Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu
Pranik rozwodowy
2 września, 2020
Geodeta toruń -pomiary specjalistyczne Usługi geodezyjne
Usługi geodezyjne – miernictwo specjalistyczne
2 września, 2020

Maszynki oraz balsamy do golenia, kosmetyki zatrzymujące odrastanie włosów, depilacja za pomocą plastrów – to przypuszczalnie najpopularniejsze sposoby redukowania niepotrzebnego owłosienia. Czy są one efektywne? Na pewno zdają egzamin na kilka lub kilkanaście dni, aczkolwiek po tym czasie czynność powinno się powtórzyć. I to naturalnie jest kluczowy motyw wynalezienia depilacji laserowej – zatem sposobu usunięcia owłosienia raz na zawsze. W sumie nie jest to koncept nowy, gdyż jakiś czas temu wiele osób umawiało się na zabiegi z wykorzystaniem Light Sheer Duet. Aktualnie najmodniejszym oraz najsprawniejszym laserem jest Palomar Vectus, który ekspresowo usuwa włosy nawet z dużych partii ciała. Naukowcy, którzy zbudowali, a w dalszej kolejności zastosowali w praktyce oba lasery medyczne, w drugim przypadku zainstalowali bardziej homogeniczną wiązkę światła. Takie podejście zagwarantowało pogłębienie efektywności zabiegu, ograniczenie czasu jego wykonywania i zredukowanie tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest bezpiecznym zabiegiem oraz można ją z dobrym skutkiem wykorzystywać do okolic intymnych, skóry bardzo wrażliwej albo opalonej. Mają możliwość z niego skorzystać osoby, które mają niejednolity kolor skóry, reagują alergicznie na balsamy do depilacji lub mają kruche naczynka włosowate. Palomar Vectus to medyczny laser diodowy, który odebrał sporą ilość wspaniałych nagród. Co nie mniej znaczące, w ogóle nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Zazwyczaj potrzeba od 3 do 5 zabiegów, żeby dokładnie usunąć wszystkie włoski. Jeśli określimy jedną lub więcej partii, przykładowo przedramiona oraz pachy zarazem, wówczas kosmetyczka może to wykonać w trakcie jednej konsultacji. Tak naprawdę liczba zabiegów jest uzależniona od rodzaju owłosienia oraz poziomu, na którym znajduje się włos. Pierwszy zabieg zwalcza włosy wyraźnie widoczne, najsilniejsze, które są w późnej fazie rozwoju. Krótko mówiąc nie wszystkie zwyczajnie wzrastają jednocześnie, dlatego laser usuwa orientacyjnie 30 % owłosienia po pierwszym razie.

Czy depilacja laserowa rzeczywiście gwarantuje dobre efekty?

Bez wątpienia są one o wiele lepsze niżeli w przypadku depilacji tradycyjnymi metodami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, natomiast w ciągu życia potrafią wystąpić wyłącznie sporadyczne włosy (np. w wyniku w okresie przekwitania). Klientki, jakie zdecydowały się na ten zabieg oraz publikują swoje wypowiedzi na stronach tematycznych w 99% są szczęśliwe z rezultatów. Zwłaszcza, iż jest to idealna metoda na wrastające włosy. A dokładniej? Zgubnym rezultatem nierozważnych depilacji lub zwyczajnie skłonności są małe ranki na skórze, czerwone grudki albo krostki. Potrafią także wystąpić stany zapalne, a wówczas konsultacja u specjalisty jest niekiedy nieuchronna. Włoski ogólnie rzecz ujmując nie mogą przebić się przez skórę oraz zostają w niej. W w gruczołach łojowych zaczyna gromadzić się ropa, natomiast następnie tworzą się blizny. Depilacja laserowa jest wyłączną alternatywą, żeby poradzić sobie z takim kłopotem.

Przed pierwszą wizytą kosmetyczka zbliża do skóry czujnik SkinTel. Jego celem jest wykonanie oceny włosków oraz przystosowanie siły wiązki laserowej. Lasery starszego rodzaju w ogóle nie mają takiej zdolności, dlatego przed konsultacją trzeba ustalić, jakim sprzętem dysponuje znaleziony salon. Nowoczesny czytnik kontroluje wiele paramentów jednocześnie, m.in. odcień oraz zwartość włosów. W ogóle nie musimy się niepokoić, iż urządzenie będzie wywoływało ból lub powstaną oparzenia.

Dobre strony depilacji laserowej

Jako największy atut należy uznać zaoszczędzony czas, bowiem absolutnie nie trzeba już więcej korzystać z kremów do golenia po depilacji laserowej. Wystarczy pamiętać o higienie tak, jak wykonywaliśmy to do pierwszej wizyty w salonie. Nie należy również nabywać nowych golarek, inwestować w markowe urządzenia domowe, fatygować się z ogrzewaniem wosku i bólem. Klientki wolą epilację z powodów czysto użytecznych. Mogą spontanicznie powędrować na plażę w bikini, ogólnie rzecz ujmując nie muszą wstydzić się odosobnionych stojących włosków ani krostek. Można cieszyć się delikatną i miękką skórą! Dużym walorem dla Pań depilujących bikini jest opcja znieczulenia owego wyjątkowo czułego miejsca. Ochładzający żel uśmierza siłę odczuwania sukcesywnych impulsów przesyłanych przez laser. Do pozostałych plusów można zaliczyć brak efektów ubocznych po sesji (trzeba jednak zaznajomić się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest przeważnie niezwykle kosztowne, stąd też warto zobaczyć lokalne oferty oraz stwierdzić czy przypadkiem któryś salon nie wprowadził rabatów.

Ciekawe informacje

Podczas trzeciej zabiegu laserem medycznym Palomar Vectus można usunąć prawie 90% włosków

Przy pomocy Palomar Vectus można zniszczyć włosy choćby na dobrze opalonej skórze

W 1997 roku został wdrożony laser aleksandrytowy, za pomocą którego można było minimalizować nadmierne owłosienie

Można wyodrębnić cztery rodzaje laserów, używanych współcześnie do depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny i neodymowo yagowy.

Jeżeli zaciekawiła Cię trwała depilacja, wejdź w link i sprawdź najczęstsze pytania.

depilacja laserowa

Strona używa cookies
Ok