Zwalczanie korników mikrofalami - Dezynsekcja mikrofalami - Usuwanie korników z drewna - Metody zwalczania korników
Korniki – zapobieganie i zwalczanie
15 marca, 2017
Fumigacja palet - Fumigacja palet na eksport - Fumigacja palet drewnianych na eksport - Dezynsekcja palet - Fumigacja palet Warszawa - Fumigacja palet Gdynia
Fumigacja – metoda zwalczania szkodników drewna
16 marca, 2017

Pluskwy w mieszkaniu rozprzestrzeniają się w ciepłych i ciasnych miejscach, z których mają bliski dostęp do żywiciela, czyli żywych organizmów. To właściwie ludzie, lub zwierzęta stają się ofiarami tego ledwo widocznego insekta. Pomimo drobnych rozmiarów, pluskwa jest całkiem dokuczliwym szkodnikiem. W szczególności dla osób uczulonych na jej ukąszenia. Na dodatek wcale nie jest tak prosto ją wyeliminować normalnymi sposobami. Każdorazowo potrzebna jest pomoc firm od zwalczania owadów, którzy mają dostęp do intensywnych środków chemicznych.

Pluskwy atakują ludzi w czasie snu. Co interesujące opadają z sufitu, na który wchodzą w ciągu dnia. Odżywiają się krwią, przy użyciu wysoce zaawansowanego organu kłująco – ssącego. Po ukąszeniu pluskwy rodzi się na skórze czerwony bąbel, identyczny do efektu ukąszenia komara. Miejsce ukąszenia po chwili zaczyna dolegać i swędzieć. W względnie małej liczbie wypadków w miejscu ugryzienia pluskwy może powiększać się obrzęk. Wówczas konieczna jest konsultacja z lekarzem, który przepisze stosowne leki. To jednakże nie wszystko. Badania udowadniają, że pluskwy mogą przekazywać szkodliwe dla naszych organizmów zarazki, między innymi wirus zapalenia wątroby typu B, a to już istotny problem.

Znając już jakie ryzyko powoduje obecność pluskiew w mieszkaniu, jesteś świadomy tego, że batalia z nimi to konieczność. W niektórych przypadkach wystarczy starannie wysprzątać mieszkanie. Jednakże zdarzają się chwile gdy obowiązkowa jest dokładna dezynsekcja. Zwalczanie pluskiew to zintegrowanie błyskawicznej reakcji z specjalistyczną technologią. Zobacz jakie techniki odpluskwiania są najefektywniejsze.

Pluskwa domowa – krwiopijca jakich mało

Pluskwy mogą rozprzestrzeniać się w jakimkolwiek środowisku na ziemi. Egzystują w klimacie równikowym, jak i subtropikalnym. Nie zatrzymuje ich wilgoć, ani ciepło. Generalnie adaptują się do przeróżnych realiów pogodowych. Dla pluskwy najważniejsza jest obecność człowieka, lub innego osobnika o stabilnej ciepłocie ciała. Pluskwy odżywiają się krwią. Przyczepiając się do skóry małych gryzoni poruszają się z jednego miejsca na drugie.

Odległość od głowy do zakończenia ciała pluskwy to od 4 – 5 mm. Osoby niedowidzące mogą w ogóle nie widzieć tych malutkich insektów. Po lewej i prawej stronie głowy pluskwy umieszczone są oczy, a obok nich czułki składające się z 4 członów. Pozwalają one pluskwie szybko zbadać teren. Ten insekt może wchodzić na płaskie powierzchnie dzięki zaostrzonym pazurkom. Pluskwy można najczęściej znaleźć w takich miejscach jak szpary podłóg, futryny okienne, czy ramy łóżek, skąd szybko mogą przejść na ludzką skórę.

Pluskwy wgryzają się w skórę człowieka przy pomocy aparatu gębowego. Czas zażywania posiłku trwa kilka minut. Po ukłuciu zaczynają się pojawiać niewielkie obrzęki. Po pewnym czasie zaczynają dokuczać i piec, co może doprowadzić do szału najbardziej cierpliwych. Najgorszą sytuację mają jednak osoby, które są uczulone na ukłucia pluskwy domowej. Alergicy powinni konsultować się z lekarzem i przyjmować specjalistyczne preparaty lecznicze. Jak już pisaliśmy wcześniej pluskwa domowa pijąc ludzką krew, może transportować groźne dla nas wirusy.

Odpluskwianie – skuteczne metody

W momencie w którym stwierdzimy obecność pluskwy w naszym mieszkaniu, możemy rozpocząć samodzielne zabiegi. W takiej sytuacji warto wypełnić gipsem wszelkie szpary przy posadzce, ramach okiennych i na ścianach. Dalej należy dokładnie umyć i odkurzyć wszystkie pomieszczenia (szczególnie ciasne zakamarki, w których najchętniej przebywają insekty). Warto również wyprać wykładziny i odzież. Jeżeli to nie pomoże, należy umówić się z firmą specjalizującą się w dezynsekcji i zwalczaniu owadów.

Możemy wymienić kilka sposobów odpluskwiania. Najefektywniejsze z nich to:

  • Dezynsekcja gazowa – określana także jako fumigacja. Metoda ta charakteryzuje się bardzo zaawansowanym oddziaływaniem. Podczas dezynsekcji gazowej używa się substancje chemiczne w formacie pojemników samoopróżniających, świec dymnych, czy kapsułek. Na czas gazowania należy opuścić konkretny budynek, gdyż stosowane substancje są szkodliwe dla ludzi.
  • Dezynsekcja termiczna – w wielu krajach Europu ta technika uznawana jest za najlepszą i jednocześnie najbezpieczniejszą dla żywych organizmów. Przy wykorzystaniu specjalistycznych pieców nagrzewa się mieszkanie do temperatury 60 stopni. Wszystkie szkodniki zostają wyeliminowane na skutek wysokiej temperatury.
  • Zamgławianie ULV – w tym zabiegu zwalczania pluskiew używa się generatorów mgły. Umieszczony w nich płyn owadobójczy zostaje zamieniony w zimną mgłę, która wchodzi do najciaśniejszych miejsc. Po określonym czasie pozostają na płaszczyznach preparaty owadobójcze uwięzione w mikrokapsułkach. Działanie jest więc rozwlekłe w czasie, poprzez co mniej obciążające dla ludzkiego zdrowia.

Pluskwy egzystują nie tylko w obiektach mieszkalnych, ale również w takich miejscach jak hotele, czy karczmy, gdzie ich obecność jest wysoce niepożądana. Po rozpoznaniu tego insekta, dobrze jest skontaktować się z doświadczoną firmą zwalczającą pluskwy, która dopasuje odpowiednią metodę i pomoże nam wyeliminować te pasożyty raz a dobrze.

Powiedz pluskwą do widzenia! Porównaj metody i ceny rzetelnej firmy specjalizującej się w dezynsekcji owadów. Wejdź na tą stronę:zwalczanie pluskiew Warszawa

Strona używa cookies
Ok