Sala zabaw Poznań - Urodziny dla dzieci Poznań - Kinderpark Poznań
Gdzie najlepiej zorganizować urodziny dla dzieci?
10 maja, 2012
Kursy bezpiecznej jazdy
5 lutego, 2015

Okna to podstawowy element każdego mieszkania lub domu. Wysokiej jakości stolarka okienna zapewnia prawidłową wentylację wnętrza domu i redukcję utraty ciepła. Nowoczesne okna PCV powodują wzrost naszych oszczędności, gdyż oddziałują na racjonalne zarządzanie energią. Ciepło nie ucieka na zewnątrz, a zimne powietrze zostaje zatrzymane przez uszczelki i należytą liczbę komór. Okna są również ważnym elementem wykończenia, stąd też dziś producenci przywiązują szczególną uwagę do barwy ram okiennych i estetyki wykonania okien. Wybór okien do domu to bardzo ważna decyzja, którą trzeba podjąć już podczas budowy. Warto zatem skorzystać z porad doświadczonych specjalistów w dziedzinie technologii okien, lub na własną rękę poszukać informacji o tym na co zwrócić uwagę przy zakupie okien. Dowiedz się jak kupić okna w rozsądnej cenie i który rodzaj wybrać, by najlepiej odpowiadał Twoim wymaganiom.

Wymiary i zamawianie okien

Wciąż zajmujesz się budową domu i nie wiesz jak podjąć decyzje o rodzaju okien. Na początku zastanów się z jakich materiałów powinny być wyprodukowane okna i na jakich funkcjach Tobie zależy. Wybierz również kolor okien, który będzie pasował tak samo do fasady, jak i do koloru ścian w środku mieszkania. Pomyśl w jakie funkcje powinny być wyposażone okna. Wypisz sobie wszystkie wymagania i pomysły, by być lepiej przygotowanym na złożenie kompletnego zamówienia. Jeśli nie jesteś pewny co do właściwego modelu umów się na wizytę do producenta, który szczegółowo opisze Tobie parametry okien i pokaże całą swoja ofertę. Okna powinny być zamówione w chwili, kiedy dom jest już zadaszony. Wybierz termin dostawy tuż przed wstawieniem okien, by bez potrzeby nie przechowywać okien, co może zachęcać ewentualnych złodziei, lub przyczynić się do niepotrzebnych zniszczeń. Pamiętaj, że wyprodukowanie indywidualnych okien trwa więcej czasu aniżeli zwykle. Jeśli nie nie montowałeś nigdy wcześniej okien własnoręcznie skorzystaj także z usługi montażu. Specjaliści pracujący w firmach zajmujących się produkcją stolarki okiennej są doświadczeni i wyposażeni w wszelkie niezbędne narzędzia, co powoduje, że szybko i bezbłędnie wykonują wszelkie usługi montażowe. Dzięki temu zaoszczędzisz swój czas i nerwy. Wybieraj okna znanych firm. Rzetelny producent okien PCV zapewni Tobie minimalnie 2 letnią gwarancję na zakupione produkty i błyskawiczny serwis, w przypadku jakichkolwiek awarii.

Najważniejsze cechy okien

Najistotniejsze cechy okien umieszczone są w katalogach przygotowanych bezpośrednio przez producenta. Ale na co zwracać szczególną uwagę podczas wywiadu z działem handlowym, lub podczas przeglądania właściwych rodzajów okien? Po pierwsze niezwykle istotna jest liczba i jakość uszczelek. Uszczelki, zarówno oporowe, jak i przyszybowe nie dopuszczają do przenikania wilgoci i wody z zewnątrz. Są one tak ze barierą dla takich czynników jak kurz, zimne powietrze i hałas, co powoduje, że odczuwamy optymalny komfort w mieszkaniu. Najbardziej wytrzymałe uszczelki wyprodukowane są z TP, oraz EPDM. Przypilnuj, aby ilość wszystkich uszczelek sięgała od 4 wzwyż. Następnym ważnym czynnikiem są szyby. Warto spojrzeć na to, aby szyby charakteryzowały się jak najniższym parametrem Ug, który pokazuje nam efektywność energetyczną okna. Okna powinny być zaopatrzone w minimum 5 komór, które zapewnią wysoką izolacyjność termiczną, zarówno w ciepłe, jak i chłodne dni. Za najkorzystniejsze uważa się komory o grubości ścianek około 3 mm. Również, zastanów się nad funkcjonalnością okien. Dobrze by było gdyby Twoje okna były wyposażone w komfortowe w obsłudze okucia. Zdecyduj się na okna z okuciami, które umożliwiają otworzenie ich do pionu, a także na bok.

Okna pasywne idealnym rozwiązaniem dla każdego

Praktycznie każdy w większej lub mniejsze skali troszczy się o oszczędności. A co by było gdyby model zakupionych przez Ciebie okien minimalizowałby utratę ciepła i minimalizował wydatki na ogrzewanie? Tak jest to możliwe, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii okien pasywnych. Okna pasywne, poprzez zaawansowaną izolacyjność termiczną sprzyjają używaniu alternatywnych źródeł ciepła w domach, lub mieszkaniach. Współpraca okien pasywnych z urządzeniami takimi jak panele słoneczne, czy rekuperatory daje najlepsze rezultaty, w postaci nawet 90 % oszczędności energii. Takie efekty możliwe są dzięki użyciu w oknach połączenia profesjonalnego trój szybowego pakietu i pianki z poliuretanu, która precyzyjnie izoluje zimno. Okna pasywne cechuje jeszcze jedna, bardzo ważna cecha. W standardowych oknach głębokość ram to ok 68mm, a w oknach pasywnych używa się ramy o głębokości do nawet 120 mm. Podsumowując jeśli pragniemy przemyślanie gospodarować energią cieplną i kosztami zużycia ciepła w naszym domu, powinniśmy pomyśleć o montażu okien pasywnych. Pomimo, że są to produkty z wyższej półki cenowej, gwarantują większe oszczędności.

Okna PCV, czy okna drewniane? Okna pasywne, czy okna standardowe? Możliwości jest bardzo dużo, a decyzja tylko jedna. Najważniejszy jest ceniony producent i wysoki standard tworzywa, z którego dane okna są wytworzone. Zanim kupimy konkretny rodzaj okna, warto jest pomyśleć nad alternatywną opcją i po prostu poradzić się specjalistów, którzy technologie okienną wiedzą mają w małym palcu. W sieci możecie odnaleźć wiele specjalistycznych artykułów, które pomogą Wam dokonać prawidłowego wyboru. W końcu okna to inwestycja na długi czas, dlatego warto jest rozsądnie wydać swoje pieniądze.

Przeczytaj więcej o oknach PCV i funkcjach okien pasywnych. Jako producent okien zaproponujemy Tobie wysokiej jakości produkt, który zapewni Tobie doskonałą izolację hałasu i ciepła. Zapraszamy na naszą stronę www po ciekawe informacje o oknach: producent okien PCV.

Strona używa cookies
Ok