pożyczki przez internet - pożyczki online w 15 minut - pożyczka w 24h
Pieniądze w 15 minut, czyli pożyczki online
22 listopada, 2016
Biogazownie pochodnie do spalania biogazu instalacje na biogaz
Warunki budowy biogazowni
25 listopada, 2016

Parkingi lotniskowe

Parking lotniskowy parking przy lotnisku w Gdańsku parking Bastion przy lotnisku w Gdańsku

Przed Tobą lot samolotem? To musisz wiedzieć!

Właściwie istotne są trzy etapy: zamówienie parkingu przy lotnisku, zorganizowanie bagażu według precyzyjnych reguł oraz odprawa. Postój powinien być położony niedaleko lotniska, żebyśmy nie musieli przemierzać jeszcze nieprzewidzianej drogi z bagażami (nierzadko bardzo szerokimi). Powinniśmy zawczasu przeszukać tanie oferty w Internecie oraz wyselekcjonować parking z najłatwiejszym dojazdem oraz najszybszym dotarciem na lotnisko. Mnóstwo przedsiębiorstw publikuje na własnych stronach Galerie zdjęć i filmiki, z których mamy szansę jednoznacznie wywnioskować, gdzie dokładnie znajduje się parking. Powinniśmy sprawdzić najbliższe otoczenie, zaznajomić się z mapami dojazdu i cennikiem. Jeśli chodzi o ładunek, wtedy trzeba zaznajomić się z dokładnymi informacjami dla podróżnych udostępnionymi przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. W pierwszej kolejności z ewidencją przedmiotów niedozwolonych do transportu w bagażu kabinowym, uproszczoną infografiką dotyczącą wnoszenia płynów, rozpylaczy oraz żelów na pokład samolotu. Przed odprawą trzeba:

  • przestudiować warunki przewozu, inaczej część umowy pomiędzy pasażerem oraz przewoźnikiem
  • sprawdzić, czy posiadamy wszelkie dokumenty konieczne do odprawy
  • ustalić, czy nasz ładunek (podręczny, odnotowywany, niestandardowy) spełnia wymogi co do wielkości ustanowionych przez przewoźnika
  • zanotować telefon kontaktowy linii lotniczej (ewentualnie do call centre), który będzie przydatny w przypadku ewentualnych pytań

Powinniśmy pamiętać, iż po dojechaniu na lotnisko czekają nas dwa istotne momenty: odprawa biletowo – bagażowa i kontrola bezpieczeństwa. Dlatego proponuje się, aby przybyć na lotnisko dużo przed momentem odlotu. Stąd zarezerwowanie parkingu lotniskowego z dowozem na lotnisko i odbiorem po przylocie jest wyjątkowo praktycznym oraz skutecznym rozwiązaniem. Dzięki niemu mamy możliwość zaoszczędzić naprawdę wiele bezcennego czasu. Odprawa biletowo – bagażowa rozpoczyna się w okresie wyznaczonym przez przewoźnika oraz jest oznaczona logo przewoźnika, nazwą portu docelowego, numerem rejsu oraz godziną wylotu. Jedynie po pobraniu karty pokładowej i nadaniu bagażu pozostaje podążyć do kontroli bezpieczeństwa. Po czym trzeba cierpliwie oczekiwać, aż samolot będzie całkowicie przygotowany do przelotu, zaś asystenci obsługi pasażerskiej poproszą nas na pokład.

Typy ładunków oraz związane z nimi ograniczenia

Pierwszym rodzajem jest bagaż notowany, który jest dostarczany w pełni pod kontrolą przewoźnika. Podstawą odnotowania jest wydanie przywieszki bagażowej, a zastrzeżenia dotyczą głównie jego wagi (pobierane są ponadplanowe odpłatności za połowę bądź całość ładunku i za tzw. „nadbagaż”). Bagaż podręczny w ogóle nie jest rejestrowany i przez całkowity czas trwania lotu pozostaje pod opieką pasażera. Obostrzenia w takim przypadku dotyczą masy i wymiarów. Jeśli nasz ładunek się w nich nie mieści, zostanie przewieziony jak ładunek ewidencjonowany. Natomiast ładunek niestandardowy dotyczy niepowtarzalnych przedmiotów, m in. sprzętu sportowego. Doskonałym pomysłem jest na pewno wymierzenie naszego bagażu (jeżeli nie zaopatrzyliśmy się w specjalne torby bądź walizki wykonane zgodnie z regułami dostarczonymi przez ULC). Można to wykonać w mieszkaniu bądź na parkingu lotniskowym, na który trzeba przybyć dużo wcześniej.

Obiekty zakazane do transportu w bagażu kabinowym oraz notowanym

W bagażu podręcznym w żadnym przypadku nie możemy mieć broni palnej (i wszelkiej pozostałej broni), obiektów o ostrych rantach bądź granicach, tępych instrumentów, produktów wybuchowych, substancji palnych, chemicznych, toksycznych, płynów oraz wyrobów o porównywalnej gęstości. W ekwipunku ewidencjonowanym nie wolno transportować żadnych materiałów eksplozyjnych, substancji łatwopalnych, chemicznych i trujących.

Do broni palnej należą, m. in. broń bojowa i sportowa (karabiny, broń sygnałowa i wyrzutnie ładunków sygnalizacyjnych, paralizatory elektryczne, czy zabawki wyglądające jak pistolety, karabiny itp.). Nie wolno nam pod żadnym pozorem przewozić toporów, skalpeli, noży do krojenia lodu i pierzchni, nożyczek o długości ostrza powyżej 6 cm czy rzutek z ostrymi krawędziami (przynależących do kategorii przedmiotów o ostrych granicach albo końcach). Do instrumentów tępych przynależą kije baseballowe, pałki elastyczne lub sztywne, wiosła do kajaków, czółen i innego sprzętu pływającego, itp. Niebezpieczeństwem dla zdrowia podróżnych i kadry są też detonatory, spłonki, repliki lub imitacje materiałów do urządzeń wybuchowych oraz ich części składowe, urządzenia dymotwórcze, oraz terpentyna i inne rozcieńczalniki do farb (zatem klasa: materiały wybuchowe oraz substancje łatwopalne). Ponadto w kabinie nie mogą znajdować się płynne baterie elektryczne, substancje wybielające, ”gaz pieprzowy”, izotopy lecznicze, materiały biologicznie niebezpieczne, a także żele, pasty, emulsje (przykładowo napoje, zupy, czy aerozole.

Bagaż ewidencjonowany w ogóle nie może zawierać zwłaszcza dwóch ostatnich typów obiektów, czyli materiałów eksplozyjnych oraz substancji toksycznych i chemicznych.

Jeśli jesteś zainteresowany propozycją parkingu w okolicach lotniska w Trójmieście, kliknij w ten link – parking lotnisko Gdańsk

Strona używa cookies
Ok