Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.
Ksometologia medyczna – Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę
25 września, 2019
Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych
Dekoracje ślubne – dekorować sememu czy zlecić dekoratorce?
24 października, 2019

Endermologia LPG – zabieg skutecznie odchudzający

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG to nowatorski zabieg, którego zadaniem jest wymodelowanie sylwetki, poprzez walkę z niechcianą tkanką tłuszczową, cellulitem czy rozstępami. Ten nowy patent to rodzaj masażu mechanicznego, wykonywanego przy użyciu specjalnej głowicy, jaki daje klientkom niezwykły relaks i komfort. Tego typu leczenie jest kompletnie bezinwazyjne oraz pomaga w wygładzeniu skóry już po kilku zabiegach. Zostało stworzone dla kobiet i dla mężczyzn, którzy marzą o pięknym wyglądzie bez wyczerpujących ćwiczeń i ścisłej diety. Endermologię można stosować na całym ciele albo miejscowo na przykład na brzuchu, udach, pośladkach czy twarzy.

Jak wygląda zabieg?

Endermologia LPG wykonywana jest przez odpowiednio przeszkolonego kosmetologa lub lekarza. Pierwszy zabieg poprzedza rozmowa, w trakcie której specjalista odbywa z pacjentem niedługi wywiad, dzięki któremu oceni styl życia, ogólny stan zdrowia oraz zbada problem oraz związane z nim oczekiwania.

Przeznaczona do wykonania zabiegu maszyna, jest wyposażona w głowicę z opatentowanymi rolkami. Cykl masażu działa na zasadzie zasysania i ugniatania skóry w różnych kierunkach o regulowanej sile, który wzmaga proces lipozy (uwolnienia tłuszczu), przyspiesza krążenie krwi oraz przemianę materii, a także wspiera wydalanie z organizmu toksyn i produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Na czas zabiegu pacjent wkłada specjalny jednoczęściowy kostium, który dba o komfort i przeciwdziała zaciąganiu włosków oraz szczypaniu skóry, przy czym ułatwia rolkom poślizg. Dobrze wyregulowana i dostosowana do pacjenta intensywność masażu sprawia, że zabieg nie wymaga znieczulenia, jest kompletnie bezbolesny, a jego działanie wpływa na dobre samopoczucie. Zwykle zabieg trwa 30 – 45 minut, a dla uzyskania optymalnych efektów zalecane jest przyjecie serii 12 – 20 zabiegów, wykonywanych nie częściej niż 2 – 3 razy w tygodniu.

Jakie są efekty zabiegu?

Endermologia LPG przynosi wiele korzystnych efektów. Już po 3 wizytach u kosmetologa, są one zauważalne: zlikwidowany nadmiar tkanki tłuszczowej jednoznacznie wpływa na zmniejszenie obwodów konkretnych partii ciała, co korzystnie działa na kształt sylwetki, która pięknie się wyszczupla i modeluje. Ponadto cellulit zostaje pomniejszony, a blizny, rozstępy oraz zmarszczki są znacznie mniej zauważalne i mocno wygładzone. Endermologia LPG ma też świetny wpływ na skórę. Ujędrnia i rozświetla ją, co sprawia, że skóra nie jest już wiotka, a zregenerowana i odmłodzona. Dodatkowymi efektami zabiegu są poprawa krążenia krwi i limfy, zmniejszone obrzęki oraz generalne rozluźnienie mięśni.

O czym należy pamiętać po przyjęciu zabiegów?

W wyniku endermologii LPG mogą pokazać się drobne siniaki, a na 3 – 4 dni skóra może stać się miejscowo nadwrażliwa na dotyk, dlatego szczególnie znaczące jest zachowanie odpowiedniej pielęgnacji. Jest to takie istotne ze względu na to, że poprawna dbałość o samopoczucie i stan zdrowia pomoże w zatrzymaniu skutków endermologii na dłużej.

Trzeba w głownej mierze pić dużo, najlepiej od 2 do 2,5 litra, wody niegazowanej, która ułatwia wydalanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Tak samo ważne jest utrzymanie zdrowej diety. Szczególnie dobre będzie pożywienie z małą zawartością sodu, soli, tłuszczów oraz niskim indeksem glikemicznym.

Zatrzymaniu długotrwałych efektów endermologii pomaga też systematyczna aktywność fizyczna. Trzeba jednak pamiętać, by nie przemęczać ciała i uprawiać łagodniejszą formę gimnastyki, która wesprze w zachowaniu sprawności i zdrowia, a także przysłuży się do ciągłego spalania tłuszczu.

Trzeba też zadbać o właściwe nawilżenie skóry, zwłaszcza w miejscach, gdzie były obecne cellulit, blizny albo rozstępy. W tym celu warto stosować kremy albo emulsje ujędrniające. Zawarte w nich składniki pomnożą działanie oraz zwiększą satysfakcje z zabiegu.

Zalecane jest, żeby po zakończeniu serii zabiegów, na niej nie poprzestawać. Zastosowanie zabiegów podtrzymujących efekty raz na miesiąc lub dwa, zapobiegnie ponownemu zaleganiu tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania korzystania z endermologii LPG

Mimo wszystkich korzyści z endermologii LPG oraz działania, które jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne istnieje sporo przeciwwskazań, do wykonania tego zabiegu. Znaczna część z nich jest związana bezpośrednio z kondycją organizmu i ze stanem zdrowia pacjenta. Do najważniejszych należą w głównej mierze najcięższe choroby, takie jak aktywne nowotwory lub choroby krwi (w tym przyjmowanie leków np. przeciwzakrzepowych) oraz układu krążeniowego, jak zapalenie żył i żylaki.

Wykluczenie stanową też uszkodzenia oraz choroby skóry (na przykład bielactwo), infekcje oraz przepuklina. Poddawanie się zabiegowi nie jest także wskazane kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Najwcześniej, endermologię LPG można wykonać 5 miesięcy po naturalnym porodzie dziecka oraz 7 miesięcy po cesarskim cięciu.

W przypadku osób, które mają wstawione implanty lub kolczyki nie ma przeciwwskazań do przebycia zabiegu, ale trzeba pominąć te części ciała w trakcie endermologii LPG. Nie należy też poddawać zabiegowi takich miejsc, gdzie są pieprzyki, tłuszczaki, nowe blizny albo w stanie zapalnym. Te obszary także należy ominąć.

Strona używa cookies
Ok