Medycyna estetyczna zabiegi Toruń
Kosmetologia medyczna
11 września, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Endermologia LPG – zabieg skutecznie odchudzający
25 września, 2019

Ksometologia medyczna – Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Obecnie praktycznie każdy nowoczesny salon kosmetyczny oferuje wiele interesujących zabiegów, które nie tylko pielęgnują skórę, ale również formują figurę, likwidują tłuszcz, cellulit, zbędne owłosienie i promują medycynę anti-aging. Wszystko to jest możliwe dzięki postępowi technologii, które przynoszą wciąż ulepszone i efektywniejsze rozwiązania przeciw starzeniu się, problemom skóry czy nadwadze. Co ważne, innowacyjne techniki powodują, że zabiegi stają się co raz mniej inwazyjne, co sprawia, że nie nadwyrężają już zdrowia pacjentów, a przynoszą niesamowite rezultaty. Znaczna część salonów kosmetycznych cieszy się doskonałymi opiniami na temat świadczonych usług, płynącymi z zabiegów wysokiej klasy.

ZABIEGI OFEROWANE PRZEZ NOWOCZESNY GABINET KOSMETYCZNY

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Pośród najnowszych zabiegów musiały powstać takie rozwiązania, które mają na celu oczyszczenie i odświeżenie skóry. Zadbana skóra jest znacznie bardziej podatna na wpływ innych zabiegów kosmetycznych, a przy tym jest znacznie bardziej promienna i estetyczna. Likwidowanie niedoskonałości, zaskórników, łoju i martwego naskórka pozytywnie oddziałuje na jej wygląd i zdrowie. Zazwyczaj używane w tym celu w salonach kosmetycznych zabiegi, mają za zadanie otwarcie porów i usunięcie z nich nieczystości. Najpowszechniejsza metoda angażuje pracę kosmetyczki, która ręcznie usuwa nieczystości z uprzednio otwartych porów przez uciskanie skóry. Możliwe jest również oczyszczanie chemiczne, które zastosowuje kwasy w odpowiednich stężeniach. Inne metody z reguły wymagają pracy specjalistycznych urządzeń. Dla przykładu urządzenie do zabiegu mikrodermabrazji ściera warstwy martwego naskórka i zasysa je do wnętrza. Jedną z najnowocześniejszych metod w tym zakresie jest peeling kawitacyjny, wykorzystujący moc ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najpopularniejszym zabiegiem głęboko odnawiającym jest mezoterapia igłowa. To dzięki niej dostarczane są skórze wartości regenerujące i odżywcze, które pobudzają organizm do włączenia procesów odnowy i do produkcji kolagenu i elastyny. Mezoterapia wykonywana jest poprzez wstrzykiwanie gotowych koktajli z aminokwasów, kwasu hialuronowego, witamin i wyciągów roślinnych, które mają niezwykły, dobry wpływ na stan skóry. Tego rodzaju zabiegi przywracają skórze jędrność i elastyczność i opóźniają proces starzenia.

W tym zakresie często wykorzystuje się również materiał nazywany osoczem bogatopłytkowym. Pobiera się ono z krwi pacjenta i ma niezrównany wpływ na samodzielną regenerację skóry. Komórki macierzyste ulepszają wygląd skóry, jej gęstość i elastyczność, a także zmniejszają zmarszczki. Dzięki tej metodzie odnawiane są zniszczone komórki, zwiększa się produkcja kolagenu, a także rozwój naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi wyszczuplania sylwetki szczególnie interesują tych, którzy chcą pozbyć się niepotrzebnego tłuszczu, zwłaszcza z obszarów, które są niepodatne na ćwiczenia oraz opracowane diety. Nowoczesna technologia pomogła stworzyć metody, dzięki którym komórki tłuszczowe zostają rozbite, zmieniają stan na płynny, przez co zdecydowanie prościej jest je odessać lub przesłać do wątroby, skąd zazwyczaj wydalane są za pomocą naturalnych procesów metabolizmu. Tego rodzaju zabiegi z reguły mają też inne pozytywne efekty, na przykład: stymulują produkcję kolagenu albo wspomagają wydalanie toksyn. Najczęściej w taki sposób można też pozbyć się cellulitu, zminimalizować zmarszczki, blizny czy rozstępy.

Istnieje kilka nowatorskich sposobów formowania sylwetki i wspierających odchudzanie. Zalicza się do nich na przykład endermologia, która za pomocą specjalnie stworzonych rolek masuje ciało i tym samym rozbija komórki tłuszczu. Inny sposób, czyli kriolipoliza bazuje na niszczeniu przez mrożenie tkanki tłuszczowej w temperaturze nie spadającej poniżej -10°C. Natomiast kawitacja ultradźwiękowa bazuje na sile ultradźwięków. Istnieją również metody wykorzystujące laser lub iniekcję. Zzwyczaj te zabiegi są mało inwazyjne i przynoszą widoczne efekty: możliwe jest usunięcie do 45% tkanki tłuszczowej, jednak nie powinny one zastępować aktywności fizycznej i właściwej diety, a zaledwie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Chociaż lasery są w kosmetologii stosowane od dawna, ciągle odnajdują nowsze i efektywniejsze zastosowania, dzięki rozwojowi i co raz bezpieczniejszej pracy. Salony kosmetyczne oferują nowatorskie zabiegi laserowe, które działają na różne obszary ciała i tak samo różne problemy. Najpowszechniejsza jest depilacja laserowa, która likwiduje nadmierne owłosienie z właściwie każdej części ciała na długo. Zabiegi laserowe likwidują również problemy skórne: na przykład usuwają zmiany trądzikowe, niszcząc bakterie wywołujące stany zapalne albo usuwają przebarwienia, które pojawiają się ze względu na nagromadzenie melaniny (barwnika) w tym samym miejscu. Inne zabiegi laserowe pozwalają na zamykanie widocznych naczynek krwionośnych albo są doskonałym sposobem odmładzania.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Stymulacja kolagenu i elastyny bezpośrednio oddziałuje na kondycję skóry i tym samym ją odmładza. Z tego względu część zabiegów drugoplanowo oddziałuje na zatrzymywanie procesów starzenia. Istnieją także zabiegi, które bezpośrednio odmładzają skórę, sa to np. mezoterapia, zabiegi z osoczem bogatopłytkowym albo liftingi. Obecne metody liftingujące, stosują nowatorskie technologie i sposoby, dzięki którym nie są one inwazyjnymi zabiegami operacyjnymi. Na przykład liftingi HIFU – skutkujące dzięki ultradźwiękom albo przy zastosowaniu nici liftingujących – wszywanych w warstwy skóry, aby podnosiły i trzymały konkretne partie skóry.

Strona używa cookies
Ok