac, P. E. Labellers, Zalkin, Cosmopack i grupa CFT. Dzięki tym przedsiębiorstwom linię wytwórczą można uzbroić w aplikatory etykiet, zakręcarki, tunele grzewcze, orientatory, rozdzielacze rzędów, urządzenia do przeprowadzania kontroli i in.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani propozycją firmy Ultrapak, prosimy o kliknięcie w link – MASZYNY ROZLEWNICZE

Strona używa cookies
Ok