Wytwornica ciężkiego dymu wynajem wytwornicy niskiego dymu obsługa dymownicy
Oprawa wizualna uroczystości weselnych
15 listopada, 2016
Instalacje biogazowe biogazownie pochodnie do spalania biogazu odgazowanie składowiska odpadów
System pozyskiwania czystej energii
22 listopada, 2016

Współcześnie, innowacyjne przedsiębiorstwa bazują na inteligentnych, mechanicznych maszynach które powiększają rezultaty pracy. Automatyzacja jest procesem, który odmienił standardy wielu sektorów przemysłu. Rozbudowanie potencjału produkcji, mniejsze ryzyko handlowe i redukcja niebezpieczeństw wynikających z określonych czynności pracowników to istotne powody dla których co raz większa ilość zakładów fabrycznych decyduje się na wprowadzenie innowacyjnej aparatury. Przekrój rozwiązań związanych z automatyzacją procesów produkcyjnych rośnie w zaskakującym tempie. Obecnie zakłady przemysłowe mają dostęp do wysokiej jakości maszyn, takich jak choćby armatura pneumatyczna, sprężarki, czy elektrozawory pneumatyczne, które unowocześniają procesy produkcyjne i poprawiają stopień zabezpieczeń w każdym miejscu pracy.

Rozwiązania pneumatyczne, mimo że używane są od kilkudziesięciu lat, tak naprawdę dopiero obecnie używane są powszechnie. Akcesoria do sprężania powietrza wdrażane są w branży budowlanej (wiertarki i młoty udarowe), branży górniczej (systemy wentylacyjne, urządzenia ładujące), laboratoriach chemicznych (systemy podawania składników) a także w przemyśle spożywczym (mechanizmy powiązane z etykietowaniem, ważeniem i blendowaniem potraw). W czasach nadmiernej ochrony środowiska użycie sprężonego powietrza jest jak najbardziej odpowiednie, ze względu na to, że nie zanieczyszcza ono środowiska naturalnego w żaden sposób. Co więcej jest bardzo przystępne w przechowywaniu (zazwyczaj w odpowiednich zasobnikach scalonych z układem pneumatycznym) a także bezpieczne w użyciu. Powietrze posiada o wiele więcej plusów, niż uważamy. Odkryjmy zatem profesjonalne maszyny związane z pneumatyką od ich najsilniejszej strony.

Sprężarki tłokowe dla każdego przedsiębiorstwa

Omawiając maszyny związane z sprężaniem powietrza, na pierwszym miejscu zawsze stawia się sprężarki tłokowe ( znane także jako kompresory). Wyróżnia się sprężarki jednostopniowe, sprężarki dwustopniowe, sprężarki olejowe i sprężarki bezolejowe. Podstawa działania, dla każdej z tych maszyn jest właściwie taka sama. Przetwarzanie sprężonego powietrza następuje w procesie podwyższenia ciśnienia medium roboczego powyżej ciśnienia wstępnego.atmosferycznego. Zastosowany w sprężarce tłok gromadzi powietrze atmosferyczne i spręża je. Ciśnienia wyjściowe pozyskiwane w sprężarkach tłokowych sięga od 0,1 MPa do nawet kilkunastu MPa. Wspomniany typ maszyny charakteryzuje się przede wszystkim wysoką solidnością, precyzją wykonania i możliwością produkowania wysokiego ciśnienia mimo zwartych rozmiarów.

Zawory pneumatyczne – dlaczego są aż tak ważne

Systemy pneumatyczne to zbiór detalicznych składników. Każdy z tych elementów na swój oryginalny sposób przesądza o jakości kompletnej strukturze pneumatycznej. Z tego względu niezmiernie ważny jest zakup właściwych akcesoriów, które zapewnią staranność wykończenia całkowitej instalacji. Dobrze jest tutaj chociażby wspomnieć o zaworach pneumatycznych, których podstawowym zadaniem jest formowanie kierunku ruchu elementu roboczego w układach pneumatycznych. Najbardziej popularnym zaworem jest zawór zwrotny, który pracuje tylko w jednym kierunku, blokując ruch powietrza. Najbardziej innowacyjnym rozwiązaniem jest elektrozawór pneumatyczny, stosowany do odcinania i otwierania ruchu powietrza w sposób mechaniczny. Jest on głównie wykorzystywany w pełni zautomatyzowanych systemach pneumatycznych.

Siłowniki pneumatyczne – gdzie można je spotkać?

Siłowniki pneumatyczne, w dużym skrócie przeobrażają sprężone powietrze na energię, zdecydowanie udoskonalając wszelkie procesy produkcyjne. Korzysta się z nich między innymi w systemach hamulcowych maszyn wyciągowych, w frezarkach do stolarki okiennej, czy nawet do otwierania i zamykania drzwi w samochodzie. Siłowniki spełniają bardzo ważną rolę we wszystkich sektorach przemysłu i dziedzinach pracy człowieka. Umożliwiają one przenoszenie, sytuowanie, obracanie i szeroko pojmowane poruszanie części które przez wzgląd na swoją objętość, czy też masę, stanowią niebezpieczeństwo dla pracowników. Bardzo często spotykanymi typami siłowników są urządzenia jednostronne i dwustronne. Z ich właściwości korzystamy na co dzień, nawet wtedy gdy o tym nie wiemy.

Instalacje pneumatyczne, zarówno te syntetyczne, aluminiowe, jak i ze stali nierdzewnej, stosowane są dzisiaj na dość dużą skalę w laboratoriach kosmetycznych, w magazynach, w halach fabrycznych, czy choćby w kulturze i sztuce. Są one integralnym elementem wręcz każdej gałęzi gospodarki, ponieważ usprawniają i zabezpieczają wszelkie procesy produkcyjne. Powietrze, otaczające nas dookoła, pełni ogromną rolę w ogólnopolskich zakładach przemysłowych. Złączone z ciśnieniem zdecydowanie poprawia życie nas wszystkich.

Profesjonalnie zaopatrzony sklep internetowy z pneumatyką PressMann od wielu lat oferuje swoim Klientom wydajne maszyny, jak i narzędzia dotyczące technologii sprężania powietrza. Po za działalnością handlową firma specjalizuje się w projektowaniu i montowaniu układów pneumatycznych w Polsce. Odkryj ofertę już dziś, klikając na umieszczony obok odnośnik: Sprężarka tłokowa

Strona używa cookies
Ok