Depilacja toruń depilacja laserowa depilacja gorącym woskiem
Metody usuwania owłosienia – depilacja woskiem i depilacja laserowa
22 marca, 2017
Rozwody i separacje Adwokat Toruń Rozwody Toruń Dobry prawnik
Adwokat – rozwody, alimenty, orzeczenie winy
22 marca, 2017

Etykieciarki przemysłowe – rodzaje, technologie, korzyści

Nowoczesne etykieciarki Banderolownice Aplikatory etykiet

Jakie technologie wykorzystują producenci etykieciarek?

Najpierw musimy wytłumaczyć, do czego właściwie etykieciarka służy. A mianowicie jest to maszyna produkcyjna, której przeznaczeniem jest przylepianie banderol na różnorakie rodzaje opakowań. Przykładem mogą być butelki z żubrówką bądź koniakiem. Mają wydłużony kształt oraz zazwyczaj są wyprodukowane ze szkła. Etykieciarka przykleja na nie nalepkę z podstawowymi informacjami: nazwą firmy dostarczającą alkohol, nazwą napoju, okresem przydatności do spożycia itd. W przypadku napojów wyskokowych, m in. whisky, etykieciarka musi obowiązkowo nanieść także akcyzę.

Jedną z wyjątkowo znanych firm sprzedających etykieciarki jest P. E. Labellers. Firma wdrożyła parę metod nanoszenia etykiet: etykiety samoprzylepne, banderole na zimny klej, etykiety podcinane, etykietki termokurczliwe. Etykieciarka potrafi przyklejać etykiety na wielorakie typy produktów, np. na potrzeby koktajli (napoje energetyczne, słodkie soki, gazowane soki), do jedzenia (olej rzepakowy, zupki dla dzieci, produkty mleczne), do kosmetyków (kremy do twarzy, kosmetyki kolorowe, kremy do golenia) i wiele innych.

Przedsiębiorstwo P. E. Labellers wprowadziło najwydajniejsze projekty, jeśli chodzi o znaczenie opakowań. Od jakiegoś czasu innowacją jest metoda Adhesleeve, która bazuje mówiąc w skrócie na tym, że poszczególna etykieta ma specjalne paski kleju poliakrylowego. Ogólnie ten wytwórca zajmuje się dostarczaniem takich aplikatorów etykiet, jak: Futura, Splendid bądź Rotaxa. Wyselekcjonowane typy mogą układać naklejki na wolnych opakowaniach oraz wszystkich zapełnionych alkoholem, kosmetykiem albo pożywieniem.

Dobrze jest z pewnością przeanalizować sobie zakup etykieciarki rotacyjnej, m in. modularnej. Za jej sprawą mamy szansę etykietować za jednym razem chociażby 6 towarów. Efekt końcowy jest uwarunkowany od ilości stacji, w które będzie wyposażona oraz od wielkości karuzeli – gdyż etykieciarki rotacyjne inaczej opisuje się jako „karuzelowe”. Pojemniki puste czy zapełnione są układane wokół nadrzędnej stacji, która robi obrót i w tym samym momencie umieszcza etykiety.

Etykieciarki P. E. Labellers – czy warto kupić?

Jeśli producent żywności, trunków czy kosmetyków woli posiadać bezusterkową maszynę do umieszczania etykiet na produkty, wtedy powinien wybrać rzeczywiście P. E. Labellers. W naszym kraju jest raptem parę przedsiębiorstw, jakie zajmują się sprowadzaniem tak skomplikowanych urządzeń seryjnych i dalszym ich serwisem. Należałoby zawsze zainwestować w coś, co będzie eksploatowane do taśmowej produkcji przez sporo lat. Aplikator etykiet mamy szansę dobrać do linii przemysłowej, którą obecnie posiada konkretna firma.

Istotną korzyścią jest sama technologia Adhesleeve, jaka wprowadza szansę likwidacji nadmiernych nakładów, m in. kosztów gromadzenia kleju, wydatków na rozcieńczalniki (używane są w aplikatorach etykiet wykorzystujących gorący klej), opłacania dodatkowego czasu mechaników zajmujących się weryfikacją zespołów klejowych. Sporym pozytywem jest to, iż w sumie nie musimy utrzymywać speców – zatem osób z rozległymi kompetencjami, ponieważ obsługa aplikatora etykiet jest naprawdę prosta. Jest możliwa z wykorzystaniem panelu dotykowego.

Możemy także liczyć na mniej przestojów na linii fabrycznej, wyższą wytrzymałość banderol i ograniczenie wydatków na energię (są połączone z ogrzewaniem kleju w różnych typach etykieciarek).

Etykieciarka – funkcjonalność i koszty

Aplikatory etykiet P. E. Labellers posiadają trzy istotne zalety: przekonującą cenę, ergonomiczność oraz bezpieczeństwo. Schemat dowolnego aplikatora naklejek jest na każdym kroku dostosowywany do potrzeb Odbiorcy. Jest opcja postawienia tej aparatury na jak najmniejszej powierzchni i jednocześnie nie są złamane przepisy BHP. Każda z nich posiada zaokrąglone ramy i dodatkowe osłony, aby podwładny w czasie obsługi mógł poczuć się komfortowo. Porządkowanie, serwis, przezbrojenia – są niezwykle szybkie.

Koszt aplikatora etykiet zależy zwłaszcza od jej rodzaju, mianowicie od metody, w jakiej później będzie pracować. Istotne jest także to, czy Klient jest zainteresowany zakupem całkowitej linii przerobowej czy tylko pojedynczego aplikatora nalepek. Plusem pionierskiej technologii jest to, iż inwestycja zwraca się w krótkim czasie. Aplikatory etykiet od P. E. Labellers epizodycznie ulegają uszkodzeniom i bynajmniej nie są przyczyną dużych przestojów. Zwykle w tych okolicznościach są weryfikowane: wskaźnik zawodności oraz średni okres zastoju linii.

Oprócz etykieciarek dobrze jest wyposażyć linię produkcyjną w inne nowoczesne urządzenia, np. kontrolery butelek, zakręcarki bądź maszyny rozlewnicze. Na efektywność produkcji wpływają wszystkie maszyny, jakie uczestniczą w generowaniu artykułów oraz pojedynczy pracownicy. Efektywność samej etykieciarki jest uzależniona od większej ilości czynników niżeli parametry techniczne.

Jeżeli chcesz wiedzieć dużo więcej o przylepianiu nalepek na opakowania, kliknij w ten link – Etykieciarki

Strona używa cookies
Ok