Izolacje natryskowe -Pianka pur do cieplania poddaszy stropów domów
Natryskowe ocieplanie budynku pianką PUR
29 sierpnia, 2020
depilacja woskiem wszystko o zabiegu
Depilacja pach woskiem – jak zrobić wosk
29 sierpnia, 2020

Turystyczny termos – który najlepszy oraz jak go znaleźć ?

Decydując się na wycieczkę należy zatroszczyć się o porządne przygotowanie. Szczególnie gdy jedziemy w góry albo czeka nas długie zwiedzanie, warto nie zapomnieć nie tylko o zaopatrzeniu prowiantu czy wody, ale też zabraniu ciepłego lub zimnego napoju. Wiele osób uwielbia podróżowanie z turystycznymi termosami, które przez dużą ilość czasu utrzymują ciepło lub chłód herbaty, kawy albo innego napoju. Jakie termosy turystyczne są oceniane jako najlepsze oraz dlaczego? Przeważnie przede wszystkim interesującym nas wyznacznikiem jest czas zachowywania temperatury, choć równie istotna jest wytrzymałość oraz szczelność. Wśród bardzo popularnych turystycznych termosów znajdują się termosy firm Stanley, Thermos oraz Esbit, z tego powodu warto je poznać.

Który termos turystyczny wybrać?

Kupując termos turystyczny powinniśmy popatrzeć na parę kluczowych elementów, jakie mówią, czy termos spełni swoją funkcję w konkretnych warunkach, czy nie. Istotna jest tu funkcjonalność, struktura oraz surowce, z jakich termos jest wykonany. Im bardziej zależy nam na dobrym wykonaniu, tym powinniśmy nabyć termosu przygotowanego z najlepszej jakości materiałów, jakie nie mają szkodliwych substancji oraz dodatnio oddziałują na sprawne funkcjonowanie termosu turystycznego.

Warto też pomyśleć o tym, by termos posiadał zewnętrzną powłokę, za pomocą której uzyskamy przekonanie, że termos nie wysunie się nam z dłoni także w rękawiczkach. Oceniając po tym, jak długie planujemy wędrówki, powinniśmy dopasować obszerność wybranego termosu. Przeważnie turystyczne termosy można kupić w pojemności: 0.5l, 0.75l oraz 1l. Im krótsza wyprawa tym mniejszy termos się nada. Na wielogodzinne wycieczki powinno się zdecydować się na pojemny termos.

Kluczowym parametrem, którym najlepiej się kierować, chcąc ocenić, który termos turystyczny wybrać jest oczywiście długość zachowania chłodu lub ciepła. W tym przypadku istotny jest nie tylko sam czas zachowania zimna bądź ciepła, ponieważ w przypadku świetnych termosów może to być nawet pełna doba, ale też zakres temperatur. Żaden termos nie utrzyma przez długi czas dokładnie tę samą temperaturę. Warto wspomnieć, że im bardziej zapełniony termos, tym dłużej będzie on się sprawdzał. By termos okazał się najlepszy, musi posiadać odpowiedni korek. To on odpowiada za trwałość termosu. Przeważnie nakrętki są odkręcane albo mają automatyczny przycisk. Jeśli zamknięcie nie będzie wysokiej jakości, termos nie utrzyma temperatury.

Najbardziej polecane turystyczne termosy

W sklepach mają bardzo wiele turystycznych termosów, jednak bardzo znane oraz renomowane pochodzą od trzech producentów, od lat projektujących tak samo termosy do napojów, jak i termosy na żywność, a do tego termiczne kubki (one gorzej sprawdzają w czasie długich wycieczek oraz charakteryzują się niższą pojemnością) wysokiej jakości. Najbardziej znane turystyczne termosy pochodzą z firm: Stanley, Thermos oraz Esbit. Są one szczególnie cenione przez wielbicieli podróży i wycieczek. Czym charakteryzują się ich termosy turystyczne?

Turystyczne termosy firma Stanley

Termosy producenta Stanley mają wieloletnią tradycję powstawania. Projektowane od prawie 100 lat termosy ze stalowym wkładem są bardzo wytrzymałe oraz przez lata sprawdzały się w najdłuższych wyprawach. Zdaniem producenta są tak trwałe, że dadzą radę służyć przez wiele lat w najtrudniejszych warunkach, nie tracąc na swoich zdolnościach termoizolacyjnych. Jak już wiadomo, umiejętność utrzymania ciepła lub zimna zależy od wielkości i napełnienia termosu turystycznego oraz elementów struktury. Wszystkie modele różnią się, więc od siebie możliwościami.

W zależności od modeli turystyczne termosy Stanley do napojów lub posiłków utrzymują:

  • termoizolację cieplną – od 12h przy małych termosach do 20-24h przy średnich, a nawet do 40h przy największych termosach (1,3l);
  • termoizolację zimna – od 12h do 72h lub nawet 160h.

Jak widać izolacja termiczna w przypadku turystycznych termosów Stanley jest bardzo dobra. Należy jednak pamiętać, że żadnym termosie temperatura nie utrzymuje się stała i z upływem przemijających godzin okaże się co raz wyższa/niższa.

Turystyczne termosy firma Thermos

Inną równie znaną oraz mocno zalecaną firmą tworzącą turystyczne termosy oraz termiczne kubki jest firma Thermos. To jedna z największych firm produkujących termosy od lat, z najwyższej jakości surowców i materiałów. Co więcej Thermos produkuje termosy we własnych fabrykach, bez udziału firm zewnętrznych.

Produkty firmy Thermos utrzymują:

  • termoizolację cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • termoizolację  zimna – od 12 do 24 godzin.

Turystyczne termosy firma Esbit

Niemiecka firma Esbit od lat zdobywa sukcesy na rynku, w projektowaniu swoich termosów obiadowych oraz termosów na picie. Ich szeroka oferta produktów zachęca pasjonatów podróży, a doskonałe parametry zachowywania ciepła lub zimna, dobra cena i jakość, przekonują, by co najmniej przetestować ich produkty.

Termosy Esbit utrzymują:

  • termoizolację cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • termoizolację zimna – od 8 do 24 godzin.

Warto dodać, że zgodnie z danymi producenta, utrzymanie ciepła dla napoju ok. 98 °C i temperaturze na zewnątrz 20 °C wyniesie 70 °C po 6h, 55 °C po 12 godzinach, a po 24 godzinach mniej więcej 40 °C.

Czy termos nadaje się do mycia w zmywarce?

Zapamiętajmy, że termosów oraz kubków termicznych nie powinno się myć w zmywarce. Producenci niektórych termosów mówią, że w zmywarce da się myć tylko korek, ale nie tyczy się to wszystkich modeli. Zazwyczaj termosów nie wkładamy do zmywarki, dlatego że silne detergenty oraz działanie wysokiej temperatury w czasie mycia, może niszcząco wpłynąć na ich zdolność do zachowania temperatury.

Termos sklep

Strona używa cookies
Ok