Profesjonalne kursy jazdy defensywnej
18 kwietnia, 2015
Projektowanie ogrodów z pasją
3 października, 2015

Pojazd uprzywilejowany to według przepisów prawa pojazd wysyłający sygnały świetlne o niebieskiej barwie i zmieniające się sygnały dźwiękowe ,jadący z włączonymi światłami drogowymi lub mijania. Pojazdy uprzywilejowane są najczęściej używane w służbach medycznych, służbach ratunkowych lub służbach zapewniających bezpieczeństwo publiczne. Prowadzenie takich pojazdów jest związane z podwyższonym ryzykiem drogowym, przez co kierowca karetki czy radiowozu powinien posiadać specjalne umiejętności i powinien zachowywać spokój w każdej, nawet najbardziej niebezpiecznej sytuacji drogowej. W związku z tym Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder w Toruniu organizuje profesjonalne kursy dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, które mają za zadanie wykształcić u kierowcy odpowiednie mechanizmy reakcji na specjalne warunki jazdy.

Kurs na pojazdy uprzywilejowane

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder od wielu lat przygotowuje kursy dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych w bardzo przystępnej cenie. Na podstawie rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 15 maja 2013 roku w sprawie kursów dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych i pojazdów przewożących wartości pieniężne, osoby chcące zdobyć zawód kierowcy pojazdów uprzywilejowanych , lub pracujące już na takim stanowisku są zobowiązanie do zdania egzaminu kończącego szkolenie na pojazdy uprzywilejowane. Posiadanie prawa jazdy w danej kategorii już nie wystarczy. Wymóg prawny nałożony został na wszystkich kierowców, niezależnie od stażu pracy, a program szkolenia, ma przygotować ich do prowadzenia pojazdu w zróżnicowanych sytuacjach drogowych. Podczas szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych omawiane są nie tylko zagadnienia techniczne, ale także psychologiczne, co umożliwi kierowcom skuteczniejsze działanie pod presją czasu i stresu.

Szkolenie dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych -zagadnienia

Praca kierowcy pojazdu uprzywilejowanego wiąże się z zwiększonym niebezpieczeństwem wypadku na drodze. Co więcej tacy kierowcy odpowiadają za bezpieczny transport pasażerów. Z tego względu wykształcenie u nich odpowiednich reakcji na czynniki wypadków drogowych i ekstremalnych sytuacji w ruchu drogowym jest najważniejszym założeniem kursu. Podobnie jak standardowy kurs na prawo jazdy, kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych złożony jest z dwóch etapów – teoretycznego i praktycznego. Podczas wykładów, kierowcy nie tylko utrwalają sobie obowiązujące przepisy ruchu drogowego, ale także zapoznają się z techniczną i psychologiczną stroną zawodu kierowcy. Wykładowcy omawiają także, jakich granic nie należy przekraczać, aby nie dopuścić do stworzenia sytuacji niebezpiecznej. Podczas części praktycznej kursanci wykonują manewry drogowe związane z jazdą w warunkach specjalnych. W programie szkolenia przewidziane są także zajęcia na specjalnym torze i na płycie poślizgowej. Każdy punkt programu szkolenia ma lepiej przygotować kierowcę pojazdu uprzywilejowanego do bezpiecznego i dynamicznego prowadzenia pojazdu.

Wymagania i cena szkolenia

Kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, jak sama nazwa wskazuje, skierowany jest do osób, które chcą znaleźć pracę lub pracują już w charakterze kierowcy pojazdu uprzywilejowanego. Kierowca pojazdu uprzywilejowanego to osoba, która prowadzi takie pojazdy mechaniczne jak: pojazd przewożący wartości pieniężne, bankowóz, pojazd Straży Celnej, pojazd Straży Miejskiej, pojazd Straży Granicznej, radiowóz, wóz Straży Pożarnej, samochód pogotowia technicznego i karetka pogotowia ratunkowego. Każda osoba, która chce wziąć udział w kursie powinna mieć ukończone 21 lat i powinna legitymować się takimi dokumentami jak: prawo jazdy w właściwej kategorii i świadectwo od lekarza wskazujące na brak przeszkód zdrowotnych i psychicznych. Cena szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych zależna jest od indywidualnych ustaleń z zainteresowanym kandydatem. Ceny zaczynają się od 650 zł za szkolenie. Ośrodek Szkolenia Rajder zawsze stara się oferować atrakcyjne zniżki dla stałych Klientów i grup. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane kończy się wydaniem zezwolenia na prowadzenie pojazdów uprzywilejowanych w ruchu drogowym.

Rajder – profesjonalny Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder w Toruniu to renomowana placówka szkolenia kierowców. Oferujemy szeroki wachlarz kursów bezpiecznej, defensywnej i ekonomicznej jazdy. Podejmujemy się także organizacji profesjonalnych kursów na instruktora techniki jazdy. Cechują nas indywidualizm w podejściu do każdego Klienta i doskonałe warunki nauka z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii i skutecznych metod. W naszym ośrodku zatrudnieni są wykształceni instruktorzy, którzy w bazując na cierpliwości, doświadczeniu i znajomości technik jazdy, doskonale przygotowują kierowców do zawodu kierowcy. Z nami zostaniesz bezpiecznym kierowcom, który nie boi się żadnych wyzwań.

Jeśli interesuje Cię szkolenie dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, dzwoniąc do naszego biura pod numer telefonu 609 929 090 dowiesz się więcej o najbliższych terminach i cenie kursu. Kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych to świetna okazja na pracę w ciekawym zawodzie. Z nami możesz być pewien swoich umiejętności. U nas jesteś zawsze mile widziany. Zapraszamy do ODTJ Rajder w Toruniu.

Wejdź na naszą stronę internetową i dowiedz się więcej – kurs na pojazdy uprzywilejowane

Strona używa cookies
Ok