Prawo Jazdy Torun - Szkoła jazdy Torun - Kursy jazdy Torun - Kurs na prawo jazdy kat b Torun - Kurs na prawo jazdy kat c Torun
Praktyczne kursy na prawo jazdy
10 marca, 2017
Kredyty dla firm na oświadczenie kredyty dla firm bez zus us i bik faktoring bez bik
Poprawa płynności finansowej firm
11 marca, 2017

Porady adwokata rozwodowego

Adwokat rozwody Wrocław sprawy rozwodowe Prawnik od rozwodów

Rozwód – Jak wygląda i czy trzeba bać się rozprawy?

Co właściwie dzieje się podczas sprawy rozwodowej? I czy sędzia wymierzy w naszą stronę tylko nieprzyjemne zapytania? Jak „zmobilizować” się do procesu, aby zyskać rozwód? Rozpocznijmy od tego, iż dzisiaj postępowania w temacie rozwodów nie są niczym wyjątkowym. Masa mieszkańców miast i wsi po jakimś czasie rozumie swój błąd, jakiego się dopuścili w kwestii wyboru drugiej połówki. Nierzadko partner zdradza, nadużywa trunku bądź innych środków odurzających czy katuje psychicznie. W tej okoliczności każdy z nas ma uzasadnienie, aby zdeponować pozew o rozwód oraz oczekiwać korzystnego wyroku sądu. Czekanie na holu sądowym na zapoczątkowanie postępowania bez wątpienia jest wyjątkowo stresujące. W ogóle nie ma się jednakże czego bać. Powinnyśmy posiadać podstawową wiedzę w temacie tego, kto oraz o co będzie wyraźnie na niej pytał. Jeśli czujemy, że bez niczyjej pomocy niestety nie damy sobie rady, należałoby w takiej sytuacji udać się do adwokata rozwodowego, który najpierw pomoże nam zgromadzić wszystkie wskazane dokumenty.

Sprawę rozwodową realizuje zazwyczaj trzech sędziów, z czego siedzący wewnątrz jest sędzią prowadzącym, natomiast dwaj po bokach – to adwokaci ławnicy. Cała sprawa będzie odbywało się bez współudziału widowni, w rezultacie z wyjątkiem sędziego centralnego i sędziów ławników, współmałżonków i plenipotentów nikogo poza tym w ogóle nie powinno być podczas rozprawy. Właściwie nie musimy się w takim przypadku kłopotać tym, że przyjaciółka z biura dowie się nazbyt dużo o naszym małżeństwie czy o tym, co konkretnie dzieje się z naszymi dziećmi. Kolejnymi szczeblami rozprawy są: przepytywanie współmałżonków, przesłuchiwanie krewnych, przesłuchanie małżonków oraz w końcu – ogłoszenie orzeczenia.

Jakie pytania sąd zadaje podczas rozprawy?

Na pierwszej sprawie rozwodowej sędzia zwyczajowo rozpoczyna od zadawania generalnych pytań. Czy partnerzy prowadzą łącznie dom? (jeżeli nie, wówczas sędzia pyta od kiedy ma miejsce taka sytuacja); jak konkretnie wygląda sytuacja z dziećmi? (i czy osiągnęły pełnoletność, kto aktualnie pełni nad nimi opiekę, jeśli matki bądź ojca w takim domu praktycznie w ogóle nie ma); czy zawczasu toczyły się wobec któregoś z partnerów rozprawy familijne? Oraz czy występuje w ogóle jakakolwiek nadzieja na uratowanie związku? Po tych pytaniach sędzia przechodzi do przepytania obserwatorów zdarzeń. Może to zorganizować na wstępnej rozprawie lub dopiero na drugiej. Na początku wysłuchiwani są przyjaciele strony powodowej, a następnie – strony pozwanej. Od sumy obserwatorów zdarzeń uzależniona jest ilość postępowań, natomiast każda ze stron ma możliwość kierować do nich pytania. Kiedy zainteresowani zostaną już przepytani, wówczas trybunał przechodzi do przepytania małżonków. Mają możliwość oni przedstawić własny scenariusz wydarzeń, odnieść się do tego, co właściwie powiedział któryś z najbliższych czy sam małżonek.

Kiedy sąd może nie orzec rozwodu?

  • Wtedy, gdy ucierpiałoby na tym dobro dziecka, przede wszystkim nieletniego
  • Byłoby to w rozbieżności z dyrektywami współżycia społecznego
  • Rozwodu pożąda tylko winowajca małżonek, przykładowo ten który dopuścił się nielojalności (drugi partner musi wyrazić zgodę na rozwód)

Dlaczego warto zdecydować się na adwokata rozwodowego?

W sporej ilości kłopotów ma szansę pomóc nam adwokat, zwłaszcza jeżeli pragniemy, żeby sędzia stwierdził winę jednej ze stron za rozpad związku. Powinniśmy się także do niego udać wówczas, jeśli: strony posiadały wspólny majątek, zaś jedno spośród nich ma działalność gospodarczą w okresie ruiny; pragniemy, żeby były orzeczone alimenty na drugiego partnera czy na niedorosłe dzieci; zamierzamy posiadać całkowitą władzę rodzicielską albo planujemy drugiej stronie ograniczyć stosunki z dzieckiem; rzecz wymaga orzeczenia metody użytkowania ze wspólnego mieszkania, jego rozdziału albo przydzieleniu go jednemu z partnerów; należy osądzić rozdział całkowitego dorobku. Adwokat potrafi nas wesprzeć nie jedynie w sytuacji rozwodu, lecz też w trakcie separacji. Należy nadmienić, że rozwód i separacją oznaczają dwie rozmaite sprawy, które owszem są podobne, ale różnią się „wynikami”. Werdykt sędziego o rozwodzie działa w taki sposób, że małżeństwo przestaje istnieć. W przypadku separacji małżeństwo w dalszym ciągu funkcjonuje formalnie. Osoby, które postawiły na separację, z dowolnych powodów nie pragną zdecydować się na rozwód, m in. jeśli są nabożne albo mają na wychowaniu nieletnie dzieci. Występuje też coś jedynego w swoim rodzaju, jak separacja praktyczna, w jakiej mąż i żona obcują oddzielnie, zatem nie zajmują tego samego lokum.

Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę?

Obligatoryjnie powinniśmy nosić ze sobą wszelkie dowody obciążające przeciwną stronę, jeśli zależy nam na stwierdzeniu jedynej winy. Mogą to być kawałki zdjęć, krótkie wiadomości telefoniczne, wiadomości multimedialne lub materiały audio-wizualne. Musimy wykazać, że małżonek, m in. dopuścił się oszustwa albo wciąż nadużywa alkoholu. Jeśli staniemy przed sędzią nie posiadając jakichś dowodów w tej sytuacji (lub nie posiadając świadków) otrzymanie rozwodu może trwać niesamowicie mozolnie. Orzeczenie sędziego będzie opierało się na wysłuchaniu stron i świadków. Jeśli potrzebujesz rzetelnego adwokata, to kliknij w ten link – Adwokat Katowice Rozwody

Strona używa cookies
Ok