serwis skuterów Kymco naprawa Kymco pielęgnacja Kymco
Sposoby serwisowania skuterów
6 marca, 2017
Adwokat Toruń - Dobry prawnik Toruń - Kancelaria adwokacka Toruń - Adwokaci Toruń - Biuro prawne - Porady prawne Toruń
Dobry prawnik w dochodzeniu odszkodowań
8 marca, 2017

Będąc kierowcą myślisz na pewno jak udoskonalić swoje kompetencje w ruchu drogowym. Oczywiście najistotniejsza jest praktyka. Bez poznania konkretnych zachowań w ruchu drogowym trudno będzie Ci zrozumieć reguły sprawnej i bezpiecznej jazdy. Prawdziwa sztuka jazdy rozpoczyna się wtedy, kiedy stajesz się świadomy zagrożeń i potrafisz kierować nie tylko autem, lecz także swoją wyobraźnią. Dobrze rozumiemy, że nie za każdym razem będziesz miał możliwość zapoznać się z rozmaitymi sytuacjami w trakcie jazdy. I właśnie dlatego, jako fachowy ośrodek udoskonalania techniki jazdy, przygotowaliśmy dla Ciebie kurs jazdy defensywnej, którego głównym zadaniem, jest wytwarzanie odpowiednich przyzwyczajeń w rozmaitych okolicznościach na drodze. Rozpoczynając od trudnych warunków atmosferycznych, przejdziesz z z naszą drużyną przez każdą, najmniej oczekiwaną sytuację na drodze i zrozumiesz jak wygląda zdecydowana i bezkolizyjna jazda autem.

Kurs jazdy defensywnej dla kogo?

Szkolenie jazdy defensywnej przeznaczone jest dla niedoświadczonych kierowców, jak i dla tych ludzi, którzy zajmują się zawodowym prowadzeniem samochodów od kilku lat. W początkowym założeniu celem szkolenia, jest wykształcenie u kierowców właściwych reakcji wobec ryzyka, które czekają na nich w ruchu drogowym. Ponadto zamiarem programu jest zdobycie wiedzy o oszczędnej obsługi samochodów, która oddziałuje na poprawę jakości jazdy i na komfort wszystkich członków ruchu ulicznego, a także na zwiększenie sprawności naszego samochodu.

Założenia kursy jazdy defensywnej

Defensywna technika jazdy oparta jest na kilku zasadach. Po pierwsze wiąże się ona z właściwym przygotowaniem pojazdu przed jego użyciem, oraz z dostarczeniem sobie ergonomii prowadzenia. Podczas szkolenia przybliżymy Wam podstawowe czynności dotyczące eksploatacji pojazdów. Wskażemy jak kontrolować stan płynów pod maską, ciśnienie opon samochodowych i jak dobrać wysokość siedzenia do naszych rozmiarów, by poprawić widoczność drogi. Jazda defensywna to również umiejętność dostosowania prędkości i trybu jazdy do poszczególnych warunków pogodowych i stanu nawierzchni ulicy. Przybliżymy Wam jak używać innowacyjne metody hamowania i jak przejeżdżać zakręt, bez utraty przyczepności. Ponadto nauczymy Państwa odczytywania postępowania pozostałych uczestników ruchu, w taki sposób by jak najszybciej reagować na niebezpieczeństwa. Szczególnie kluczowym fragmentem kursu jest wyszkolenie prawidłowych reakcji psychologicznych przed, jak i po incydencie drogowym. Zaprezentujemy Wam jak pokonywać stres i jak motywować pozostałych uczestników ruchu do poprawnych zachowań w ruchu drogowym.

Etapy szkolenia

Każde szkolenie jazdy defensywnej składa się z 3 etapów. Najpierw każdy kierowca będzie uczęszczał w ćwiczeniach praktycznych z wykorzystaniem symulatora auta osobowego, pojazdu ciężarowego, jak i autokaru, zależnie od typu szkolenia. Prowadzącemu samochód będzie towarzyszył fachowy instruktor, który na tym etapie zajmuje się jedynie obserwacją charakteru jazdy i oceną reakcji na bodźce zewnętrzne. Podczas prowadzenia pojazdu, kursant będzie miał możliwość wypróbowania własnych kompetencji w warunkach specjalnych. Program nauki zakłada występowanie przeróżnych, ciężkich do przewidzenia zdarzeń na drodze takich jak śliska nawierzchnia, poprzeczny wiatr, ograniczenie warunków widoczności przez mgłę i mocne światło, chwiejny towar, wkroczenie pieszego na jezdnię, oraz kilka innych okoliczności.

Kolejnym fragmentem kursu są lekcje z teorii w trakcie których uczniowie zaznajomią się z obserwacją trybu jazdy i z zazwyczaj popełnianymi błędami, które sa w stanie wywołać wypadek. w trasie. W trakcie zajęć zostaną im przybliżone podstawy bezpiecznego kierowania autem po szosie i reguły pierwszej pomocy w chwilach wymagających interwencji lekarskiej. Uczestnicy szkolenia będą mieli możliwość zobaczyć techniczne możliwości użytkowania prywatnego pojazdu, by podwyższyć bezpieczeństwo jazdy, oraz zostaną im opisane przypadki przeróżnych zdarzeń drogowych, wraz z kompletnym omówieniem czynników. Ponadto szkoleniowcy przedstawią jak normy jazdy defensywnej wpływają na ograniczenie ryzyka wypadku w ruchu drogowym.

Ostatnia faza, praktyki, polega na powtórnym kierowaniu pojazdem. w symulatorze. Teraz jednak instruktor czynnie uczestniczy w nauce i radzi kursantowi jak zaimplementować elementy jazdy defensywnej podczas zwykłej eksploatacji samochodu. Na indywidualnych przykładach pokaże, jak powinna układać się reakcja prowadzącego na określone zdarzenie.

Ukształtowanie instynktownego prognozowania ryzyka w trakcie jazdy może przyczynić się do zredukowania wypadków i kolizji, na które szczególnie narażone są osoby, które wykonują pracę w zawodzie kierowcy i muszą dawać sobie radę z uciążliwymi czynnikami w trasie. W organizowanym przez nas szkoleniu mogą brać udział osoby prywatne, jak i pracownicy skierowani przez zakład pracy w ramach poprawienia techniki prowadzenia samochodu. Szkolenie jazdy defensywnej ma wpływ na udoskonalenie techniki jazdy i rozszerzenie się stanu bezpieczeństwa członków ruchu drogowego, jak i transportowanego ładunku. Uczestnicy po ukończonym kursie będą w stanie precyzyjniej unikać niebezpieczeństw na drodze i dokładniej zwalczać emocje w sytuacjach skrajnych.

Zapraszamy na kurs jazdy defensywnej, przygotowywany w naszym ośrodku treningowym. Gwarantujemy gratisowe podręczniki i profesjonalną kadrę nauczycieli. Naszą specjalizacją są specjalistyczne kursy, które poprawiają bezpieczeństwo kierowców. ODTJ kursy jazdy defensywnej

Strona używa cookies
Ok