Chirurgia stomatologiczna usuwanie ósemek ekstrakcja zęba
Chirurgia szczękowa
2 września, 2020
Pozycjonowanie wizytówek firmy w mapach google
Pozycjonowanie w mapach Google
11 września, 2020

Termokubek idealny

O termokubkach rozmyślamy z reguły w sezonie zimowo-jesiennym, jeśli chcemy zabrać ciepłą kawę albo herbatę do szkoły, do pracy, czy w podróż samochodem lub pociągiem. Nie pamiętamy jednak, że termokubki nie tylko zachowują ciepło, ale również są dobre do noszenia zimnego napoju w upały. Jaki kubek termiczny będzie doskonały dla Ciebie? To zależy od tego, czy szukasz kubka na co dzień do użytku, czy bardziej głowisz się nad termosami turystycznymi. Wyśmienity termiczny kubek na kilka godzin zatrzyma ciepło herbaty oraz zimno napoju. Dlatego też z kubka termicznego można korzystać przez cały rok, szczególnie że jest on produktem niezwykle wygodnym i szczelnym, więc znajdzie zastosowanie w każdej sytuacji.

Co jest ważne, wybierając termiczny kubek?

Jeżeli przewidujemy zakup kubka termicznego, najlepiej w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na parę ważnych szczegółów. Przede wszystkim szczególnie ważny jest materiał wykonania. Od tego zależy jego przeznaczenie i trwałość utrzymania zimna albo ciepła. Następnym składnikiem jest przykrywka termicznego kubka. Najlepiej by była nie tylko hermetycznie zamykana, aby zachować ciepło lub zimno wewnątrz na odpowiednim stopniu, ale także gwarantować wygodny sposób picia. Należy też dobrać kształt termicznego kubka i jego objętość. Kubki o niskiej objętości nie sprawdzą się na czasochłonnych wędrówkach, z tego powodu w tej sprawie powinniśmy dopasować pojemność termicznego kubka do własnych potrzeb. Natomiast jego kształt ma duże wartość pod względem zastosowania. Chcemy, by miał wygodny uchwyt i nie ślizgał się w dłoni lub nawet w rękawiczce. Co więcej lepiej by był stabilny, a jeśli chcemy używać go w aucie, lepiej by wchodził w miejsce wyznaczonym na kubek termiczny.

Jaki kubek termiczny wybrać?

Kubek termiczny doskonały do biura, do pracy

Kubki termiczne zazwyczaj kupujemy do pracy. Jeśli chodzi o materiały, z jakich zostały wykonane, znaczna część z nich będzie dobry do pracy. Wybór kubka termicznego do pracy lepiej jednak dostosować od charakteru pracy. W biurze odpowiednie będą praktycznie wszystkie termiczne kubki, jakie zapewniają dłuższy okres utrzymania zimna lub ciepła. Możemy wybrać malowniczy termiczny kubek ceramiczny, szklany lub stworzony z tytanu. Nie dość, że można je kupić w wielu kolorach i wzorach, to do tego są wygodne, lekkie i nie zatrzymują zapachów. Czasami do pracy decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, choć te krócej utrzymują temperaturę. Specyfika pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy kubek będzie doskonały dla kierowcy lub dla pracownika budowy. Chociaż dlatego, że np. kubek termiczny szklany czy ceramiczny jest słabiej odporny na uszkodzenie.

Jaki termiczny kubek wybrać dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka powinien być szczególnie lekki, wygodny, szczelny oraz bezpieczny. Ze względu na to zazwyczaj wybieranymi termicznymi kubkami dla dzieci są kubki plastikowe. Są one całkiem tanie, znajdziemy wśród nich wiele kolorów i wzorów, a do tego spełniają kryteria wygody. Bez oporu zmieszczą się do plecaka i są nietrudne w stosowaniu. I chociaż nie tak długo zatrzymują ciepło lub zimno i nie są tak trwałe, pozostają bezpieczne dla dziecka. Nawet przy upuszczeniu nie rozbiją się tak jak np. kubek termiczny szklany czy ceramiczny.

Kubek termiczny najlepszy na spacer

Plastikowy termiczny kubek będzie odpowiedni również na spacer, gdy potrzebujemy lekkiego termicznego kubka, ale nie zależy nam na długotrwałym utrzymaniu ciepła lub chłodu. Jeżeli jednak utrzymanie ciepła lub zimna jest istotne, lepiej wybrać kubek termiczny z tritanu. Są one łatwe w przenoszeniu, wygodne, a dodatkowo są bez związków BPA i są odporne na drobnoustroje. Są co prawda droższe i można je porysować, ale są odpowiednie dzięki swoim zaletom.

Jakie termiczne kubki nada się w czasie wycieczki?

Wybierając się na długą wycieczkę najbardziej patrzymy, by termiczny kubek jak najdłużej zatrzymywał ciepło lub chłód napoju wewnątrz. Z uwagi na to najlepszym termicznym kubkiem na wycieczkę jest kubek stalowy. Te termiczne kubki najlepiej wśród innych zatrzymują ciepło lub zimno, dlatego że są doskonale izolowane, dzięki czemu zachowują temperaturę na wiele godzin. Dodatkowo mają wytrzymałą konstrukcję i są niewzruszone na uszkodzenia. Minusem stalowego kubka jest tylko jego waga, bo jest on masywniejszy niż pozostałe.

Kubek termiczny odpowiedni do samochodu

W pojeździe powinniśmy mocno uważać, z uwagi na to termiczny kubek do samochodu jest przede wszystkim wytrzymały, szczelny i dobrze trzyma temperaturę. Kubki porcelanowe, szklane albo plastikowe są zbyt nieodporne na zniszczenia, by nadawały się do samochodu. Z uwagi na to najlepszymi kubkami termicznymi do samochodu są te wykonane tytanu lub ze stali. Takie kubki są trwałe i przez długi czas zatrzymują ciepło lub zimno napoju.

Który termiczny kubek na prezent

Kupując prezenty zazwyczaj kierujemy się dobrym wyglądem, z uwagi na to w tym zakresie najlepiej nadadzą się termiczne kubki szklane lub ceramiczne. Szklane kubki posiadają swój własny charakter, natomiast ceramiczne kubki ogromną ilość ciekawych kolorów i wzorów. Choć kubki plastikowe termiczne też cechują się dużym wyborem wzorów, nie polecamy ich na prezent.

Kubek Contigo

Strona używa cookies
Ok