Chirurgia szczękowa toruń - chirurg stomatolog
Chirurgia szczękowa
2 maja, 2019
Implanty zębów koszt i rodzaje tytanowe cyrkonowe
Implanty zębów przeciwwskazania
30 lipca, 2019

Coraz więcej ludzi wybiera na profesjonalną naukę języka angielskiego, ze względu na to, dlatego że przynosi korzyści w różnych częściach życia. Angielski przyswajają już nie tylko młodzi ludzie, ale także starsi ludzie. Dzięki temu są na dobrej drodze rozwoju.

W każdym wieku jest właściwy moment na polepszanie swoich kompetencji używania się języka obcego. Znaczna liczba właścicieli firm decyduje się na wysłanie pracowników na kursy, aby zapracować na jeszcze większe sukcesy na rynku. Obecnie posługiwanie się językiem angielskim to konieczność, szczególnie w środowisku zawodowym. Wysoki procent firm współpracuje z obcojęzycznymi klientami, dlatego musi zatrudniać ludzi mających odpowiednie kwalifikacje w tej kwestii.

Angielski przyda się każdemu, ale najpierw należy zatroszczyć się o pasującego lektora, czy kurs języków obcych.

JAK WYBRAĆ DOBRĄ SZKOŁĘ JĘZYKA OBCEGO ?

Wybór właściwego kursu jest zależny od potrzeb. Szkoły językowe oferują zajęcia pogrupowane na grupy wiekowe, poziomy oraz stopień zaawansowania. Możliwe są też zajęcia specjalistyczne, na przykład: kursy konwersacyjne, biznesowe, intensywne albo dla dzieci i maturalne.

Również formę zajęć można dopasować do siebie. Organizatorzy kursów proponują zajęcia indywidualne, w grupach i on-line. Decydując się na kurs dobrze jest zorientować się czy możliwe jest zdobycie intersujących certyfikatów. Warto też poczytać opinie na temat konkretnych ofert.

KORZYŚCI NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Istnieje cały szereg dobrych stron nauki języka angielskiego. Głównie przy pomocy kursu zatroszczysz się o swoją karierę zawodową. Wykształcony pracownik jest chlubą dla firmy, a CV z angielskim na najwyższym poziomie jest coraz bardziej wartościowe i otwiera szansę znalezienia wymarzonej pracy.

Angielski jako język międzynarodowy pozwala na kontakt z mieszkańcami z dalekich krajów. Będzie więc dobry w podróży, a w erze internetu jest narzędziem porozumiewania się z ludźmi ze świata, również bez wychodzenia z domu.

Nauka angielskiego pomaga też przełamywać bariery wewnętrznej nieśmiałości oraz wykluczenia cyfrowego. Lekcje w grupach nakłaniają do interakcji z innymi, dzięki czemu wpływają na zdolności socjalne. Dodatkowo, szkolenia uczą odczytywania komunikatów, których w mediach jest pełno osobom w średnim wieku i starszym.

Kolejną z zalet jest to, że nauka języka przyczynia się poprawy pamięci. Z biegiem czasu mózg człowieka wymaga większej aktywności, by utrzymać sprawność umysłową. Ze względu na to, ćwiczenia mózgu będą ważne.

STOPNIE ZAAWANSOWANIA I POZIOMY NAUKI JĘZYKA

Zanim przystąpi się do kursu dobrze jest właściwie dobrać do siebie stopień trudności. W tym celu wybiera się stopień zaawansowania:

Dla początkujących: ten stopień jest przeznaczony dla tych, którzy dotąd nie mieli kontaktu z angielskim albo uczyli się go wiele lat temu, ale nie komunikują się w tym języku.

Dla średnio-zaawansowanych: ten stopień jest dopasowany do tych, którzy mieli doświadczenie z angielskim, ale potrafią porozumiewać się w tym języku, ale nie nie są w tym pewni siebie.

Dla zaawansowanych: ten poziom jest stworzony dla tych co, dobrze posługują się językiem, uczyły się go i pragną udoskonalić jego znajomość oraz otrzymać certyfikat.

Istnieje też Europejski System Opisu Kształcenia Językowego, określający poziom znajomości języka angielskiego zawierający w sobie umiejętności pisania, czytania, mówienia i słuchania.

Poziom A1: Osoba na tym poziomie rozumie i potrafi zastosować potoczne wypowiedzi oraz pytania i odpowiedzi w temacie zdarzeń z życia codziennego i prywatnego.

Poziom A2: Osoba z tym poziomem stosuje umie porozumieć się w rutynowych zdarzeniach codzienności w bezpośredniej rozmowie na tematy znane.

Poziom B1: Dzięki poziomowi B1 osoba radzi w komunikacji dla zdarzeń typowych. Formułuje proste i spójne wypowiedzi pisemne i ustne na temat zainteresowań, marzeń lub planów, z poparciem dla swoich opinii.

Poziom B2: Dla osoby na tym poziomie osiągalne jest zrozumienie przekazu ukrytego w tekstach o konkretne i abstrakcyjnych tematach. Rozumie dyskusję dotyczące z pola jej specjalności. Porozumiewa się spontanicznie nie sprawiając problemów w rozmowie. Formułuje szczegółowe wypowiedzi.

Poziom C1: Osoba na tym poziomie rozumie w dużym zakresie skomplikowanych tekstów. Rozmawia płynnie i naturalnie w relacjach towarzyskich, służbowych i edukacyjnych.

Poziom C2: Z tym poziomem osoba bez przeszkód rozumie i stosuje praktycznie wszystko w języku angielskim.

CERTYFIKATY:

Szkolenia angielskiego zwykle kończą się testem, który pozwala na zdobycie certyfikatu świadczącego znajomość języka. Dotyczą one różnych aspektów, także związanych z rozmaitymi branżami, na przykład branżą gospodarczą, czy turystyczną. Są też przeznaczone dla osób, które planują stały pobyt za granicą.

Do najczęściej spotykanych należą certyfikaty z ośrodka egzaminacyjnego University of Cambridge, które oceniają stopień umiejętności. Są to: First Certificate in English (FCE) — poziom średnio zaawansowany, Certificate in Advanced English (CAE) — zaawansowany oraz Certificate of Proficiency in English (CPE) — potwierdzający biegłość językową. Egzaminy Cambridge wyróżniają się nieograniczenie ważnym dyplomem.

Innym przydatnym certyfikatem, jest certyfikat Business English Certificate (BEC), który jest dowodem umiejętności komunikacji w w biznesie.

Drugim równie popularnym ośrodkiem egzaminacyjnym jest Educational Testing Service. Certyfikaty ETS dzielą się na dwie grupy:

Certyfikaty TOEIC — określają kompetencje językowe w miejscu pracy. Odbywają się na oddzielnych poziomach zaawansowania w kategoriach słuchania i czytania oraz pisania i mówienia.

Certyfikaty TOEFL — oceniają biegłość używania języka w środowisku akademickim. Podobnie jak TOEIC, jest sprawdzany na różnych poziomach zaawansowania.

Certyfikaty ETS są dedykowane osobom, które planują pracę lub studia za granicą.

Strona używa cookies
Ok