Kursy bezpiecznej jazdy
5 lutego, 2015
Kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych
7 czerwca, 2015

Profesjonalne kursy jazdy defensywnej

Uważne obserwowanie drogi, przestrzeganie przepisów prawa drogowego, ostrożność przy manewrach drogowych i opracowywanie strategii jazdy to najlepszy przepis na zostanie bezpiecznym i dynamicznym kierowcą. Są to także podstawowe zasady jazdy defensywnej, czyli stylu jazdy, który poprzez odpowiednie czynności i zachowanie ostrożności poprawia poziom kultury na drogach. Jazda defensywna to po pierwsze intuicyjne unikanie gwałtownych manewrów i agresywnego postępowania na drodze. To także optymalne wykorzystanie mechanizmów samochodu i w miarę wczesne sygnalizowanie swoich zamiarów. Inaczej mówiąc, jazda defensywna to inteligentny i wysoce kulturalny styl, który jest powoli stosowany przez kierowców w Polsce. Do tej pory mogliśmy jedynie czytać o zasadach jazdy defensywnej. Jednak ośrodek doskonalenia techniki jazdy wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów i od kilku lat organizuje kursy jazdy defensywnej w Toruniu. Wieloletnie doświadczenie i fachowa kadra to nasze największe atuty. Kurs jazdy defensywnej, organizowany przez naszą firmę, to idealna okazja na zdobycie wyjątkowych umiejętności. Zobacz czym jest kurs jazdy defensywnej i skorzystaj z promocji, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Program szkolenia jazdy defensywnej

Kurs jazdy defensywnej złożony jest z 3 etapów. Pierwsza część szkolenia polega na audycie bezpieczeństwa, podczas którego instruktor ocenia sposób jazdy osoby kierującej pojazdem. Przy wsparciu specjalistycznej aparatury telemetrycznej mierzone są wszystkie działania kierowcy, jak i dane przejazdu, takie jak obciążenie silnika, średnia prędkość i średnie użycie paliwa. W trakcie jazdy instruktor wykorzystuje różne elementy scenariusza, by jak najbardziej szczegółowo zbadać styl jazdy kierowcy w danej sytuacji na drodze. Po zakończeniu etapu praktycznego, instruktor wydaje ocenę stylu jazdy. Dalej rozpoczyna się kolejna część szkolenia – zajęcia teoretyczne, podczas których opisywane są dokładnie takie tematy jak rola kierowcy przed rozpoczęciem korzystania z samochodu, technika prowadzenia pojazdu, przepisy ruchu drogowego, umiejętność przewidywania zachowań na drodze, psychologiczne aspekty ruchu drogowego, jazda ekonomiczna, przyczyny i skutki wypadków, a także pierwsza pomoc przedlekarska. Po wyczerpującym omówieniu wszystkich tematów, kursanci są kierowani na ponowne zajęcia praktyczne z instruktorem. Teraz jednak mając na uwadze wskazówki instruktora, starają się wdrożyć poznane na zajęciach zasady jazdy defensywnej. Instruktor poprawia negatywne nawyki i pomaga skuteczniej wykorzystać elementy jazdy defensywnej.

Zasady jazdy defensywnej w pigułce

Idea jazdy defensywnej łączy pragmatyzm, koncentrację i szybką reakcję w jednym. najbardziej istotnym elementem koncepcji jazdy defensywnej jest odpowiednie dopasowanie prędkości pojazdu do warunków na drodze i skuteczne reagowanie na czynniki zewnętrzne. Kierowca defensywny umiejętnie rozpoznaje wszelkie granice i jest świadomy zagrożeń na drodze. Osiągnięcie tych umiejętności jest możliwe poprzez wdrażanie zasad jazdy defensywnej na co dzień. Na wstępie powinniśmy dobrze przygotować samochód do jazdy. Sprawdzamy ilość płynów, ciśnienie opon i działanie świateł samochodowych. pamiętamy o komfortowej pozycji na siedzeniu i przystępujemy do ustawienia lusterek, siedzenia oraz kierownicy. Prowadząc samochód dokładnie obserwujemy drogę i pobocze. Wówczas zwiększamy swoje szanse na szybsze zauważenie potencjalnego zagrożenia. Przestrzegamy zasad ruchu drogowego, dostosowując prędkość do warunków pogodowych. Zawsze patrzymy na znaki drogowe. Analizujemy postępowanie innych uczestników ruchu drogowego, a sami dbamy o wcześniejsze sygnalizowanie swoich zamiarów. Zadbaj także o swój komfort w trakcie jazdy -nie przegrzewaj samochodu, a gdy poczujesz się zmęczony, zatrzymaj się, wyjdź na świeże powietrze lub zdrzemnij się na kilka minut. Te kilka zasad, z pozoru błahych, często ratują ludzkie życie, dlatego też warto je przestrzegać.

jakie są zalety szkolenia jazdy defensywnej?

Zalety szkolenia jazdy defensywnej są niezliczone. Dzięki niemu mam możliwość lepie zrozumieć problematykę ruchu drogowego. Planowanie jazdy samochodem nie będzie stanowiło dla nas żadnego problemu. Kurs jazdy defensywnej zmniejsza ryzyko drogowe i redukuje poziom stresu związanego z jazdą samochodem. Ponadto umiejętność jazdy defensywnej wpływa na zminimalizowanie kosztów eksploatacji samochodu. Po ukończeniu kursu stajemy się bardziej świadomi niebezpieczeństw, bardziej pewni swoich umiejętności i mocniej skoncentrowani na jeździe. Kurs jazdy defensywnej bardzo buduje wyobraźnię kierowców i kształtuje pozytywne postawy na drodze. Dodatkowym atutem szkolenia jest jego przystępna cena.

W kursie jazdy defensywnej może uczestniczyć każdy kierowca. Bez względu na wiek i kwalifikacje nauczymy Cię jeździć bezpieczniej. Oferujemy kursy jazdy defensywnej w bardzo korzystnej cenie. Nasz ośrodek nauki jazdy specjalizuje się w prowadzeniu specjalistycznych kursów doskonalenia techniki jazdy. Już wiele osób zakończyło u nas swoją przygodę z bezpieczną jazdą. Teraz Twoja kolej. ODTJ w Toruniu może pochwalić się autorskimi metodami nauczania, które są bardzo skuteczne. Wykorzystujemy nowoczesne technologie, przez które nasi Klienci uczą się z przyjemnością. W naszym ośrodku znajduje się także nowoczesny plac manewrowy i płyta poślizgowa. Dla nas nauka jazdy to pasja, dlatego też organizowane przez nas kursy jazdy defensywnej są zawsze na bardzo wysokim poziomie.

Na naszej stronie znajdziesz wiele ciekawych informacji – zapraszamy na http://www.jazdadefensywna.net/kurs-jazdy-defensywnej/

Strona używa cookies
Ok