Narzędzia diamentowe Midan
4 lutego, 2017
Fundacja Arkadia zatrudnianie osób niepełnosprawnych praca dla niepełnosprawnych
Zatrudnienie wspomagane osób niepełnosprawnych
6 lutego, 2017

Tematyka akwarystyczna serwisy

Portal akwarystyczny Zakładanie akwarium morskiego Wiadomości akwarystyczne

Masz chęć utworzyć fascynujące, solidne i wielowarstwowe akwarium? Nie wiesz, w którym miejscu wytropić o tym właściwe wytyczne? Na niemałej ilości portalach www niewątpliwie wypatrzysz mnóstwo opinii na temat projektowania ”baniaczka” wodnego {od podstaw|od zera|. Są one jednakże lapidarne, niebyt profesjonalne, zaś przy montowaniu niesłychanie przestronnego baniaka kompletnie bezużyteczne. Zazwyczaj po skontrolowaniu niewielu stron niestety nie znajdujemy tego, czego wypatrujemy. Korzystanie z forów oraz najrozmaitszych bliźniaczych serwisów jest bezcelowe, gdyż spora część z akwarystów natrafia na swojej drodze odmienne problemy. Dla pierwszego będzie to złe światło, jakie powoduje występowanie za dużej liczby wodorostów. Dla drugiego – okropna „chemia” wody, jaka sprawia, że ryby oraz rośliny bynajmniej nie czują się w niej świetnie. A dla kolejnego – nieprawidłowo dopasowane rośliny. Poszukujmy wówczas serwisów zawierających wiedzę dosłownie encyklopedyczną z opcją wpadnięcia na forum i przeczytania tez rzetelnych profesjonalistów.

Dobry serwis akwarystyczny – czyli jaki?

Przypuszczam, iż głównie na takich, jakie istnieją przynajmniej kilka lat. Znaczy to, że przyciągają koneserów oraz mają wyjątkową bazę informacji o akwarystyce. Dobry portal nie będzie posiadał jedynie niewiele zakładek, wręcz przeciwnie – całą masę (jednocześnie z forum). Wchodząc na niego powinniśmy znaleźć, przykładowo gatunki rybek razem z ich specyfikacją, filmiki, reportaże z fotografiami, dziennik wydarzeń, quizy, księgę gości, notatki o gazetach hobbystycznych (w których powinniśmy odnaleźć sporo istotnych wiadomości o rybkach akwariowych). Odpowiedni serwis upowszechnia fotoreportaże z rozmaitych stron świata, przykładowo Cypru, Bangkoku, Dubaju bądź Istambułu. Mamy szansę obejrzeć jak gigantyczne oceanaria prezentują się faktycznie, jaka liczba okazów stworzeń w nich mieszka oraz jaką mają objętość. Są witryny o treści akwarystycznej, jakie istnieją od 2001 r. i niniejsze dokładnie musimy wizytować, jeżeli zależy nam na poważnej i uzasadnionej wiedzy.

Co zrobić, by mieć piękne akwarium?

Trzeba zacząć od tego, że nasz „baniaczek” słodkowodny jest kilkanaście razy mniej kosztowny niżeli słonowodny. W jednym i drugim przypadku trzeba wykazać się należytą fachowością łączenia fauny, flory i innych drobiazgów (m in. dekoracji). Nieduże akwaria (posiadające wielkość do 60 litrów) tak naprawdę wcale nie są odpowiednie do hodowli. Wolno je używać jako „wylęgarnię” bądź do izolacji chorych rybek, jednakże nigdy jako bazowy akwen wodny. Niełatwo jest zachowywać w nim stabilizację biologiczną, a jeżeli będziemy planowali zakupić jeszcze rybki, wówczas w ogóle nie będzie gdzie ich umieścić. Na początek powinniśmy zakupić „baniaczek” w przedziale od 60 do 100 litrów. Spore (od 100 do 450 litrów), niezwykle duże (od 450 do 800 litrów) oraz specjalnie duże (przynajmniej 800 litrów) są oddawane tylko doskonałym hodowcom. Najlepiej w pierwszej kolejności wyłonić ryby akwariowe, a następnie dostosować do nich zbiorniczek. Absolutnie nie mam tu na myśli nieodpowiedzialnego nabycia rybek, postawienia ich w mieszkaniu w worku, zaś wtedy kupna akwarium. Chodzi o to, żebyśmy przede wszystkim wyłowili rodzaje rybek, ich ilość i roślinki, zaś następnie sprzedawca zakomunikuje nam jak duże akwarium jest korzystne. Zasada jest nieskomplikowana: im większa kubatura, tym lepiej. Do domu zanosimy samo akwarium z akcesorium, wodę osmotyczną (która ma obniżyć twardość wody) i nieodzowne specyfiki. Ryby wprowadzamy wyłącznie w takiej sytuacji, gdy „baniak” się „znormalizuje”. Konkretów należy szukać w publikacjach hobbystycznych, m in. H. Jakubowskiego i J. Ringa „Ryby w akwarium” lub U. Schliewena „Akwarium. Praktyczny poradnik”.

Czy warto kierować się informacjami z forów akwarystycznych?

Wszystko zależy od tego, na jakie grupy dyskusyjne konkretnie trafimy. Bierzmy pod uwagę dość bardzo ”rozrośnięte”, rozbite na działy oraz sprawdzane przez profesjonalistów. Należy kierować się nazwami wyznaczonych wątków i absolutnie nie powielać zapytań. Dobre forum będzie obejmowało osobno tematy o akwarystyce słodkowodnej, zbiornikach, obsadzie akwariów, akwarystyce oceanicznej, roślinach, infekcjach, chemii i kłopotach z wodą, skorupiakach, sprzęcie itd. Informacje o pierwszym zbiorniku także powinny być rozdzielone na obszary tematyczne, m in. o „baniakch” oraz rodzajach tła, które można zastosować podczas zakładania „baniaczka”, o nawozach, termometrach oraz mediach filtracyjnych, oświetleniu i błyszczących ozdobach.

Na to trzeba zwrócić szczególną uwagę!

Zbiornik nie może być „napakowany”. Co to znaczy?
Dowolna ryba akwariowa i którakolwiek roślinka musi mieć wystarczającą powierzchnię życiową. W skrócie: absolutnie nie możemy do 400 litrowego zbiorniczka wepchnąć zbyt dużo „komponentów”, zarówno prawdziwych, jak i imitacji. Ogólnie rzecz biorąc przyjmuje się bezpieczne standardy, tymczasem „za żadne skarby” nie wolno nam kupić „kuli”. Jeśli zamierzasz założyć w mieszkaniu baniaczek oraz szukasz właściwych wskazówek, wejdź w kolorowy odsyłacz – Akwarium

Strona używa cookies
Ok