Zwalczanie pluskiew - Odpluskwianie - Pluskwa domowa - Zwalczanie pluskiew Warszawa - Usuwanie pluskiew - Dezynsekcja pluskwy
Pluskwy w mieszkaniu – sposoby zwalczania
16 marca, 2017
Zwalczanie korników Warszawa - Zwalczanie szkodników drewna - Szkodniki drewna - Jak pozbyć się korników - Usuwanie korników z drewna
Zwalczanie korników i innych szkodników
16 marca, 2017

Drewno to budulec od zawsze używany do budowania mieszkań, bądź wykonywania mebli. Przez wielu rozpatrywany jest za produkt elegancki, a zarazem bardzo funkcjonalny. Jako materiał organiczny narażony jest niestety na negatywne działanie insektów, a konkretnie ksylofagów , takich jak kornik drukarz, kołatek domowy, czy spuszczel pospolity.Ten wspomniany na końcu uważany jest w Polsce za najagresywniejszy, bowiem w trakcie żeru jest w stanie doprowadzić do pełnego zniszczenia danych obszarów lasu. Potyczka z tym szkodnikiem jest dość trudna, ale nie niemożliwa.

Procedury zwalczania szkodników drewna są bardzo odmienne. Od rozwiązań cieplnych (dezynsekcja mikrofalami), aż po procedury chemiczne, takie jak fumigacja, postrzegana przez specjalistów za najbardziej skuteczne rozwiązanie w obrębie eliminowania owadów w drewnie.

Zanim przejdziemy do gruntownego zdefiniowania fumigacji pomyślmy nad tym dlaczego ochrona drewna jest dla mieszkańców ziemi tak ważna. Z powodów użytkowych, drewno uważa się za popularny produkt budowlany, wielokrotnie niezastąpiony w wielu pracach stolarskich. Z tego względu punktem przewodnim fumigacji jest konserwacja tego cennego produktu. Kolejno fumigacja palet na eksport pozwala zahamować szerzenie się insektów. I najważniejsze na sam koniec. Drzewa, prócz tego, że są cennym surowcem, filtrują powietrze nam wszystkim tak niezbędne. Analizy podkreślają również, że spacerowanie w sąsiedztwie drzew wpływa na to, że stajemy się bardziej twórczy i zrównoważeni. Stąd też zwalczanie szkodników drewna to kluczowa sprawa.

Kilka słów o szkodnikach drewna

W chwili gdy pojawia się wyrażenie szkodnik drewna, błyskawicznie wspominamy o korniku. Niewątpliwie jest to pasożyt żerujący w drewnie, aczkolwiek, pod względem postaci zniszczeń nic nie jest w stanie rywalizować z spuszczelem pospolitym. Szkodnik ten został w Polsce przyjęty za najbardziej niebezpiecznego ksylofaga. Żeruje w drewnie o miękkiej konstrukcji czyli drewnie drzew iglastych. Zwalczanie puszczela pospolitego jest ważne dla całej branży rolnej, jak również sektora leśnego. Jaki jest powód dla którego został on zatwierdzony za najuciążliwszego ksylofaga? Powód jest niesłychanie prosty. Puszczel szturmuje drewno przez kilkanaście pokoleń. Spowodowane przez niego zniszczenia są tak poważne, że mogą wywierać wpływ na trwałość konstrukcji.A to stanowi bardzo istotny kłopot. Innym ksylofagiem jest kołatek domowy, określany tak stąd, że niezwykle chętnie żeruje w konstrukcji obiektów mieszkalnych.

Na czym polega fumigacja?

Wskazuje się, że fumigacja jest najefektywniejszą metodą likwidowania owadów żerujących w drewnie. Polega na eliminacji insektów przy użyciu substancji chemicznych mianowanych fumigantami. Przeważnie wykorzystywanym fumigatorem jest fosforowodór, zastępujący bromek metylu, który został wycofany, albowiem wywierał straty w otoczeniu naturalnym. Podczas fumigacji właściwy środek chemiczny jest przy wsparciu urządzenia ciśnieniowego tłoczony do hermetycznie zamkniętego budynku. Gaz przenika do najmniej przystępnych wnętrz, przez co gwarantuje znaczną efektywność w usuwaniu wszelkich ksylofagów. Stosowany fosforowodór jest toksyczny, z tego względu w trakcie fumigacji ludzie i zwierzęta są zobowiązani do opuszczenia danego budynku, który zostaje pokryty specjalną folią, lub też namiotem. Co ciekawe fumigacja świadczona jest nie tylko w budynkach. Ta technologia zezwala niszczyć insekty przebywające w wyrobach spożywczo – rolniczych, a nawet w wiekowych książkach. Za chwilę powiemy ci także, czemu fumigacja palet jest tak znacząca dla konserwacji środowiska.

Fumigacja palet drewnianych na eksport

Możesz o tym nie wiedzieć, ale fumigacja palet jak i produktów drewnianych jest wymagana w transporcie międzynarodowym. Przepisy konwencji nakładają na firmy transportowe obowiązek fumigacji. W myśl standardów ISPM 15 drewno należy znakować charakterystycznym symbolem. Obok umieszcza się wiadomości dotyczące zastosowanej metody, kraju pochodzenia drewna i instytucji przeprowadzającej zabieg fumigacji. Czemu przepisy są tak bardzo rygorystyczne?

Szkodniki drewna żyją szczególnie często na jednym obszarze. Pasożyty, które w naszej części świata są niezwykle liczne, nie zawsze znane są na przykład w krajach dalekiego wschodu. Aby zadbać o wyjątkowy charakter lasów dojrzewających w dalekich częściach świata, narzucono na przedsiębiorstwa przymus fumigacji. Dzięki tej metodzie owady nie rozmnażają się na wielką skalę, przez co szybciej można je zlikwidować. Fumigacja palet drewnianych na eksport konserwuje zatem środowisko naturalne.

Niejednokrotnie dochodzimy to wniosku, że to wycinka drzew destabilizuje tężyznę lasów. Okazuje się jednak, że to właśnie szkodniki są najogromniejszym zagrożeniem dla „płuc ziemi”. Karczowanie starych drzew i sadzenie młodych podtrzymuje pewną równowagę w środowisku naturalnym, podczas gdy napad ksylofagów powoduje nieodwracalne szkody w leśnictwie. Bardzo kluczowe jest usuwanie tych pasożytów, aby przywrócić naturze symetrię.

Jedną z najbardziej doświadczonych instytucji w Polsce oferujących zabieg fumigacji jest przedsiębiorstwo Corneco. Zakres usług firmy obejmuje nie tylko fumigację palet na eksport, ale również odświeżanie kościołów, muzeów i budynków użyteczności publicznej. Corneco z biurem w Warszawie to jednostka której możesz zaufać. To konkretni specjaliści w dziedzinie dezynsekcji i fumigacji.

Zajrzyj na stronę przedsiębiorstwa Corneco i poznaj najważniejsze informacje o zakresie i cenie fumigacji: fumigacja palet Gdynia

Strona używa cookies
Ok