Maszyny pakujące - niezawodne systemy pakowania kartoniarki i inne maszyny
Systemy maszyn pakujących czyli niezawodne i wydajne systemy pakowania
29 listopada, 2022
nalewarki maszyny rozlewnicze i ich rodzaje
Nalewarki czyli maszyny rozlewnicze oraz ich typy w przemyśle
7 grudnia, 2022

Jakie są typy pakujących maszyn dobre dla twojej firmy

Rodzaje maszyn pakujących dla linii produkcyjnej

Dodawanie opakowań do towarów to jeden z najważniejszych etapów sprzedaży. Klienci zwracają nie tylko swoją uwagę na sposób opakowania samego produktu – czy podoba się kolorystycznie, czy jest funkcjonalne, ale też na bezpieczeństwo albo dużą jakość podczas transportu. Istotne jest przecież by towar w ładnym opakowaniu dotarł na półkę sklepową albo bezpośrednio do konsumenta w doskonałym stanie. Z uwagi na to nawet samo pakowanie do transportu ma wielkie znaczenie. Dlatego też wśród asortymentu dostępny jest duży wybór systemów pakujących, jakie nie tylko odpowiadają za porządne opakowanie samego towaru, ale też za zbiorcze opakowania. Dodanie automatycznych systemów pakowania do produkcji mocno ułatwia i przyspiesza proces, dzięki czemu firma zarabia pieniądze i tym samym zyskuje.

Dodatkowo systemy pakujące jak na przykład kartoniarki czy celofoniarki sprawdzą się w odmiennych profilach firm. Automatyzacja jest stale mocniej pożądana  szczególnie, że dodanie systemu pakowania do produkcji równa się efektywnej pracy. Obok tego oferowane maszyny pakujące pochodzą od doświadczonych producentów, a w razie potrzeby zawsze dostępne są oryginalne części zamienne i serwis, jakie zapewnią ciągłość produkcji. Przed dokonaniem zakupu dopasowanego systemu maszyn pakujących dostępne są testy i prezentacje interesujących kupującego systemów , by przedstawić ich atuty i przekonać, że warto z nich korzystać.

Jakie są typy systemów maszyn pakujących

Rodzaje maszyn pakującuch możemy pogrupować na parę sposobów. W inny sposób systemy będą pakować biorąc pod uwagę rodzaj towaru. Systemy maszyn pakujących dla towarów sypkich, a towarów ciekłych potrzebują innych typów opakowań, a więc też innych systemów maszyn pakujących. Tak samo jest, gdy wybieramy rodzaj opakowania. Do kupienia dostępne są systemy, jakie są przystosowane do pakowania w kartony, inne stworzone do plastikowych opakowań, słoików, wiader, tacek garmażeryjnych albo worków foliowych i papierowych. Rodzaje maszyn odróżnimy też ze względu na metodę zamykania opakowania. Inaczej funkcjonują maszyny stosujące strunowe zamknięcie, inne stosują nakrętki lub korki. Podobnie zbiorcze opakowania potrzebują właściwej do tego maszyny. Mogłoby się wydawać, że liczba niezbędnych maszyn jest ogromna, dlatego w ofertach znajdują są pełne kompletne linie pakujące. Każdy jeden element dostosowywany jest do wymagań produkcji, toteż prawidłowe włączenie maszyn pakujących pod okiem specjalisty jest niezwykle istotne.

Dlaczego kartoniarki to najczęściej stosowane systemy pakujące

Zazwyczaj stosowanym materiałem wśród wszystkich opakowań są kartonowe opaowania. W wielu przypadkach produkty, jakie mają już jedno opakowanie, często chronione są dodatkowym opakowaniem w postaci kartonika. Taką sytuację najczęściej możemy spotkać w przemyśle kosmetycznym oraz farmaceutycznym. Oprócz tego zbiorcze opakowania i wysyłka towarów także wybiera opakowania kartonowe, z tego powodu kartoniarki są popularnymi maszynami, jakie włączane są w praktycznie każdym rodzaju działalności. Przeważnie używane kartoniarki to maszyny, jakie robią owijki kartonowe czyli wrap-around oraz kartony klapowe.

Kartoniarki posiadają też sporo zalet pod względem automatyzacji zadań. Wiele maszyn pakujących tego rodzaju jest zaprojektowana do pobierania kartonu ze składu albo pakowania pojemników od góry, zamykając w kartonie produkty o uprzednio uformowanej konfiguracji. Warto podkreslić, że w kompletny system maszyn pakujących jest zaprojektowany tak, by ciągłość produkcji była niezaburzona. To znaczy, że kartoniarki dbają o to, by produkty nie wypadały z linii, wynajdowane były produkty przewrócone, a także by możliwa była dowolna separacja towarów. W ten sposób ładowanie towaru przez kartoniarkę przebiega szybko i sprawnie. Podobnie przygotowanie kartonu wykonywane jest z najwyższą dbałością. Kartoniarki stworzone zostały tak, by kartonowe opakowania były właściwie składane, dzięki dociskom, a odpowiedni klej topliwy chroni karton przed ponownym rozłożeniem i zgnieceniem. Wszystkie te części pakowania kartoniarkami skutkują tym, że towar jest zapakowany estetycznie i bezpiecznie, a to przy minimalnym wkładzie ludzkich rąk.

http://www.kartoniarki.eu/

Maszyny i tunele pakujące, czyli opakowania zbiorcze

Szczególną rolę dla firm pełnią też maszyny pakujące, jakie odpowiadają za zamykanie zbiorczych opakowań. Maszyny i tunele pakujące zaprojektowane są w celu, by opakowania pojedyncze np. puszki, butelki, słoiki, wiaderka albo małe kartoniki pakowane były w opakowania zbiorowe takie jak zgrzewka foliowa czy tekturowa tacka. Nie tylko upraszcza to wysyłkę poszczególnych towarów, dlatego że w takim opakowaniu są zabezpieczone, co neutralizuje ryzyko ich zniszczenia lub potłuczenia, ale także usprawnia sprzedaż sporej liczby towaru . Łatwo jest zaoferować sprzedaż hurtową towarów w opakowaniach zbiorczych. Warto dodać, że maszyny pakujące zbiorczo, tak jak kartoniarki, zaprojektowane zostały do tego, by pakować produkty w sposób nieprzerwany, dokładny i bez zbędnych zatorów produkcji. Konieczna folia czy elementy kartonowe dobierane są do towarów, by pełna linia produkcyjna działała sprawnie i szybko.

Strona używa cookies
Ok