Kurs angielskiego Toruń - szkoła językowa
Kurs angielskiego Toruń
31 maja, 2019
przewozy autokarowe Toruń wynajem autokarów cena
Przewozy autokarowe – Koszty
1 sierpnia, 2019

Implanty zębów przeciwwskazania

Implanty zębów koszt i rodzaje tytanowe cyrkonowe

Implantologia jest współcześnie najnowocześniejszą dziedziną stomatologii. Opiera się na wypełnieniu i naprawie ubytków w uzębieniu. Implant to sztuczny korzeń zęba wykonany specjalnie, w szczególności z tytanu, zastępujący wyrwany lub utracony uprzednio korzeń naturalny. Stomatologiczny implant zębowy pozwala na wstawienie nowej korony zębowej w miejsce brakującego zęba. Implanty umieszcza się w kość wyrostka zębowego.

Korona sztucznego zęba mocowana jest na dobre i dopasowywana kolorem i teksturą do naturalnych zębów, by zmniejszyć widoczność ubytku. Implanty stomatologiczne mogą imitować pojedyncze zęby, a także całe łuki zębowe. Implanty wpływają na komfort pacjenta przy wysokim standardzie jakości. Chirurg stomatolog dopasowuje najlepsze z możliwych uzupełnień specjalnie dla każdego pacjenta. Po zabiegu implanty stomatologiczne widziane są jak naturalne zęby.

KIEDY STOSOWAĆ ZĘBÓW ?

Jakiekolwiek ubytki zębowe zaleca się do bezzwłocznego odbudowania. Wskutek utraty zęba występuje ryzyko wytworzenia się problemów zdrowotnych. Sąsiednie zęby mogą przesuwać się z zębodołu czego powodem jest brak podparcia. Co więcej powiększa się obciążenie, co doprowadza do ich ścierania. W miejscu ubytku zanika kość, z powodu czego później może dojść do wypadania zdrowych zębów. Zaburzony układ żucia niekorzystnie wpływa na stawy, co przyczynia się do nawracających migren oraz trudności ze snem i mową.

Najczęściej implanty wstawia się w przypadku pojedynczych ubytków lub ze względu na estetykę. Brak zębów powoduje zmiany w rysach twarzy. Przybiera ona charakterystyczny starczy wygląd: zapadająca się żuchwa, cienkie usta, długi nos oraz liczne zmarszczki. Warto też zwrócić uwagę na to, że implanty stomatologiczne zastępują protezy, które są często niekomfortowe i przeszkadzają w trakcie jedzenia.

PROCEDURA WSZCZEPIENIA IMPLANTU

Pierwszym etapem jest konsultacja u lekarza stomatologa, podczas której dokonuje się pełną analizę pacjenta i potencjalnych przeciwwskazań do zabiegu.

Następnie wykonuje się wszystkie potrzebne badania, tak aby wykluczyć choroby, które mogłyby stanowić przeszkodę. Ważne są badania dotyczące stanu kości.

Dopiero po odbyciu wszystkich badań i konsultacji chirurg stomatolog aplikuje implanty. Sam proces trwa kilkadziesiąt minut. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego, zabieg nie boli. W trakcie standardowego zabiegu świdruje się w kości otwór, gdzie stomatolog wprowadza implant.

RODZAJE IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Typ implantów zawsze dobiera lekarz , a przed wyborem obowiązkowa jest konsultacja. Najpopularniejsze z nich i najdłużej aplikowane są implanty tytanowe. Tytan gwarantuje ciągły czas użytkowania. Wadą tytanowych implantów stomatologicznych jest ich estetyka. Choć implant nie powinien być odsłonięty, w niektórych przypadkach dochodzi do odsłonięcia obszaru szyjek zębowych , co prowadzi do odkrycia tytanowej części implantu.

Alternatywą dla implantów tytanowych są cyrkonowe implanty, nazywane także implantami ceramicznymi. Uważane są za najbardziej estetyczną metodę, ponieważ przypominają naturalną tkankę zęba i mają wyższą odporność na ścieranie oraz działanie czynników zewnętrznych – przykładowo korozję, a także zmiany temperatury otoczenia.

ZALETY IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Implanty są w głownej mierze trwałym i silnym uzupełnieniem zębów. Wyglądają i sprawują się jak naturalne zęby, zapewniają pełen komfort, dzięki czemu redukują niepewność tak, jak jest w przypadku źle dopasowanych protez. Nie ma konieczności szlifowania zdrowych, sąsiednich zębów, tak jak w przypadku mostów protetycznych. Ponadto chronią przed zanikiem kości, który następuje po utracie zębów. Odtwarzają poprawne funkcje żucia, co pozwala na spożywanie pokarmów bez ograniczeń.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Przed wstawieniem implantu obowiązkowe jest przeprowadzenie szeregu badań. Lekarz ocenia jakość oraz ilość kości, a także stan pozostałych zębów. Zwykle organizm dobrze przyswaja implanty, jednak jest sporo przeciwskazań.

Bezwarunkowym przeciwwskazaniem są ciąża oraz nieustabilizowana cukrzyca. Możliwość zastosowania implantów wykluczają też choroby psychiczne i schorzenia niszczące organizm: AIDS, nowotwory, alkoholizm, narkomania. Także dolegliwości przyzębia i jamy ustnej, takie jak parodontoza, mogą uniemożliwić przyjęcie implantu zęba.

IMPLANTY ZĘBOWE – MOŻLIWE POWIKŁANIA

Implanty są ciałem obcym i dlatego istnieje ryzyko odrzucenia. Dobrze przeprowadzony zabieg minimalizuje to ryzyko. Najcześciej występującymi nieprzyjemnymi skutkami przebiegu leczenia są dyskomfort, opuchlizna tknanek i zasinienie. Może pokazać się również ból, na który zaleca się leki przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. W przypadku powiększenia się węzłów chłonnych, gorączki czy bólu gardła należy jak najszybciej umówić się na wizytę do stomatologa na konsultację.

CENNIK IMPLANTÓW

Wszczepienie implantów zębowych to jeden z najbardziej kosztownych zabiegów w stomatologii.

Ceny są zróżnicowane i wynikają z wielu zmiennych. Wahają się między 1600 do nawet 5 000 złotych za pojedynczą śrubę. Do kosztu należy również doliczyć cenę diagnostyki, zabiegu, śruby gojącej, łącznika protetycznego oraz korony protetycznej. Ceny koron też są zróżnicowane i uzależnione od ich typu. Im solidniejsze i bardziej estetyczne tym cena rośnie. Może to być wydatek rzędu od 600 do 1 200 złotych.

W przeliczeniu cena pełnej procedury sięga od 4 do 10 zł.

www.dentysta-torun.pl

Strona używa cookies
Ok