Depilacja laserowa - usuwanie owłosienia laserem medycznym Toruń
Skuteczna depilacja – gabinet kosmetyki laserowej Toruń
5 września, 2019
Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.
Ksometologia medyczna – Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę
25 września, 2019

Kosmetologia medyczna

Medycyna estetyczna zabiegi Toruń

Dzisiejsza medycyna estetyczna proponuje szeroki zestaw zabiegów, które efektywnie udoskonalają urodę, bez przymusu podejmowania rygorystycznych diet lub ćwiczeń, a na dodatek znaczna część z nich odbywa się bez użycia skalpela oraz nie wymaga specyficznych przygotowań. Gabinety medycyny estetycznej używają co raz to nowszych technologii, które kształtują sylwetkę, poprawiają stan skóry, usuwają zmarszczki oraz cellulit dla efektu rewitalizacji i odmłodzenia. Metody medycyny estetycznej zdobywają duże zainteresowanie z tego powodu, że razem z postępem technologii stają się co raz mniej inwazyjne – co sprawia, że pacjenci nie wymagają długiego okresu rekonwalescencji; co raz bardziej dostępne – ceny zabiegów są co raz bardziej przystępne; a także znacznie skuteczniejsze. Zabiegi kosmetologii medycznej:

NOWOCZESNE ZABIEGI KOSMETOLOGII MEDYCZNEJ

Laser

Współcześnie lasery mają szerokie funkcje w medycynie estetycznej. Realizowane badania i stosujące je w działaniu technologie pozwoliły na radzenie sobie z niedoskonałościami skóry oraz figurą ciała. Do najczęściej wymienianych funkcji laserów w zakresie poprawy urody zaliczają się zabiegi odmładzające, usuwające przebarwienia, ślady po trądziku, tatuaże, a także rozstępy lub blizny. Laser wykorzystywany jest również w walce z niepotrzebnym tłuszczem (na przykład lipoliza laserowa) a także przesadnym owłosieniem (depilacja laserowa).

Botox

Mimo tego, że toksyna botulinowa czyli botox jest znana dzięki medycynie estetycznej od wielu lat, to ciągle odnajduje co raz to nowsze zastosowania. Poza wygładzaniem zmarszczek i redukcją nadpotliwości co raz powszechniej stosowany jest również w leczeniu migren i bruksizmu, a także poprawie wyglądu bez konieczności poddawania się chirurgii plastycznej, choćby przez uniesienie czubka nosa lub łagodzenie poziomej zmarszczki między brodą a ustami. Często też botox miesza się z kwasem hialuronowym, w celu większego odmłodzenia.

Nici liftingujące

W odróżnieniu od liftingu, liftingujące nici to całkiem nowa metoda, która jest zdecydowanie mniej inwazyjna, a daje porównywalne efekty. Nici liftingujące są umieszczane pod skórą bezpośrednio, a ich zadaniem jest poprawa owalu twarzy, podniesienie brwi czy wygładzenie skóry szyi. Oddziałuje to pobudzająco na produkcję kolagenu, co dodatkowo wzmacnia, regeneruje i podnosi skórę. W przeciągu 12 lub 18 miesięcy nici liftingujące wchłaniają się, a z racji tego dają lepsze efekty.

Modelowanie ciała

Medycyna estetyczna dba również o to, aby w dostępne były też zabiegi, które likwidują nadmiar tłuszczu. Dzięki nowoczesnym metodom można łatwo i z reguły bez bólu usunąć tłuszcz z takich części ciała, jak brzuch, pośladki, uda lub ramiona. W zależności od techniki, może wystarczyć nawet jedna wizyta w klinice kosmetologicznej lub niewielka seria efektywnych zabiegów. Zwykle na rezultaty trzeba poczekać kilka tygodni, dlatego że nadmierny tłuszcz jest wydalany z organizmu dzięki naturalnym procesom metabolicznym. Jednymi z najbardziej znanych zabiegów są endermologia, kriolipoliza lub na przykład liposukcja laserowa. Niestety takie zabiegi, choć likwidują nawet 30% tłuszczu, nie zastępują ćwiczeń oraz diety, a zaledwie modelują i wspomagają ciało.

Zabiegi autologiczne

Podstawą zabiegów autologicznych jest indywidualny materiał pacjenta, pochodzący z krwi albo tłuszczu. Zazwyczaj ma to na celu odnowienie oraz rewitalizację tkanek. Najbardziej znane w tym zakresie jest pobieranie osocza bogatopłytkowego, które wydziela się z krwi pacjenta. Pozyskany materiał wstrzykuje się pod skórę poprzez kilka nakłuć z reguły w obszarze twarzy, dekoltu, szyi lub na dłoniach. Poprzez takie zabiegi tkanki poddają się wewnętrznej naprawie: dochodzi do nasilenia produkcji kolagenu oraz wzmocnienia naczyń krwionośnych. Te działania nie tylko pozytywnie wpływają na wygląd, gęstośc oraz elastyczność skóry, zmniejszają zmarszczki lub likwidują inne niedoskonałości, ale także potrafią odtwarzać i regenerować zniszczone komórki, co jest używane też w innych dziedzinach medycznych.

Mezoterapia

Mezoterapia jest szeroko wykorzystywanym zabiegiem w dziedzinie medycyny estetycznej, a jej głównym celem jest odbudowa oraz nawodnienie skóry. Polega na podaniu przy użyciu igieł kwasu hialuronowego oraz aminokwasów, witamin albo wyciągów roślinnych w specjalistycznych mieszankach, które mają niesamowicie dobry wpływ na stan skóry. W ten sposób można również przyjmować preparaty wspierające rozkład tkanki tłuszczowej (lipoliza iniekcyjna) albo przeciwdziałające łysieniu. Mezoterapia jest techniką medycyny estetycznej, która zwalnia procesy starzenia oraz jest źródłem trwałej oraz silnej rewitalizacji.

Medycyna przeciwstarzeniowa

Co raz częściej kliniki medycyny estetycznej promuje nie tylko poprawki estetyczne, ale całą gamę usług, które popierają zdrowy styl życia. Do tego zaliczają się zabiegi, konsultacje, a także badania konieczne do utrzymania zdrowia organizmu. Z reguły są to również fachowe wskazówki na temat pielęgnacji, żywienia, suplementacji albo sposobów na relaks. Wszystko z uwagi na to, że skóra w dobrej kondycji dłużej zachowuje młodość, jest lepiej odpowiada na działanie środków medycyny estetycznej, a ich rezultaty są zdecydowanie skuteczniejsze.

Medycyna Estetyczna Toruń

Strona używa cookies
Ok