Biuro rachunkowe Poltax - Biuro księgowe Poltax - Biuro rachunkowe Toruń - Księgowość - Nowoczesne usługi księgowe - Usługi księgowe Toruń - Biuro Poltax Toruń - Prowadzenie księgowości -Biuro rachunkowe Poltax - Biuro księgowe Poltax - Biuro rachunkowe Toruń - Księgowość - Nowoczesne usługi księgowe - Usługi księgowe Toruń - Biuro Poltax Toruń - Prowadzenie księgowości - Obsługa księgowa firm Obsługa księgowa firm
Księgowość dla firm – krótki poradnik
19 lutego, 2017
Wybór systemu grzewczego - Kotły gazowe Toruń - Pompy ciepła Toruń - Piece na ekogroszek Toruń - Urządzenia grzewcze Toruń
Najlepsze instalacje grzewcze
20 lutego, 2017

Funkcjonalna pompa ciepła

Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena

Branża urządzeń grzewczych ciągle rozszerza się w energicznym tempie. Powstają kolejne ekonomiczne technologie, które pobierają ciepło z ogarniającego nas środowiska. Nawet nie zdajemy sobie sprawy co aktualnie może stanowić źródło ogrzewania Świetną alternatywą dla standardowych systemów centralnego ogrzewania jest pompa ciepła. To rozwiązanie może być wykorzystywane w współczesnym, jak i tradycyjnym budownictwie, zapewniając mieszkańcom odpowiednie warunki cieplne i konkretne oszczędności pieniężne. Pompy ciepła występują w przeróżnych rodzajach (w zależności od sposobu odzyskania ciepła) i w różnych propozycjach cenowych (zależnie od użytej technologii). Zazwyczaj producenci troszczą się o to, ażeby pompy ciepła były praktyczne i zwarte, by nie zabierać zbyt dużej ilości miejsca w mieszkaniu. Część tych urządzeń pracuje w bezgłośnym trybie, co jest następnym, ważnym plusem. Najistotniejsze jest jednak, że jakakolwiek pompa ciepła zmniejsza koszty pokrywające ogrzewanie pomieszczeń, co jest najczęściej wspominanym powodem, dla którego duża ilość osób zaufała tej technologii.

Jeśli urządzasz dom, lub planujesz odrestaurować stary system ogrzewania, sprawdź jaka pompa ciepła będzie dla Twojej rodziny najkorzystniejsza. W dalszej części artykułu zaprezentujemy wszystkie modele pomp ciepła, wraz z ich kompletną specyfiką.

Pompa ciepła powietrze/woda – optymalne rozwiązanie dla każdego

Pompy ciepła powietrze/woda, jak sama nazwa wskazuje, wyzyskują powietrze z zewnątrz i powietrze usuwane jako początkowe źródło ciepła. Analogicznie jak pozostałe systemy grzewcze, ten gatunek pompy służy do zasilania w energię termiczną systemu wewnętrznego ogrzewania (c.o.) jak i przygotowania odpowiednie temperatury wody użytkowej (c.w.u.). Mamy tu więc niezawodne połączenie pompy powietrznej, obszernego podgrzewacza wody i pojemnika buforowego wody grzewczej. Użycie pompy ciepła powietrze – woda dopuszcza bez żadnego problemu ocieplić dom o kubaturze 120m2, wykorzystując siłę natury. Ponadto, znaczna ilość powietrznych pomp ciepła dysponuje również funkcją chłodzenia, co dopuszcza jej zastosowanie w lato i w zimę.

Pompa ciepła odzyskująca ciepło z gruntu

W przypadku ziemnych pomp ciepła źródłem ciepła jest ziemia. Te maszyny są inaczej nazywane geotermalnymi pompami ciepła i charakteryzują się wyższą wydajnością niż powietrzne pompy ciepła przy surowszych temperaturach. Najznaczniejszą produktywność mają w wyposażeniu, gdy dolne źródło zostaje zamontowane w wodzie gruntowej, która normalnie ma temperaturę wyższą niż 1 stopień. Gruntowe pompy ciepła znakomicie odnajdują się w budownictwie mieszkalnym.

Wodna pompa ciepła

Następną opcją jest zastosowanie wody jako podstawowego źródła ciepła. Ten model pompy ciepła wspierany jest kolejną instalacją (elektryczną, olejową, bądź gazową) co dodatkowo kształtuje ostateczną skuteczność energetyczną instalacji grzewczej. System hydrologiczny może osiągnąć doskonałą produktywność, choćby podczas najostrzejszych zimowych nocy (skala wynosi nawet 600%). Wodna pompa ciepła może być wykorzystana do ogrzewania podłogowego, grzejników konwekcyjnych czy do ogrzewania napowietrznego.

Działanie pompy ciepła

Pomimo zróżnicowanych źródeł termicznych zasada pracy pompy ciepła jest wręcz identyczna w każdym modelu. Każda pompa ciepła składa się źródła pobierające ciepło z góry i z dołu. Źródłem dolnym jest powietrze, woda, lub grunt, a źródłem górnym jest woda krążąca następnie w całej instalacji grzewczej. Należy podkreślić, że pompa ciepła nie produkuje ciepła, lecz odbiera je z otoczenia, co jest najbardziej ekologicznym, oferowanym rozwiązaniem grzewczym. Wysoka wydajność energetyczna jest rezultatem oryginalnej struktury. Mamy parownik, który odprowadza energię termiczną z powietrza, wody i gruntu do układu. Dalej sprężarka spręża ocieplony gaz, podwyższając jego temperaturę. Gaz ten zmierza dalej do kondensatora, który zasila w ciepło wodę użytkową służącą do ogrzana całego domu. To co zostaje z procesu odzyskania ciepła zostaje zwrócone do parownika. Cykl zamyka się, a pompa ciepła jest gotowa do dalszego działania.

Producenci wysokiej jakości urządzeń grzewczych troszczą się nie tylko o doskonałą wydajność energetyczną, ale także o estetykę konstrukcji. Pompy ciepła nie są zbyt duże i bezproblemowo dopasowują się do mieszkań o rozmaitej kubaturze. Mogą być sterowane bezdotykowo przy użyciu funkcjonalnej aplikacji, bądź kontrolera. Zaopatrzone są również w rozmaitego rodzaju opcje, takie jak tryb pracy nocnej, czy tryb mechaniczny, co podwyższa komfort obsługi. Ponadto mogą być łączone z innymi urządzeniami grzewczymi.

Jesteśmy dostawcą funkcjonalnych pomp ciepła podwyższających efektywność energetyczną Twojego domu. Proponujemy sprzedaż urządzeń centralnego ogrzewania, w tym rekuperatorów i pomp ciepła, jak i instalację kompletnych instalacji CO. Dla nas najważniejszy jest Twój komfort. Wejdź na naszą stronę i poznaj dokładną specyfikację każdej pompy ciepła. Pompa ciepła

Strona używa cookies
Ok