Projektowanie ogrodów Toruń - firma ogrodnicza
Projektowanie ogrodów – Toruń Bydgoszcz
30 sierpnia, 2020
Testament toruń -akty notarialne u notariusza w toruniu
Testament u notariusza
30 sierpnia, 2020

Cambridge English Qualifications

Certyfikat Cambridge English Qualifications jest ważny na całym świecie. Zdobycie go wymaga wielofazofych starań. Dzięki nim z łatwością udowodnimy nasze kwalifikacje na nie jednej rozmowie o pracę, czy podczas składania papierów na studia. Dokładnie sprawdzają nasze umiejętności i przedstawiają je na papierze. Nie w każdym miejscu jest możliwość zdobycia certyfikatu. Taką możliwość dają tylko profesjonalne kursy angielskiego. Działają one w porozumieniu z Cambridge English Qualifications, dzięki temu otrzymujemy oryginalny certyfikat. Jeśli podejmiemy decyzję o podejściu do egzaminu, dobrze jest skorzystać z oferty szkoły językowej, która wesprze nas w nauce. Samemu ciężko jest się odpowiednio przygotować. Potrzebne nam są odpowiednie materiały do nauki i ktoś doświadczony, kto pomoże nam skupić się na najważniejszych aspektach. Każdy egzamin obejmuje inny zakres wiedzy i jest dostosowany pod różne grupy wiekowe, jednocześnie otwierając nam nowe możliwości. Pomaga to w dostaniu się na anglojęzyczne studia czy pracę w międzynarodowym zespole. Dzięki rozdzieleniu egzaminów na kategorie prościej jest się do nich dopasować i mamy możliwość wyboru tych najbardziej odpowiednich dla nas.

Certyfikat YLE

YLE, czyli Young Learners English jest certyfikatem który powstał z myślą o najmłodszych. Ocenia on umiejętności na poziomach (Pre A1 Starters, A1 Movers and A2 Flyers). Taki certyfikat mogą uzyskać dzieci między 7, a 12 rokiem życia. Określa to ich zdolności i zachęca do dalszych starań powiązanych z nauką języka. Łatwiej jest im na dalszych etapach podejść do trudniejszych egzaminów, oferujących coraz większe możliwości. Prezentuje się to też na wyąszych ocenach w szkołach, czy daje możliwość zwolnień z zaliczeń.

Certyfikat A2 Key (KET)

Key English Test jest pierwszym egzaminem z serii Cambridge English Qualifications, który umożliwia przystąpienie do niego dorosłym. Zdany egzamin udowadnia posługiwanie się językiem angielskim na podstawowym poziomie. Umożliwia kontynuację nauki na wyższym poziomie i związanie przyszłości z językiem angielskim.

Certyfikat B2 Preliminary (PET)

Na tym etapie otrzymujesz możliwość pracy w miejscach związanych z jęcykiem angielskim. Zdobycie certyfikatu oznacza umiejętność posługiwania się językiem w codziennych sytuacjach. Certyfikat jest honorowany na całym świecie.

Certyfikat B2 First (FCE)

First Certificate in English oświadcza, że poradzisz sobie w środowisku anglojęzycznym takim, jak praca czy studia. Pozwala też na zwolnienie z lektoratu na studiach, czy przystąpienie do nauki w obcym kraju w języku angielskim. Zdobywając dopasowane wykształcenie pedagogiczne, jest też możliwość prowadzenia lekcji w przedszkolach i klasach 1-3.

Certyfikat C1 Advanced (CAE)

Certificate in Advanced English oznacza poziom zaawansowany. Jest uznawany przez najbardziej popularne firmy. Informuje, że potrafisz już posługiwać się językiem angielskim tak samo na co dzień, jak i w biznesie.

Certyfikat C2 Proficiency (CPE)

Certificate of Proficiency in English jest już najwyższym certyfikatem z serii Cambridge English. Oświadcza umiejętności w stopniu bardzo zaawansowanym. Po zaliczeniu tego egzaminu powinniśmy zrozumieć prawie wszystko, co usłyszymy lub przeczytamy w języku angielskim, nie mamy problemów z językiem oficjalnym i specjalistycznym. Jest już opcja podjęcia studiów podyplomowych w języku angielskim.

Business English Certificates (BEC)

Ten egzamin demonstruje umiejętności w codziennych sytuacjach biznesowych. Jest to potrzebne, gdy zależy nam na udowodnieniu pracodawcy naszych kwalifikacji. Przygotowanie do tego egzaminu gromadzi specjalistyczne słownictwo wymagane w sytuacjach biznesowych.

Jak przebiega egzamin Cambridge English?

Każdy z egzaminów definiuje nasze umiejętności w piśmie, czytaniu, słuchaniu i mowie. Dzięki temu jest opcja dokładnej oceny poziomu wiedzy. Tłumaczy to też wagę certyfikatu. Egzaminy zazwyczaj są dzielone na 2 części: pisemną i ustną. Pisemna część składa się z poleceń powiązanych ze zrozumieniem tekstów pisanych oraz słuchanych. W części ustnej testu mamy możliwość swobodnej rozmowy w języku angielskim. bierze pod uwagę naszą wymowę oraz wiedzę w różnych tematach, mających miejsce w codziennym życiu. Jednakże rodzaj egzaminu zależy od tego, na jaki certyfikat się zdecydujemy.

Który egzamin Cambridge English wybrać?

Jeśli nie nie jesteśmy w stanie określić naszych predyspozycji językowych, dobrze jest skorzystać ze szkoły językowej. Tam nauczyciele sprawdzą nasz poziom zaawansowania i pomogą w przygotowaniu do zdobycia certyfikatu. Możemy skorzystać też z sugerowanych grup społecznych, ponieważ stopień trudności egzaminu rośnie w przybliżeniu do poziomów nauki. Certyfikaty są też powiązane z tym, co chcemy dzięki nim zyskać. Jeśli jest nam potrzebny do wymarzonej pracy, za pewne wybierzemy inny, niż w przypadku składania papierów na anglojęzyczne studia.

Strona używa cookies
Ok