Księgowość Toruń - BIuro rachunkowe Toruń praca w zawodzie księgowej kadrowej
Czy warto zostać księgową?
2 września, 2020
Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet
Depilacja laserowa – nowatorski sposób na pozbycie się nadmiernego owłosienia
2 września, 2020

Jak przygotować się do rozwodu?

Co faktycznie naprawdę będzie toczyło się podczas sprawy rozwodowej? Czy trybunał stawia same kłopotliwe pytania? Jakim sposobem przyszykować się do sprawy rozwodowej, aby zyskać rozwód? Zacznijmy od tego, iż obecnie procesy rozwodowe absolutnie nie są niczym osobliwym. Dużo obywateli po jakimś czasie odkrywa swój błąd, jaki sobie wyrządzili w kwestii wyboru partnera. Nierzadko małżonek oszukuje, nadużywa napojów wysokoprocentowych czy innych używek czy znęca się psychicznie. W takiej sprawie każdy spośród nas posiada uzasadnienie, aby zdeponować pozew o rozwód oraz wyczekiwać dobrego werdyktu sądu. Wyczekiwanie na korytarzu sądowym na otwarcie rozprawy przypuszczalnie jest nadzwyczaj stresujące. Absolutnie nie ma się jednak czego bać. Powinnyśmy mieć fundamentalną wiedzę w temacie tego, kto oraz o co będzie faktycznie na niej pytał. Jeśli odczuwamy, iż na własną rękę wcale nie damy sobie rady, możemy wtedy skierować swoje kroki do adwokata rozwodowego, który w pierwszej kolejności pomoże nam skumulować wszystkie niezbędne papiery.

Postępowanie w sprawie rozwodu realizuje przeważnie trzech sędziów, z czego zajmujący centralną pozycję jest sędzią przewodzącym, natomiast dwaj na dwóch przeciwległych końcach – to prawnicy ławnicy. Proces będzie toczyło się bez włączenia widowni, więc z wyjątkiem sędziów, partnerów oraz powierników nikogo ponadto wcale nie powinno być podczas tego wydarzenia. Nie musimy się więc zadręczać, że koleżanka z firmy dowie się nazbyt dużo o naszym związku albo o tym, co właściwie stało się z naszymi małoletnimi dziećmi. Następnymi stopniami postępowania są: sondowanie małżonków, przesłuchiwanie krewnych, przesłuchanie stron oraz wreszcie – ogłoszenie wyroku.

Jakie pytania sąd zadaje podczas rozprawy?

Na pierwszej sprawie rozwodowej trybunał najczęściej startuje od zadawania całościowych pytań. Czy małżonkowie prowadzą wspólnie gospodarstwo domowe? (jeżeli nie, to od kiedy ma miejsce taka sytuacja); w jaki sposób prezentuje się sytuacja z dziećmi? (oraz czy są pełnoletnie, kto dzisiaj ma nad nimi opiekę, jeśli matki czy ojca w wymienionym gospodarstwie nie ma); czy przedtem toczyły się wobec któregokolwiek spośród partnerów procesy dla rodzin? Czy występuje w ogóle jakaś sposobność na uratowanie związku? Po tych pytaniach trybunał przechodzi do przepytania obserwatorów zdarzeń. Ma szansę to zrealizować na pierwszej rozprawie czy dopiero na nowej. Na wstępie wysłuchiwani są świadkowie strony powodowej, natomiast następnie – strony pozwanej. Od sumy obserwatorów zdarzeń zależy liczba rozpraw, natomiast każdy z małżonków ma możliwość zadawać im pytania. Kiedy wszyscy będą już przesłuchani, w takiej sytuacji trybunał przechodzi do przesłuchania współmałżonków. Mają opcję oni wyeksponować indywidualny punkt widzenia, odnieść się do tego, co właściwie powiedział któryś ze świadków wydarzeń czy sam partner.

W jakich przypadkach sąd nie orzeknie rozwodu?

  • W takiej sytuacji, kiedy ucierpiałoby na tym dobro dziecka, przede wszystkim niepełnoletniego
  • Byłoby to w niezgodności z wytycznymi współżycia społecznego
  • Rozwodu żąda tylko winowajca małżonek, np. ten który dopuścił się nielojalności (drugi małżonek musi zaprezentować aprobatę na rozwód)

Dlaczego warto zdecydować się na adwokata rozwodowego?

W sporej ilości postępowaniach potrafi pomóc nam adwokat, przede wszystkim jeśli planujemy, aby trybunał orzekł winę którejkolwiek ze stron za rozkład związku małżeńskiego. Powinniśmy się także do niego udać w takiej sytuacji, gdy: strony zajmowały wspólny majątek, natomiast jedno spośród nich posiada działalność gospodarczą w fazie upadłości; pragniemy, by zostały orzeczone alimenty na drugiego współmałżonka bądź na niedorosłe dzieci; planujemy posiadać całą kontrolę rodzicielską bądź planujemy drugiej stronie uszczuplić kontakty z dzieckiem; sprawa potrzebuje zasądzenia wariantu korzystania ze wspólnego domu, jego przydziału czy powierzeniu go jednemu spośród małżonków; trzeba osądzić podział całego kapitału. Adwokat potrafi nam pomóc nie tylko w sytuacji rozwodu, ale także w czasie separacji. Warto pamiętać, iż rozwód oraz separacją to dwie rozmaite rzeczy, jakie chociaż są zbieżne, ale różnią się skutkami. Osąd sędziego o rozwodzie przyczynia się do tego, iż małżeństwo przestaje istnieć. W przypadku separacji małżeństwo jeszcze działa formalnie. Osoby, jakie wskazały w sądzie na separację, z jakichkolwiek względów wcale nie zamierzają zdecydować się na rozwód, np. jeśli są nabożne czy mają na wychowaniu nieletnie dzieci. Istnieje także coś wyjątkowego, jak separacja rzeczywista, w której mąż oraz żona mieszkają rozdzielnie, mianowicie nie zamieszkują tego samego mieszkania.

O czym warto pamiętać?

Obligatoryjnie powinniśmy posiadać ze sobą wszelkie dowody obciążające pozostałą stronę, jeśli zależy nam na stwierdzeniu całkowitej winy. Muszą to być fotografie, krótkie wiadomości telefoniczne, wiadomości internetowe lub filmy. Powinniśmy wykazać, iż współmałżonek, np. dopuścił się niewierności lub stale nadużywa napojów wyskokowych. Jeśli staniemy przed trybunałem nie posiadając jakichkolwiek dowodów w takiej sprawie (lub nie posiadając świadków) uzyskanie rozwodu potrafi przebiegać niesamowicie przewlekle. Postanowienie sędziego będzie opierało się na wysłuchaniu stron i świadków. Jeśli potrzebujesz dobrego mecenasa, to wejdź w owy odsyłacz – Prawnik

Strona używa cookies
Ok