Opracowanie oraz aranżacja kuchni w charakterze współczesnym to obecnie pewne wyzwanie. Umeblowanie na idealny błysk, różnorodna kolorystyka, odkrywcze podejścia dotyczące struktury pomieszczeń i światło. Najczęściej kuchnia nie jest samodzielnym miejscem w domku, ale współwystępuje wraz z salonem jako tzw. aneks kuchenny. Tym bardziej należy wówczas spożytkować otwartą powierzchnię, żeby była nie tylko wytworna oraz uwydatniała temperament gospodarza, ale także w całości efektywna. Kuchennych inspiracji w sieci oraz kolorowych gazetach odkryjemy – mówiąc skrótowo – „bez liku”. Wyszukanie mebli i najważniejszych sprzętów nie dostarcza aż tylu kłopotów co odpowiednie podświetlenie. W dzisiejszej kuchni powinno ono padać z paru miejsc oraz co istotne – rozświetlać powierzchnię „przygotowawczą”, a mianowicie blaty, na których tworzymy posiłki. W takim przypadku świetnym projektem jest oświetlenie podszafkowe. Żeby wybrane pomieszczenie naszego apartamentu absorbowało uwagę gości oraz równocześnie było stabilne, można w łatwy sposób zainstalować światło przy schodach.
Podświetlenie ledowe w kuchni jest zwyczajnie konieczne. Po pierwsze – LED -y eksploatują o 85% mniej mocy niżeli standardowe żarówki, co niewątpliwie odczuje nasz portfel. Po drugie – dzięki niemu można natychmiast zorganizować potrawy, myć naczynia oraz prowadzić kolejne czynności. Jeżeli poszukujemy niniejszej techniki do własnej kuchni, korzystnie byłoby byśmy zaznajomili się z propozycją przedsiębiorstwa Piraya. Zajmuje się konstruowaniem oraz dystrybucją oświetlenia meblowego oraz schodowego w typie LED i to w najcieńszej możliwej oprawie meblowej – Super Slim. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii firmie udało się wypuścić na rynek extracienkie lampy meblowe o grubości 4,5 (6,5) mm. Zarazem wykorzystując moc ledwie 3,5 W można otrzymać jasność 350 lumenów. Podświetlenie nie przypomina „sztucznego”, gdyż panel LED posiada wysoki współczynnik oddawania kolorów Ra>85. Lampy Piraya zostały dodatkowo wyposażone we włącznik dotykowy. Pozwala on uruchamiać je oraz wyłączać je, gdy dotkniemy klosz lampy. Jest to wyjątkowe rozwiązanie na rynku, które łączy właściwość ultracienkości i metodę opartą na wyłączniku mikroprocesorowym (jest wkomponowany w lampę na wysokości jedynie 2,4 mm).
W przypadku lamp podszafkowych mamy szansę odszukać parę przyciągających konstrukcji w klasach: „Oświetlenie podszafkowe LED ECO” oraz „Oświetlenie podszafkowe LED Premium”. W pierwszej znajdziemy podświetlenie CREO MINI ECO, jakie dostarcza rozrzucone oświetlenie porównywalnie jak świetlówka, posiada opatentowany wygląd i zdolność dyskretnego zakamuflowania kabli wewnątrz lampy. Z kolei CREO MINI ECO ma minimalną grubość – raptem 4,5 (6,5) mm. Warianty z klasy CURRO ECO sprawdzą się nie tylko do kuchni, ale także do korytarza, rozmaitego typu wnęk i jako podświetlenie łazienki. Tymczasem DUO ECO posiada dwie lampy o sumie energii stanowiącej 700 lumenów (60 W). Jeżeli mamy na uwadze podświetlenie LED Premium mamy szansę wyszukiwać spośród niemałej ilości wymiarów oraz układów lamp, których nie należy instalować przy użyciu śrub. Np. lampy z klasy Curro Super Slim montuje się za pomocą trwałej obustronnej taśmy. Podświetlenie Premium ma sporo atutów, m.in.: niewysoką temperaturę pracy (długookresowa żywotność lampy), niewielkie koszty korzystania, nieskomplikowane przyczepianie do mebli, nieobecność spojeń spawanych lub zgrzewanych, innowacyjny wygląd (dostosowanie do każdego modernistycznego pomieszczenia), wytworzenie ze stali rdzoodpornej z aluminiowym radiatorem lampy oraz łatwość zmiany żarówki LED.
Na stronie internetowej firmy można wynaleźć również ciekawe sposoby na światło umieszczane ponad szafkami. Do wyboru mamy lampy nadszafkowe w następujących klasach: kolorowe TORRO LED, TORRO STEEL LED, RUKO STEEL LED, NEVO LED i LUMIA LED. Wybrane lampy wykonane są za pomocą metody Super Slim, a mianowicie wyróżniają się niewielkimi gabarytami w stosunku do jasności oraz energii (100 luminów/W). Oświetlają całkowitą powierzchnią i są rozlokowane na wysięgniku mającym grubość raptem 2,5 mm. Montaż jest nadzwyczaj prosty, a design dobrze wpasowuje się w awangardowe wnętrza. Przewagą lamp nadszafkowych jest bardzo wysoka jasność – aż 350 luminów (jak żarówka o mocy 35-40W) i szansa serwisu po uszkodzeniu żarnika. Ostatni wariant ultracienkiej lampy LED – LUMIA LED – jest chyba najbardziej podobna do standardowej lampy. Jakkolwiek też i w tym przypadku okrągła strona na przedzie jest zaczepiona na płaskim wysięgniku. Lampy do instalacji ponad szafkami można nabyć w czterech odcieniach: brązowym, czerwieni, zieleni, i stalowym.
Firma Piraya, prócz produkowania oświetlenia pod szafki kuchenne oraz lamp nadszafkowych, jest ponadto wytwórcą indywidualnych rozwiązań w zakresie podświetlania schodów. Dokładnie oprawy Vigo, która posiada walcową soczewkę. To naturalnie przy jej użyciu blask pada we właściwy sposób na schody. Oświetlenie schodów niniejszego typu charakteryzuje się ciekawym wyglądem, znakomitym efektem wizualnym, skutecznym odbiciem światła, małą temperaturą pracy, produktywnym rozproszeniem światła. Klosz lampy ma wygląd „łuku” i imituje szkło, właściwie nie chwyta kurzu oraz jest wyposażony w ozdobną folię z grafiką. Jeśli zajdzie taka potrzeba, mamy możliwość wymienić panel LED.
Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta kliknij w link – Lampa podszafkowa