Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe
Kupujemy termos na prezent – jaki najlepszy i jak go wybrać
29 sierpnia, 2020
Klimatyzacja do domu i biura montażi serwis
Klimatyzacja do domu – Toruń
29 sierpnia, 2020

Depilacja pach woskiem – jak zrobić wosk

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Istnieje wiele metod, dzięki którym możemy zachować gładką skórą na dłużej. Usuwanie niechcianego owłosienia to bardzo powszechna praktyka. Wśród wielu sposobów wciąż dużym uznaniem wyróżnia się depilacja woskowa. Ta od lat używana technika pozwala pozbyć się włosków z różnych partii ciała na dłużej. Gabinety kosmetyczne proponują profesjonalne zabiegi depilacji woskiem. Z kolei w drogeriach dostępne są zestawy, które umożliwiają wykonanie depilacji w domu. Pomimo tego, że rodzaj zabiegu jest trochę bolesny, osiągnął szeroką popularność. Wszystko za sprawą tego, że to prosty oraz szybki sposób na usunięcie niechcianego owłosienia. A rezultaty utrzymują się nawet do kilku tygodni.

Na czym polega depilacja woskowa?

Depilacja woskowa, chociaż nie należy do najprzyjemniejszych, wyróżnia się jako prosty zabieg likwidowania włosów. Jej działanie polega na tym, że na część ciała, z jakiej mają być usunięte, nanosi się wosk, dzięki któremu wyrywa się włosy. Trzeba wiedzieć, że wosk musi być zaledwie lekko rozgrzany do półpłynnej formy, żeby nie parzył. Na rozprowadzony na skórze wosk nakleja się kawałki materiału i czeka do chwili, aż wosk zastygnie. Dopiero potem materiał odrywa się sprawnym ruchem przeciwnie do kierunku w jakim włos wzrasta. Dzięki temu, że wosk wnika do wnętrza, włosy usuwają się łącznie z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem da się wykonać samodzielnie, polecane jest korzystanie z usług salonów kosmetycznych. Wprawiona kosmetyczka zajmuje się depilacją woskiem profesjonalnie. Dzięki temu zabieg trwa krócej i daje większą pewność odpowiedniego wykonania. Ponadto przy specjalistycznych zabiegach depilacji , kosmetyczki używają specjalnych kosmetyków, które znieczulają na potrzeby zabiegu, a po nim opóźniają odrost włosków. Miejscami, które można depilować przy użyciu wosku są nie tylko nogi i pachy, ale też ręce, ramiona, wąsik lub bikini głębokie i pachwiny.

W jaki sposób przygotować się na zabieg depilacji woskiem?

Na zabieg depilacji woskiem dobrze jest się przygotować. Na kilka dni przed zabiegiem warto wykonać porządny peeling, który usunie martwy naskórek. Nie należy jednak opalać się ani poddawać się zabiegom kosmetycznym, jakie mogłyby podrażnić skórę. Bezpośrednio przed zabiegiem lepiej nie smarować się balsamami i kremami, dlatego że mogą utrudniać przywieranie wosku.

Również długość włosków na czas zabiegu jest ważna. Jeśli będą zbyt krótkie, okażą się niełatwe do usunięcia. Z kolei zbyt długie mogą sprawiać większy dyskomfort w czasie wyrywania. Planując depilację woskiem najlepiej zaczekać, aż włoski urosną na długość około pół centymetra. Wtedy łatwo wkleją się w wosk, a depilacja przyniesie oczekiwane rezultaty.

Przed zabiegiem należy koniecznie obejrzeć swoje ciało. Depilacji woskowej nie należy stosować w przypadku świeżych blizn, skaleczeń czy rozszerzonych naczyń włosowatych. Wszystkie brodawki i pieprzyki muszą być zgłoszone, żeby w czasie zabiegu ich nie naruszyć. Warto też zorientować się, które choroby uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Wszystkie informacje dotyczące przeciwwskazań muszą być przekazane przez kosmetologa.

Warto też ocenić ilość czasu, jaką skóra zwykle potrzebuje na regenerację. Po depilacji woskowej może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Dlatego lepiej nie decydować się na zabieg na dzień przed wielkim wydarzeniem.

W jaki sposób zadbać o skórę po depilacji woskowej?

Po zabiegu szczególnie ważne jest neutralizowanie podrażnień i zaczerwienienia. Z tego względu warto zatroszczyć się o odpowiednie nawilżenie skóry. Po depilacji woskowej sprawdzają się preparaty z dodatkiem aloesu albo panthenolu, które wykazują działanie łagodzące podrażnienia. Inne stosowane kosmetyki powinny być przeznaczone dla skóry wrażliwej.

Aby nie narażać skóry na nasilenie podrażnień, lepiej nie stosować dezodorantów, perfumowanych kosmetyków czy zawierających w składzie alkohol. Te ostatnie dodatkowo wysuszają skórę. Podwyższona temperatura również może przynieść negatywny wpływ na kondycje skóry po depilacji woskowej. Dlatego na kilka dni lepiej zrezygnować z łaźni parowej, jacuzzi lub gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskowej

Główną zaletą depilacji woskiem jest to, że wyrwane włosy nie odrastają przed kolejne 3-5 tygodni. Regularne wizyty w gabinecie kosmetycznym oraz częste wyrywanie włosów je osłabia, co sprawia, że ich likwidowanie jest jeszcze prostsze i jeszcze bardziej komfortowe. Ponadto cieńsze i delikatniejsze włosy są mniej widoczne. Chociaż depilacja woskowa nie należy do najprzyjemniejszych, w odróżnieniu od pozostałych metod nie powoduje swędzenia i pieczenia po zabiegu.

Depilacja woskowa przynosi długi efekt, z uwagi na to, że włosy wyrywane są wraz z cebulkami. Oprócz tego można z niej korzystać w stosunku do prawie każdej części ciała. A efekt gładkiej skóry osiągany jest zaraz po zabiegu. Dodatkowo depilacja woskowa jest ogólnodostępna. Proponuje ją wiele salonów kosmetycznych z profesjonalnym personelem, który, przeprowadzi zabieg starannie i poprawnie. Przede wszystkim depilacja jest również bezpieczna.

Depilacja woskiem

Strona używa cookies
Ok