wydarzenia
Wiadomości, wydarzenia z kraju, najnowsze informacje w jednym miejscu!
19 lutego, 2017
Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena
Funkcjonalna pompa ciepła
19 lutego, 2017

Swoja działalność gospodarcza to doskonały pomysł dla osób, które zwracają szczególną uwagę na wolność pracy. Kierowanie własną firmą to prawdziwe wyzwanie, choć najczęściej opłaca się, gdyż rynek jest wciąż spragniony świeżych pomysłów i ciekawych usług. Przykładem takiego sukcesu jest chociażby niestandardowy gabinet masażu dla zwierzaków, który systematycznie obsługuje nawet kilkadziesiąt puszystych pupili. Pomysł przełomowy, wręcz przez niedowiarków uważany za ciężki do wykonania, okazał się strzałem w dziesiątkę. Takie idee wielokrotnie odsłaniają drogę ludziom, którym brakuje pewności siebie. A prywatna działalność to wszakże zawziętość, pełne oddanie, uporczywe sprawdzanie nowych perspektyw i bezsprzecznie dobra księgowość, bez której firma jest wóz bez kół.

Dobre biuro księgowe to ostoja każdego biznesu. Wyspecjalizowany księgowy nie tylko zna bieżące przepisy, ale również doradza nad konkretnymi inwestycjami. To przyjaciel każdej błyskawicznie rozwijającej się firmy i powiernik najbardziej skrywanych tajemnic przedsiębiorstw. Prowadząc działalność powinieneś zadbać o wyspecjalizowanego księgowego, czy pomoc biura rachunkowego które obsłuży Twoje finanse. Rozmawiając o finansach, zweryfikuj co musisz zrobić jako młody przedsiębiorca.

Zakładanie własnej firmy

Jeśli pragniesz założyć własną działalność, musisz być wiadomy, że na starcie czeka na Ciebie całe morze formalności. Zacznij od wypisania formularza CEIDG. Przejdź po prostu na platformę internetową firma.gov.pl i uzupełnij wszystkie wymienione pola. Wpis do Ewidencji jest równocześnie wnioskiem o wyznaczenie przedsiębiorstwu unikatowego numeru REGON i numeru NIP. Razem z dostarczeniem wniosku powinniśmy zdecydować się na metodę opodatkowania, ale o tym opowiemy dalej. Drugim krokiem jest wizyta w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Tam jesteśmy zobowiązani zarejestrować się jako przedsiębiorca. W ZUSie przedsiębiorcy mają niejako parzystą osobowość prawną – są z jednej strony płatnikami składek (samodzielnie i za pracowników) i ubezpieczonymi. Jeżeli realizowana działalność gospodarcza jest naszym jedynym źródłem dochodów, to uzupełniamy druk ZUA. Jeżeli jednak jesteśmy zatrudnieni w innej firmie na umową pracowniczą, wtedy wypełniamy formularz ZZA. Kolejną rzeczą jaką wymaga od nas prawo jest wyznaczenie biura księgowego, które będzie realizowało kartotekę rachunkową przedsiębiorstwa. W tej materii mamy szansę skorzystać z standardowej księgowości, jak i bardziej nowoczesnej formy – rachunkowości internetowej. Warto także pamiętać o zakupie pieczątki, która często przydaje nam się w najmniej spodziewanych sytuacjach. Zarejestruj również odrębne konto w banku, by oddzielić własne pieniądze o budżetu przedsiębiorstwa.

Jaką formę opodatkowania wybrać

Jeżeli nie masz pojęcia która strategia opodatkowania będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza, skorzystaj z porad doświadczonego biura rachunkowego. Zasadniczo nasze przepisy wymieniają cztery główne strategie opodatkowania. Niżej dowiesz się o nich nie trochę więcej:

  • Skala podatkowa – polega na opodatkowaniu dochodu według dwustopniowej skali. Przy dochodzie sięgającym do 85 528 złotych podatek to 18% – 556,02 złote. Z kolei przy dochodzie przekraczającym 85 528 złotych całość podatku to 14.839, 02 zł + 32% wzwyżki powyżej 85 528 złote.
  • Podatek liniowy – tutaj występuje jedyna wartość podatkowa, która obejmuje 19%, bez względu na sumę dochodu.
  • Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych – przy wyborze tej formy opodatkowania przedsiębiorca nie ma możliwości pomniejszyć wypracowywanych przychodów o poniesione koszty skarbowe. Istnieją tutaj tymczasem, jako kompensata ,atrakcyjne taryfy procentowe (3%, 5,5%, 8,5%, 17% jak i 20% w zależności od typu aktywności).
  • Karta podatkowa – jest to wysoce charakterystyczna forma opodatkowania. Na wielkość spłacanego podatku nie ma wpływu wartość przychodów, lecz takie czynniki jak: typ realizowanych usług, liczba pracowników, wielkość gminy, w której usługi są prowadzone i data urodzenia podatnika. Nie każdy jednak może skorzystać z teg rodzaju podatku.

Księgowość dla firm

Zależnie od wymagań Twojej działalności, znajdź stosowne biuro księgowe, które obsłuży Twoje rozliczenia finansowe. Każdemu świeżemu przedsiębiorcy rekomendujemy, aby skorzystał z nowoczesnych usług rachunkowych. Współcześnie wiele biur rachunkowych proponuje nie tylko kompetentne doradztwo, ale również oprogramowania do kierowania firmą. Jeśli jesteś świadomy tego, że praca zajmie Ci całą dobę, pomyśl o mobilnym księgowym, który odbierze od Ciebie wszelkie papiery i faktury. Zaoszczędzisz czas i będziesz miał większe możliwości na zajęcie się rozwijaniem firmy.

Mimo wielu trudności i ryzyka, mnóstwo osób stale decyduje się na organizowanie własnej działalności. Nawet niewielkie przedsiębiorstwa mają wpływ na krajową ekonomię, więc chyba warto postawić pierwszy ruch. Nie przestawaj wierzyć we własne pomysły, bo za parę lat może się okazać, że właśnie takiej koncepcji wymagał rynek. Zadbaj o to jednak, żeby zatrudnić kompetentnego księgowego, który fachowo dopilnuje finansów Twojej firmy. Wejdź na podaną przez nas stronę i zobacz jak prowadzi się nowoczesne usługi księgowe: Poltax Toruń

Strona używa cookies
Ok