Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena
Funkcjonalna pompa ciepła
19 lutego, 2017
Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur
Pianka poliuretanowa do ocieplania poddaszy i ścian
20 lutego, 2017

Najlepsze instalacje grzewcze

Wybór systemu grzewczego - Kotły gazowe Toruń - Pompy ciepła Toruń - Piece na ekogroszek Toruń - Urządzenia grzewcze Toruń

Sprawny system grzewczy to podstawa każdego domu. Przy jego wyborze dobrze jest kierować względami radykalnych wydatków, wielkością powierzchni budynku, użyteczności i oczywiście sprawności. Prawidłowo przystosowana instalacja centralnego ogrzewania, połączona z adekwatną izolacją budynku wpływa na ograniczenie kosztów związanych z ogrzewaniem i między innymi usuwaniem efektów przesadnej wilgotności. Dzisiaj producenci proponują nam wygodne rozwiązania w zakresie urządzeń grzewczych. Częściowo zmechanizowane urządzenia, takie jak pompy ciepła, czy kotły na gaz odpowiadają wszelkim standardom bezpieczeństwa i ekologii. Są to rozwiązania dostępne dla każdego z nas. Jednak są tak zróżnicowane, że zakup korzystnej instalacji nie jest często dość problematyczny. Spróbujemy opisać Ci najpopularniejsze instalacje grzewcze. Jesteśmy przekonani, że odkryjesz odpowiednie urządzenie dla siebie i swoich bliskich.

Nim jednak wykonamy analizę konkretnych układów centralnego ogrzewania, pomyślmy nad tym co powinno się rozważyć przed wyborem odpowiedniego wyposażenia. W sumie mamy możliwość wypunktować 3 fundamentalne elementy, które oddziałują na wybór systemu grzewczego. Przede wszystkim jest to czynnik grzewczy, czyli ogrzewanie wodne, lub ogrzewanie powietrzem, z czego najczęstsze jest u nas ogrzewanie wodne. Kolejną kwestią jest wybór źródła ogrzewania. Zazwyczaj energia do ogrzewania uzyskiwana jest w procesie spalania konkretnego paliwa, którym jest gaz, drewno, węgiel, olej opałowy, lub też modny ekogroszek. Drugim sposobem jest odbieranie ciepła z natury co zapewniają wydajnościowe pompy ciepła. Co więcej musimy się zastanowić nad tym, który rodzaj systemu grzewczego będzie dla nas najbardziej komfortowy – grzejniki ścienne, podłogowe, czy sufitowe. Teraz jesteś gotowy na postawienie kolejnego kroku, czyli wyboru właściwego urządzenia do domowej kotłowni.

Piec gazowy

System gazowy doprowadzi do redukcji kosztów ogrzewania w mieszkaniu. Jednak dobrze jest pamiętać, że do jego sprawnego działania potrzebne jest podłączenie systemu do struktury gazu płynnego, lub stworzenie prywatnego magazynu z paliwem. Wiąże się to z akcesoryjną inwestycją, która oczywiście zwróci się po określonym czasie, niemniej musimy liczyć się z tym, że będziemy zmuszeni uzależnić się od dostawcy gazu, co dla jednych może być dokuczliwe.

Jednym z najchętniej pozyskiwanych kotłów na gaz, jest piec firmy Buderus, który został zaopatrzony przez firmę w możliwość precyzyjnego skonfigurowania temperatury i szybkiej zmiany ilości wykorzystywanego paliwa. Kotły gazowe Buderus mają, zależnie od typu otwartą albo zamkniętą komorę spalania. W pierwszym przykładzie oznacza to, że powietrze przekazywane jest z środowiska, a w drugim, że dostarczane jest przez profesjonalne przewody. Niezależnie od doboru poszczególnego modelu systemu, każdy kocioł gazowy posiada unikatowy system minimalizujący do zera możliwość przekręcenia cyklu spalin, jak i kompletnego ochłodzenia się ogrzewanych mieszkań.

Oto najistotniejsze zalety kotłów gazowych:

  • Znaczny poziom bezpieczeństwa
  • Warianty zróżnicowane pod kątem ogrzewanej przestrzeni (kotły jednofunkcyjne lub dwufunkcyjne)
  • Prosta konstrukcja (kotły stojące albo wiszące)

Kotły grzewcze na ekogroszek – łatwe ogrzewanie

Eko groszek klasyfikuje się w ostatnich latach do najchętniej używanych surowców opałowych. Jest przystępny cenowo i niezwykle wydajny. Kotły na ekogroszek najlepiej jednak działają w budynkach jednorodzinnych, a to z uwagi na potrzebę składowania opału. Rzadziej wprowadzane są zatem w blokach wielorodzinnych, chociaż faktycznie taka alternatywa też występuje. Zerknijmy teraz na właściwości tego wariantu systemu ogrzewania. Piece na ekogroszek klasyfikowane są do klasy pieców na paliwo stałe, które najdłużej są oferowane w branży urządzeń centralnego ogrzewania. Wyróżniamy kotły z górnym spalaniem i kotły z dolnym spalaniem. Jedno od drugiego różni się tylko trybem pracy, przy czym piece ze spalaniem dolnym mogą być zarządzane automatycznie. Powietrze wchodzi do środka pieca poprzez zainstalowany wietrznik. Napomknięta poprzednio firma Buderus, wytwarza kotły na ekogroszek z specjalnymi czujnikami, które chronią przed pożarem.

Co do istotnych zalet powinno się odróżnić trzy:

  • Łatwa dostępność materiału opałowego
  • Szczególnie prosta, wręcz instynktowna obsługa
  • Stosowna regulacja powiększająca potencjał grzewczy

Ekologia i oszczędność – pompy ciepła

W dbałości o naturalne środowisko, oraz budżet Klientów, zostały wynalezione, pompy ciepła – urządzenia odbierające energię z środowiska. Pompy ciepła nie używają żadnego paliwa. Czynnikiem grzewczym jest tutaj, w zależności od typu, powietrze, woda, lub też grunt. Tak nowoczesne rozwiązanie pozwala jeszcze skuteczniej zredukować wydatki na ogrzewanie domu. Funkcjonowanie pompy ciepła możemy przyrównać do pracy lodówki, z tym że w przeciwnym kierunku. Pobrane z otoczenia źródło termiczne skrapla się, a powstająca para zostaje sprężona, przez co zasila obieg wody użytkowej. Łatwy układ, ale jak korzystny.

Zalety pompy ciepła są następujące:

  • Wykorzystanie łatwo dostępnych źródeł do odebrania ciepła
  • Najwyższa efektywność grzewcza spośród dostępnych rozwiązań
  • Współpraca z każdym typem ogrzewania

Wymieniliśmy i przedstawiliśmy Wam najpowszechniejsze instalacje grzewcze. Każda z tych instalacji może być znaleziona w w ofercie tego oto producenta urządzeń grzewczych: pompy ciepła Toruń

Strona używa cookies
Ok