narzędzia CP
Zalety narzędzi pneumatycznych
30 grudnia, 2016
Seedart projektowanie ogrodów
Projektowanie ogrodów na zlecenie – poradnik
4 stycznia, 2017

Technologie teleinformatyczne to szerokie pojęcie, dotyczące technologii związanych z transferem informacji. Wśród technologii teleinformatycznych mamy możliwość rozróżnić media komunikacyjne (sieć www, sieć komórkowa i tak dalej) oraz media powiązane z przechowywaniem danych (dyski twarde nośniki USB i tym podobne). Jednak technologia teleinformatyczna ułatwia ponadto przesył plików pomiędzy sprzętem sieciowym a tym samym realne jest stworzenie rozbudowanych systemów sieciowych, w tym systemów podwyższających bezpieczeństwo

Systemy bezpieczeństwa w praktyce

To różnego systemy, których funkcją jest nadzorowanie zagrożeń i uproszczenie komunikacji lub przemieszczania się po konkretnym obiekcie. W niniejszym artykule wnikliwie opiszemy kilka z nich oraz pokażemy przykłady urządzeń i systemów szeroko stosowanych dla zwiększenia bezpieczeństwa i usprawnienia pracy.

System sygnalizacji pożarowej – technologia Zettler

System sygnalizacji pożaru to kompleksowe rozwiązanie którego zadaniem jest wykrywać pożar oraz alarmować o nim. Jego zasadniczym zadaniem jest natychmiastowe wykrycie źródła ognia, dzięki czemu ludzie obecni w budynku mają możliwość natychmiastowo oraz bez przeszkód się ewakuować. Co więcej dzięki natychmiastowej reakcji, istnieje wielka szansa, że ogień zostanie ujarzmiony, a straty spowodowane pożarem będą mniejsze.

Taki system zbudowany jest przede wszystkim z czujek i alarmów, które są w stanie efektywnie wykonywać swoją rolę wyłącznie wtedy, gdy będą one podłączone do dedykowanego oprogramowania. Ponieważ posiadając dedykowane oprogramowanie system mamy możliwość tak dopasować, by przykładowo w przypadku płomienia, system natychmiast przesyłał komunikat do PSP. Tę i kilkanaście innych możliwości gwarantuje technologia Zettler MZX i Zettler ZX.

Systemy sygnalizacji pożarowej bazujące na technologii Zettler MZX oraz Zettler ZX to jedno z najświeższych rozwiązań jeśli chodzi o systemy bezpieczeństwa. Technologia Zettler MZX i Zettler ZX współpracuje nie tylko z najnowszymi systemami, ale też tymi sprzed kilku lat. Stąd nie ma potrzeby się martwić tym, że decydując się na ten system, za np. 12 miesięcy trzeba będzie wymienić wszystkie urządzenia, by zachować optymalny standard bezpieczeństwa. Nie ma także powodu do obaw, że system Zettler MZX i Zettler ZX nie będzie będzie w mógł wykorzystać wszystkich funkcjonalności, bo ze zdecydowaną większością urządzeń system ten funkcjonuje bez zarzutu. Nie trzeba więc inwestować dodatkowych funduszy w unowocześnienie urządzeń sygnalizujących.

Systemy kontroli dostępu na przykładzie kontroli Kantech

Technologia kontroli dostępu umożliwia łatwo chodzić w obrębie obiektu za pomocą dedykowanej karty wytwarzającej pole magnetyczne. Takie rozwiązanie ma kilka korzyści, a są to: polepszenie bezpieczeństwa – system pozwala w kilkanaście chwil ocenić, w którym miejscu na obszarze budynku przebywa konkretna osoba, kto siedzi w miejscu X, lub o której porze ktoś opuścił pomieszczenie. W przypadku zagrożenia pożarowego można od razu zweryfikować, czy na przykład wszyscy zdążyli wyjść.

Taki system daje ogromny komfort, bo poszczególne drzwi otwiera jedna karta, dzięki temu nie ma konieczności, aby przy sobie przechowywać kilkunastu breloków i kluczy, aby dostać się do pomieszczenia. Następną jego korzyścią to wygodne administrowanie – każda karta posiada unikatowy indywidualny numer, co umożliwia zarządzać dostępami niezależnie od liczby osób. Do każdej karty można udostępnić pełny dostęp do wszystkich wnętrz albo jedynie do jednego – system pozwala łatwo zarządzać pozwoleniami. Jednym z najchętniej wybieranych i używanych systemów jest metoda proponowana przez firmę Kantech.

Kantech to działająca od 30 lat firma doświadczona w projektowaniu i obsłudze łączonych technologii kontroli dostępu, przeznaczonych dla małych oraz większych instytucji Kantech zapewnia technologię współdziałającą z systemem przeciwpożarowym. Żeby system kontroli dostępu Kantech był w zupełności sprawny, potrzebuje on kilku podstawowych akcesoriów, takich jak np. zwora elektromagnetyczna.

Monitoring wizyjny: American Dynamics i ich niezastąpione kamery Illustra

System monitoringu wizyjnego umożliwia pełnić nadzór nad firmą, terenu wokół niej, czy nad osobami przebywającymi się w budynku. Monitoring dobrze funkcjonuje w wielkich placówkach przykładowo placówki oświaty, urzędy, biura bądź kliniki, lecz również na osiedlach bloków mieszkalnych lub w małych sklepach.
Nadrzędnym zadaniem monitoringu jest podwyższenie stopnia bezpieczeństwa osób i samego budynku, np. w chwili pojawienia się płomienia mamy możliwość w tej samej chwili zweryfikować stopień niebezpieczeństwa i inne.

Podgląd pozwala także reagować na działania niepożądane, w tym kradzież czy celowe demolowanie własności. Kolejną korzyścią używania monitoringu jest obniżenie wydatków związanych z ubezpieczeniem budynku. Monitoring jest także przydatnym narzędziem, dzięki któremu da się osądzić to, w jaki sposób pracownicy wywiązują się ze swoich zadań. Jeśli idzie o sprzęt monitorujący, należałoby przyjrzeć się propozycji firmy American Dynamics. American Dynamics jest znanym na całym globie producentem sprzętu stworzonego na potrzeby monitoringu wizyjnego. Marka funkcjonuje od niemal pięćdziesięciu lat. Jednymi spośród najchętniej wybieranych sprzętów elektronicznych produkowanych przez firmę American Dynamics są kamery Illustra – seria kamer działających w oparciu o protokół IP .

Kamery Illustra nie potrzebują kabla sieciowego obraz, jaki jest z nich przesyłany jest przekształcany na postać cyfrową i utrwalany od razu na dysk twardy. Film nagrywany przez kamery Illustra cechują się znakomitą jakością (Full HD). Wśród atrakcyjnej oferty kamer Illustra można wyróżnićkamery przeznaczone do wewnętrznego montażu jak i zewnętrzne, kamery micro, kamery kopułkowe, lecz również kamery tradycyjne. Kamery Illustra są wygodne w montażu, mamy możliwość je zamontować na ścianie lub pod sufitem. Technologia stworzona przez American Dynamics umożliwia rejestrowanie w nocy, ponieważ kamery Illustra są zaopatrzone w nagrywanie w podczerwieni

O wiele więcej na temat systemów zwiększających bezpieczeństwo, oprogramowania oraz narzędzi, możesz dowiedzieć się w witrynie specjalizującej się w takim obszarze, znajdziesz tam np. szczegóły na temat Kantech, a także innych technologii opisanych w artykule.

Strona używa cookies
Ok