Laseroterapia dla mężczyzn depilacja laserowa dla panów Bydgoszcz
Depilacja laserem medycznym
25 lutego, 2017
skup zadłużonych spółek Warszawa kupię spółkę z długami sprzedaż zadłużonych spółek
Sprzedaż gotowych spółek
1 marca, 2017

Zabiegi leczące nadpotliwość

Leczenie nadpotliwości Bydgoszcz Zabiegi leczące nadmierną potliwość Nadpotliwość

Czym jest nadmierne pocenie się?

Wydzielanie potu jest zjawiskiem całkiem zdrowym. Za jego sprawą wydzielamy toksyny ustroju oraz wyrównujemy temperaturę ciała (np. w czasie gorących dni). Ciało ma średnio do 3 milionów gruczołów, które wyzwalają pot. A jeżeli jest go nadmiernie dużo? Odczuwamy, że leci nam po nogach przez 24 godziny na dobę? W takim przypadku możemy niedomagać na tzw. nadpotliwość, jaka nie jest zaledwie powszechnym kłopotem kosmetycznym, ale też chorobą. A jak doskonale wiadomo – dolegliwości powinniśmy łagodzić z paru powodów. Najważniejszym spośród nich jest bez wątpienia dyskomfort, doznawany notorycznie w gronie reszty ludzi. Zasadniczo determinantami nieopanowanego produkowania potu są czynniki będące objawami poważnych chorób oraz fizjologiczne. W przypadku objawowych mamy kontakt z konkretnymi schorzeniami, które obecnie mają miejsce w naszym organizmie, przykładowo z hormonalnymi (niedoczynność tarczycy), neurologicznymi (m in. zespół uszno-skroniowy), chorobowymi (m in. intensywnymi infekcjami). Nadmierne produkowanie potu absolutnie nie musi dotyczyć indywidualnej części ciała, m in. dłoni. Jeżeli chodzi o zdrowe pocenie się, wtedy jako kluczowe czynniki wyszczególnić możemy choćby stres, niepokój albo sport. Mamy na nie poniekąd względny wpływ.

Skąd mam wiedzieć, że mam nadpotliwość?

Jeżeli zamierzamy naprawdę wiedzieć czy chorujemy na nadmierną produkcję potu, musimy zakomunikować wspomniany dylemat lekarzowi domowemu. Wówczas on zrealizuje z nami specjalny wywiad, przeanalizuje miarę „zjawiska” oraz poinformuje nas o przeciwwskazaniach do łagodzenia dolegliwości. Przede wszystkim powierzy dodatkowe badania, m in. test Minora. Wygląda on w ten sposób: sfery, w jakich ma możliwość występować nadmierna potliwość, są nasmarowane jodyną oraz przykryte mączką ziemniaczaną. Mocne zabarwienie sugeruje zachodzenie dolegliwości. Kolejną rzeczą jest jej kuracja za pomocą charakterystycznych taktyk. Bezspornie nie chodzi tutaj o moczenie stóp przez 30 minut w roztworze z rumiankiem bądź o częstą wymianę garderoby. Są to pospolite techniki, lecz zazwyczaj mało funkcjonalne.

Metody leczenia nadpotliwości

Do zabiegów bezinwazyjnych zaliczają się jontoforeza, zastrzyki z zastosowaniem botuliny. i leczenie z wykorzystaniem lasera. Jeżeli chodzi o dwa pierwsze, to efekt leczenia utrzymuje się w przybliżeniu kilka miesięcy. Jonoforeza opiera się na naruszaniu kanałów jonowych przy użyciu prądu oraz preparatów cholinergicznych, tymczasem botulina sprowadza się do „niedowładu” układu nerwowego (w sposób odwracalny), które uzupełniają konkretne fragmenty ludzkiego organizmu w pot. Najatrakcyjniejszą z dróg jest leczenie nadpotliwości laserem, ponieważ w niezawodny i niebolesny sposób normuje mechanizmy pocenia się. Urządzenie Accent Ultra opiera się generalnie na użyciu branżowych głowic, które transmitują fale elektromagnetyczne. Przykłada się je do niektórych części figury, w jakich uprzednio rozpoznano nadmierne wytwarzanie potu. Pojedynczy zabieg trwa średnio do pół godziny, natomiast w jego czasie nie odczuwa się żadnego bólu, palenia, nakłuwania etc. Możemy się spokojnie rozluźnić. Co istotne – światło lasera przenigdy nie pozostawia blizn, skaz oraz nie nadwyręża okalających tkanek.

W jakich przypadkach nie można korzystać z laseroterapii?

Właściwie nie każdy ma możliwość poddać się terapii laserowego uleczania nadmiernej produkcji potu. Do głównych zastrzeżeń przynależy świeża opalenizna, ciąża, czerniak złośliwy, opryszczka, metalowe implanty, alergia na nasłonecznienie, padaczka bądź cukrzyca. Naturalnie jakąkolwiek dolegliwość należy początkowo skonsultować z lekarzem, a dopiero wówczas kosmetologiem. Powinnyśmy wiedzieć o tym, iż na 3 tygodnie przed zabiegiem (skoro medyk nie będzie widział większych problemów) trzeba przestać wypijać zioła bądź przyjmować je w formie pastylek. Chodzi tu o wszelakie modne zioła, np. detoksykujące, oczyszczające lub stymulujące. Analogiczna maksyma stosuje się do medykamentów, przykładowo leków nasercowych, leków sterydowych, przeciwtrądzikowych, niektórych medykamentów uspokajających bądź szczepionek. Około pół roku powinno się poczekać od odłożenia medykamentów, jakie posiadają w swojej zawartości pochodne retinoidów. Dopiero po wymienionym okresie mamy szansę iść na zabieg leczący nadmierne wytwarzanie potu. Nie powinniśmy również używać poniektórych kosmetyków, np. żeli z piżmem, olejkiem lawendowym i sandałowym, leków przeciwbakteryjnych bądź dezodorantów. Przed zabiegiem nie wolno popijać jakiegokolwiek napojów wyskokowych. Jeżeli wypijemy choćby kieliszek białego wina, musimy go sobie odpuścić na jeden dzień. Dlaczego istnieje tyle zastrzeżeń? Wiązka lasera to skumulowane światło, jakie potrafi poparzyć skórę. Krócej mówiąc: światło padające wyłącznie na wybrany rejon (mocno blokuje się jego rozpraszanie). Jeżeli naskórek pod oddziaływaniem jakichkolwiek czynników będzie na nie dużo bardziej drażliwa, wtedy ma szansę dojść do groźnych rezultatów. Przykładowo pochodne witaminy A wchodzą po prostu z wiązką lasera, w interakcje, będące warunkiem poparzeń. Zamierzasz wiedzieć o wiele więcej? Kliknij w ten odnośnik – Leczenie nadpotliwości Toruń

Strona używa cookies
Ok