Rodzaje maszyn pakujących dla linii produkcyjnej
Jakie są typy pakujących maszyn dobre dla twojej firmy
7 grudnia, 2022
Jak założyć firmę i dlaczego warto nawiązać współpracę z biurem rachunkowym
W jaki sposób założyć firmę i dlaczego opłaca się korzystać z usług biura rachunkowego
8 grudnia, 2022

Nalewarki czyli maszyny rozlewnicze oraz ich typy w przemyśle

nalewarki maszyny rozlewnicze i ich rodzaje

W firmach przemysłowych, których głównym produktem są ciecze np. żele, napoje dodanie nalewarek do działalności jest ogromnym krokiem w stronę poprawy efektywności produkcji i obniżenia wydatków. Automatyzacja pracy: dozowania produktów sprawdzi się zarówno w przemyśle kosmetycznym i spożywczym i innych rodzajach działalności. Wśród maszyn rozlewniczych oferowanych jest wiele rodzajów maszyn, które przyspieszą rozwój działalności.

Automatyczne nalewarki i nowoczesne systemy rozlewnicze

Specjalistyczne maszyny rozlewnicze fantastycznie sprawdzają się do pakowania płynów o odmiennej konsystencji: od substancji rzadkich i gęstych przez produkty lepkie i takie, co się silnie się pienią. Ponadto ich ogromną zaletą jest możliwość rozlewania do różnych rodzajów opakowań zarówno plastikowych tak samo szklanych o wybranych kształtach. Systemy rozlewnicze mają specjalne czujniki, dzięki którym precyzyjnie dozują produkt. Tą metodą przedsiębiorcy produkcji nie muszą martwić się o straty towaru. To widocznie poprawia efektywność linii produkcyjnej.

Obok precyzyjnej pracy nalewarek dozowniki mogą również wlewać płyn do kilku pojemników jednocześnie. Tą metodą większa ilość towaru wpada do opakowań w znacznie krótszym czasie. Rozmiar pojemników też może się różnić. Ponadto warto wspomnieć, że nalewarki mają również funkcję dozowania cieczy rozpoczynając od dna pojemnika, dzięki czemu dozowanie produktów pieniących się nie spienia ich niepotrzebnie.

Współczesne automatyczne nalewarki pracują bez niezbędnej ciągłej kontroli pracownika. Wystarczy kontrolować działanie nalewarki według wytycznych. Prawidłowe ustawienie nalewarki zapewnia sukces.

http://www.nalewarki.eu/

Wysoko technologiczne maszyny rozlewnicze zaprojektowane dla produkcji

W ofercie producenta nalewarek znajdziemy wiele rodzajów zaawansowanych maszyn z odmiennymi metodami pracy. Da się wymienić nalewarki próżniowe, ciśnieniowe, wagowe i grawitacyjne. Każda jedna wśród tych maszyn przyda się w nieprzerwanym udoskonalaniu procesów produkcyjnych w firmie i zwiększaniu wydajności linii produkcyjnej, za pomocą eliminacji typowych błędów ludzkich. Wysoka automatyzacja jest gwarantem dobrej jakości kojarzonej z oszczędnością czasu. Poniżej omawiamy bliżej typy nalewarek.

Nalewarki z przepływomierzami

Główną zaletą maszyn rozlewniczych ze specjalnymi przepływomierzami jest ich niesamowita dokładność, której wyniki wydajności nie siegają progu 0,5% błędu, to znaczy, że właściwie nie zdarza się, by opakowanie było źle odmierzone albo zalane produktem. Wyjątkowe przepływomierze maszyn rozlewniczych robią pomiary wlewu według określonych danych, według rodzaju produktu i koniecznej ilości w stosunku do pojemnika. Takie nalewarki sprawdzają się szczególnie przy produktach pieniących się, żelach i napojach.

Nalewarki  tłokowe

Przy maszynach rozlewniczych tłokowych maszyna dozuje produkt przez specjalne tłoki poruszające się|ruszające się} w przygotowanych w tym celu cylindrach, a dzięki wytwarzanemu ciśnieniu produkt jest poprawnie dozowany do opakowań. W cylindrze nalewarki metodą góra-dół pracuje specjalny tłok wypychający lub zasysający produkt do dozownika przekazującego produkt prosto do pojemnika.

Nalewarki podciśnieniowe

Podciśnieniowe maszyny rozlewnicze eksploatuje  się w głównej mierze w branży alkoholowej, kiedy rozlewane są ciecze bez zawartości CO2. Maszyny te pobierają ze zbiornika produkt pod ciśnieniem niższym od atmosferycznego, aby zachować jak najważniejsze walory konkretnego produktu. Niezwykle istotne jest, aby przy wykorzystaniu tego typu systemu maszyn rozlewniczych ciecze cechował mały stopień gęstości i lepkości, aby praca nalewarki była właściwa.

Nalewarki nadciśnieniowe

Nalewarki nadciśnieniowe zostały zaprojektowane dla produkcji, gdzie przelewane są napoje gazowane z CO2 wewnątrz. Duża jakość maszyn wytrzymuje wysokie ciśnienie wytwarzane w procesie rozlewniczym, wobec tego cechuje się wysokim bezpieczeństwem w pracy z napojami gazowanymi. To istotne, ponieważ zbiorniki pracują tam pod wysokim ciśnieniem, dlatego wymagają większej ochrony. Warto wspomnieć, że tego typu nalewarki posiadają zaprojektowane elementy kontrolne, które sprawdzają zawartość CO2 w rozlewanym napoju. Zwykle tego typu nalewarki wykorzystywane są przy produkcji napojów gazowanych, alkoholu bądź gazowanej wody.

Nalewarki ciśnieniowo-przelewowe

Maszyny ciśnieniowo-przelewowe skonstruowane są do pracy głównie w branży kosmetycznej i spożywczej z uwagi na typ obsługiwanych opakowań i rodzaju towaru. Te nalewarki nadają się w głównej mierze do produktów rzadkich o średniej kleistości. Dżemy, powidła i gęste sosy mogłyby popsuć funkcjonowanie maszyn. Stworzone zostały one przede wszystkim do pracy z opakowaniami PET lub szklanymi.

Jak widać każda z maszyn ma trochę inne zadania, z tego względu by dobrze wybrać linię nalewarek do swojej działalności, najlepiej zwrócić się po porady fachowców. Autoryzowany sprzedawca nalewarek pomoże wybrać odpowiednie sprzęty do potrzeb wybranych linii produkcyjnych. Bogata oferta zapewnia oprócz nalewarek także kompletne linie rozlewnicze wzbogacone w etykieciarki czy maszyny pakujące.

Strona używa cookies
Ok