Leczenie nadpotliwości Bydgoszcz Zabiegi leczące nadmierną potliwość Nadpotliwość
Zabiegi leczące nadpotliwość
26 lutego, 2017
nieruchomości Grudziądz nieruchomości Świecie ogłoszenia nieruchomości Grudziądz doradca kredytowy Grudziądz kredyty Grudziądz
Bezpieczne kupowanie mieszkania
4 marca, 2017

Sprzedaż gotowych spółek

skup zadłużonych spółek Warszawa kupię spółkę z długami sprzedaż zadłużonych spółek

Czy problem zadłużenia polskich spółek jest poważny?

W naszym kraju działają różnorodne typy spółek, przykładowo z ograniczoną odpowiedzialnością, komandytowo – akcyjna czy akcyjna. Większość osób rozpatruje je jak opcję na atrakcyjny interes, jako działalność gospodarczą, która może dawać w krótkim okresie satysfakcjonujące zarobki. Bez względu na to, na jaki typ spółki się decydujemy, trzeba gruntownie zorientować się jakie wymogi trzeba zrealizować. Spółki osobowe działają odrębnie niż spółki kapitałowe. Jeśli absolutnie nie planujemy trawić czasu na tworzenie nowej spółki od podstaw, możemy kupić spółkę typu shef companies, jaka jest już zarejestrowana, natomiast pracę mamy możliwość rozpocząć natychmiast. Absolutnie nie ma również żadnego kłopotu z ich sprzedawaniem. Skup zadłużonych spółek dzisiaj jest w naszym kraju w okresie rozwoju.

W Polsce jest wiele takich „bytów”, które są znacznie zadłużone. Koszt, jaki na początku miał wzmagać zyski, nieuchronnie staje się zanadto obfitym ciężarem, ażeby wciąż go dźwigać. Raptem w 2011 roku CEZ oraz MOL posiadały obciążenie w granicach 25, 4 mld złotych, natomiast Orlen i Lotos jednocześnie na powyżej 16 mld złotych. Na innych lokatach widniały w wymienionym momencie kolejno: GTC, TPSA, CEDC, TVN, Cyfrowy Polsat i PGNIG. Do sprawdzania naprawdę dużych obciążeń wdrażane są specjalne narzędzia, m in. rating Altmana albo EBITDA. To ostatnie jest wszechstronnie stosowane poprzez banki do zgłębiania, na jakim szczeblu jest obciążenie oraz czy miara 3 jednostek nie została naruszona.

Czy warto sprzedać spółkę z długami?

W tym momencie sporo firm proponuje skup spółek z długami, który polega krótko mówiąc na przesunięciu uprawnień do niej na następną osobę. Przeważnie same skupują spółki od Zarządu bądź znajdują nabywcę na udziały. Jeśli pragniemy się zorientować, które firmy obecnie się tym zajmują, wystarczy, że wprowadzimy w Google zwroty „kupię zadłużoną spółkę” bądź ”kupię spółkę z długami”. W sporej liczbie przypadków firmy są zainteresowane nabyciem spółek: z zadłużeniami wobec odbiorców i organizacji państwowych (ZUS, US czy banki), „czystych” (nie posiadających żadnych obrotów, ale także absolutnie nie mających jakichkolwiek kredytów), w stanie upadłości, w czasie wizytacji przez organizacje rządowe (PIP, ZUS, US), na etapie kasacji, z zagubionym kapitałem, z utraconymi dokumentami albo „aktywnymi” leasingami. Jeśli spółka przynosi same szkody, należy zastanowić się nad jej sprzedaniem.

Etapy sprzedaży spółki z długami:

  • Dokonanie sprawozdania budżetowego, które jest podstawą do negocjacji zapłaty za wkłady w zadłużonej spółce
  • Przemieszczenie pełnomocnictw w biurze u notariusza – sporządzany jest akt notarialny i deklaracja sprzedania udziałów
  • Odwołanie członków Zarządu oraz powołanie nowych z możliwością metamorfozy nazwy oraz adresu spółki
  • Skompensowanie PKD i zwielokrotnienie majątku zakładowego spółki
  • Zatrzymanie całkowitej dokumentacji
  • Opracowanie wszystkich obligatoryjnych dokumentów do KRS, GUS, US oraz ZUS.

Czasami zadłużona spółka jest za dużym obciążeniem. Nie jedynie majątkowym, lecz także emocjonalnym. Na uciążliwe rezultaty są narażeni inicjatorzy i rodzina, niejednokrotnie dręczeni przez wierzycieli. Spółka dostarczająca straty aktywuje dodatkowe długi – coraz większe, które koniec końców robią się „nie do pokrycia”. Wiele przedsiębiorstw skupujących zadłużone spółki są w stanie w takiej okoliczności dopomóc i przerwać „błędne koło zobowiązania”.

Sprzedaż spółki bez historii

Zwykle firmy, które trudnią się nabywaniem zadłużonych spółek, proponują też odsprzedaż owych „czystych”, nie posiadających jakiejkolwiek przeszłości, nie posiadających zadłużeń. To właściwy koncept dla tych, którzy pragną błyskawicznie zacząć inwestycję bądź pracę. Równolegle nie chcą doświadczać pełnej procedury zespolonej z zakładaniem spółki. Współcześnie mamy możliwość nabyć gotowe spółki, które mają numery REGON, KRS, NIP, VAT oraz VAT-EU, dokument o niezaleganiu wobec US czy potwierdzenie o nieprzyjmowaniu żadnych pracowników. Przed kupnem trzeba oprócz tego poprosić o zrobienie dodatkowych wpisów lub otwarcie konta w banku. Przedsiębiorstwa skupujące spółki zabezpieczają kompletne usługi, sprawność przygotowywania konkretnych procedur oraz bezpieczeństwo całej transakcji.

W jaki sposób wygląda nabycie gotowej spółki? Potrzebne są w szczególności: skan dowodu tożsamości współwłaścicieli oraz członków Zarządu, numery NIP, opcja działu udziałów, dokładna lokalizacja siedziby spółki, nazwa spółki, profil jej inicjatyw, skład zarządu i forma jego prezentowania. Wszelkie obligatoryjne formalności są przygotowane w ciągu 24 godzin. Jeżeli współzałożycielem jest cudzoziemiec, w takiej sytuacji u notariusza musi poza tym stawić się tłumacz przysięgły. Kolejnymi usługami oferowanymi przez firmy kupujące spółki są księgowość, usługi z kręgu rachunkowości, kadr i płac, pomoc podatkowa, a także rejestracja „świeżych” spółek. Jeżeli planujesz dowiedzieć się o wiele więcej, kliknij w ten odsyłacz – Sprzedam zadłużoną spółkę

Strona używa cookies
Ok