Turystyczny termos – jaki najlepszy i czym kierować się przy jego wyborze?
21 września, 2020
Najem lub sprzedaż mieszkania za pośrednictwem biura nieruchomości
29 września, 2020

Sprzątanie biur i zakładów pracy

Wysprzątane biuro albo innego typu zakład pracy staje się wizytówką, na którą potencjalni klienci zwracają uwagę, decydując się na kontakt z firmą. Chcąc robić dobre pierwsze wrażenie na tych, co pojawią się wewnątrz budynku, należy zatroszczyć się o czystość. W zależności od powierzchni pojedyncza osoba odpowiedzialna za sprzątanie na etacie może sobie nie poradzić, z uwagi na to wiele firm rozważa zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej. Z reguły zaangażowanie specjalistów w zakresie sprzątania, jest nie tylko wygodne, ale także zyskowne. Dlatego też nic zadziwiającego, że firmy sprzątające robią się o wiele bardziej znane. Co raz częściej bywa tak, że z tego rodzaju usług korzystają również osoby prywatne, zatrudniające do sprzątania swoich domów czy mieszkań.

Oferty firm sprzątających

Oferta firm sprzątających zawiera sporo czynności porządkowych. W chwili podjęcia współdziałania z firmą sprzątającą, należy jasno określić w umowie, jakie usługi są wymagane, a poza tym kiedy powinny być przeprowadzane. Wielokrotnie firmy sprzątające działają już po godzinach pracy innych pracowników, a nieraz sprzątają na bieżąco – np. w galeriach handlowych. Należy także umówić częstotliwość sprzątania. W małym biurze wystarczy sprzątać raz lub dwa razy w ciągu tygodnia, natomiast w miejscach, gdzie przeważnie przyjmuje się wielu klientów, powinno się sprzątać codziennie.

Obok częstości sprzątania, powinno się pomyśleć o potrzebnych usługach. Fundamentalne oferty firm sprzątających zawierają przede wszystkim odkurzanie, czyszczenie mebli oraz mycie i zamiatanie podłóg czy wynoszenie śmieci. W usługach znajdzie się również mycie przestrzeni kuchennych (również np. obsługa zmywarki), toalet i klatek schodowych. Wiele firm sprzątających zapewnia również pranie dywanów albo mebli tapicerowanych. Oferowane są często okresowe usługi, na przykład mycie okien, witryn sklepowych, a do tego samych elewacji. Poza tym w okresie jesienno-zimowym można otrzymać ofertę grabienia liści czy odśnieżania terenów zewnętrznych, a latem i wiosną pielęgnację zieleni.  Dopasowanie usług uzależniony jest od wymagań danej firmy, jej wielkości oraz pobliskiego terenu.

W jaki sposób wybrać rzetelną firmę sprzątającą?

Wybór dobrej firmy sprzątającej warto rozpocząć od przeanalizowania proponowanych usług, aby zyskać pewność, że odpowie naszym potrzebom. Poza tym należy zobaczyć oceny oraz umówić się na spotkanie wstępne. Kontakt pozwoli na samodzielną ocenę, czy opłaca się zaufać danej firmy sprzątającej. Wiele z nich nastawionych jest na zawieranie umów usługowych, zapisujących postanowienia między stronami. Do firm sprzątające, jakie namawiają do współdziałania na bazie ustnego porozumienia oraz takich, o których trudno wynaleźć więcej informacji, trzeba podchodzić z z dozą ostrożności. Dobra firma sprzątająca zatrudnia przeszkolonych pracowników, którzy mają stały dostęp do możliwości podnoszenia kwalifikacji i rozwoju.

Ważną kwestią jest także metoda pracy. Zarządzanie pracownikami powinno odbywać się w taki sposób, aby robienie usług zachodziło szybko oraz na czas. Należy zwrócić uwagę także na utrzymanie harmonogramu pracowników oraz na dane list kontrolnych, potwierdzających częstość przeprowadzanych usług. Aby wybrać rzetelną firmę sprzątającą, dobrze jakimi posługuje się środkami czyszczącymi oraz urządzeniami używanymi do sprzątania. Jeśli klient nie wskaże, że będzie samodzielnie udostępniał potrzebny sprzęt oraz środki myjące, powinno się dowiedzieć się, czego używa dana firma . Niekiedy firmy zachęcają do współpracy, gwarantując stosowanie wysokiej jakości preparatów sprzątających, których nie można dostać w zwyczajnym sklepie albo drogerii.

Z jakiego powodu warto podjąć współpracę z firmą sprzątającą?

Korzystanie z usług firmy sprzątającej może być korzystne z 2 bazowych przyczyn. Przede wszystkim takie rozwiązanie jest z reguły tańsze, w przeciwieństwie do zatrudnienia osób sprzątających na umowę. Oprócz tego, w przypadku, jeżeli nie posiadamy osoby sprzątającej, zatrudniając fachową firmę, zdejmujemy ten obowiązek z innych pracowników, co sprawia, że mogą skoncentrować się na przydzielonych im zadaniach, jakie generują faktyczne przychody. Poza tym fachowe firmy sprzątają o wiele lepiej oraz uważniej, a do tego bardzo dyskretnie, kiedy dostosujemy czas sprzątania, aby nie zakłócał pracy innych. W ten sposób wnętrze miejsca pracy jest bez przerwy reprezentatywna, oczyszczona oraz zachęca potencjalnych klientów. Poza tym firma sprzątająca zwykle dba o potrzeby miejsca pracy. Kiedy kończą się istotne elementy codziennego użytku (np. ręczniki papierowe), przeważnie taka informacja jest przekazywana do odpowiednich osób, by nie doszło do sytuacji, gdzie miałoby czegoś zabraknąć. Schludne miejsce pracy oddziałuje także na zdrowie osób przebywających w pomieszczeniach oraz na ich efektywność. Zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej to również komfort oraz oszczędność czasu, jakiego nie trzeba kierować na porządki, dzięki czemu prościej skoncentrować się na biznesie.

www.sprzatanie-torun.com.pl

Strona używa cookies
Ok