Dekoracje ślubne - Dekoracje weselne - Dekoracje na ślub - Organizacja wesel - Dekoracje ślubne Toruń - Dekoracje samochodu weselnego
Organizacja idealnego ślubu
9 marca, 2017
Adwokat rozwody Wrocław sprawy rozwodowe Prawnik od rozwodów
Porady adwokata rozwodowego
11 marca, 2017

Prawo jazdy to obecnie dokument obowiązkowy. Pomaga nam w znalezieniu pracy (bardzo duża liczba rekruterów podkreśla, że w trakcie rekrutacji bierze pod lupę czy konkretny aplikant ma prawo jazdy) i zwiększa nasz własny komfort. Mamy szansę zaobserwować, ze co raz więcej młodych osób (w wieku od 18 do 20 lat) zapisuje się na kurs na kategorię B, wbrew temu, że modernizowane przepisy znacząco zmniejszają szansę zaliczenie egzaminu państwowego.

Dysponując własnym samochodem mamy możliwość się przemieszczać bez dodatkowego kłopotu. Ale istnieje jeszcze jeden kluczowy plus posiadania prawa jazdy – szansa dostania lepiej płatnej i ciekawej pracy. Nawet z kategorią B nasze możliwości na rynku pracy się powiększają. Posiadając większą liczbą kategorii (np C+E) mamy możliwość uzyskać zatrudnienie w przewozie drogowym. Pensja na tej pozycji, dla świeżych kierowców, jest minimum 2 razy wyższa niż najmniejsze krajowe wynagrodzenie. Kierowcy ciężarówek z kilkuletnim doświadczeniem mogą otrzymać zarobki wyższe niż 4 000 złotych. Podobnie prezentuje się sytuacja osób, które mają kwalifikacje do transportu osób – ukończony kurs na kategorię D.

Teraz przytoczymy Tobie krok po kroku, najbardziej korzystne kategorie prawa jazdy. Opowiemy również o profesjonalnych kursach związanych z doskonaleniem techniki kierowanie pojazdem. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego mini przewodnika wybierzesz się na stosowny dla Ciebie kurs do szkoły jazdy.

Prawo jazdy kat. B – najpopularniejszy kurs

Kurs na prawo jazdy w kategorii B to najpopularniejsze i jednocześnie najszybsze szkolenie, w jakim mogą uczestniczyć osoby powyżej 18 roku życia o odpowiednich predyspozycjach fizycznych i psychicznych poświadczonych badaniem lekarskim. Kurs składa się z dwóch faz – teoretycznej i praktycznej. Na wykładach teoretycznych kandydaci nabywają wiedzę o budowie samochodu osobowego i o przepisach ruchu drogowego. Każdy kursant powinien także ukończyć zajęcia powiązane z pierwszą pomocą. Żeby przejść do ćwiczeń praktycznych (jazdy samochodem) uczestnik musi zaliczyć wewnętrzny sprawdzian zdolności. Ćwiczenia praktyczne rozłożone są na 30 godzin, po czym uczestnik kursu ma prawo podejść do egzaminu państwowego w WORD. Prawo jazdy kat. B uprawnia do prowadzenia samochodu o dopuszczalnej masie całkowitej (dmc) niewykraczającej poza 3,5 tony, oraz pojazdu wolnobieżnego. Kursy na prawo jazdy kat. B prowadzone są przez szkoły jazdy praktycznie w jakiejkolwiek gminie. Koszt szkolenia to zazwyczaj 1300 złotych.

Prawo jazdy kat. C – witaj ciężarówko

Spora liczba moich znajomych mówi, iż zawsze marzyło by, zostać kierowcą samochodu ciężarowego. Nawet niektóre kobiety twierdzą, że ten zawód jest dla nich atrakcyjny. Kierowca samochodu ciężarowego to zawód pełen ryzyka, lecz także ciekawych doznań. Jeżeli nie boisz się długich tras i nocy w ciasnej kabinie, to za pewne zaspokoisz się w tym fachu. Najpierw jednak musisz ukończyć szkolenie na prawo jazdy kat. C. A jeśli marzy Ci się prowadzenie pojazdu ciężarowego z przyczepą (popularnie określanego TIR-em) dodatkowo powinieneś odbyć jeszcze kurs na kategorię E. Harmonogram szkolenia wygląda dość podobnie jak szkolenie na kat. B z tą subtelną różnicą, że na lekcjach z praktyki obsługujesz samochód ważący znacznie ponad 4 tony. Pozyskanie dowodu potwierdzającego zdolności także możliwe jest po zaliczeniu egzaminu w WORD. Ale to jeszcze nie wszystko. Osoby myślące o posadzie w ciężarówce powinny zrealizować jeszcze jeden kurs tzw. kwalifikację. Jest to szkolenie, które potwierdza Twoje zdolności kierowcy zawodowego. W praktyce jest to kolejny dodatkowy kurs za który musisz uiścić opłatę. No ale należy spełnić wszystkie wymagania.

Kursy doskonalenia techniki jazdy

Kursy doskonalenia techniki jazdy, których celem jest rozszerzenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, organizowane są w Ośrodkach Doskonalenia Techniki Jazdy. Oferowane są zarówno początkującym, jak i kierowcą z długoletnim doświadczeniem, dla których kluczowe jest ciągłe zwiększanie predyspozycji na drodze. Te specjalistyczne kursy omawiają takie zagadnienia jak – jazda oszczędna, jazda bezpieczna, czy ryzyka w ruchu drogowym. Prowadzone ćwiczenia takie jak jazda na macie poślizgowej, jazda na zakręcie nadsterownym, czy nagłe zmiany zachowania uczestników ruchu mają kształtować prawidłowe postawy za kierownicą i uruchamiać wyobraźnię kierowców co do przypadkowych zdarzeń. Profesjonalne szkolenie jazdy bezkolizyjnej, czy funkcjonalne szkolenie z zagrożeń w ruchu drogowym to znakomite rozwiązanie dla ludzi, którzy chcą zdobyć większą swobodę na drodze.

Szkoły jazdy proponują nam co raz większa ilość szkoleń, w trakcie których możemy poprawić lub sprawdzić swoje predyspozycje na drodze. Jedno jest pewne – warto zgromadzić trochę pieniędzy i zarejestrować się na kurs na prawo jazdy. Im prędzej tym łatwiej. Idealnym momentem na przystąpienie do szkolenia na prawo jazdy kat. B jest szkoła średnia, kiedy nie masz jeszcze pracy i innych obowiązków. Bardzo duża liczba rodziców zapisuje swoich nastolatków na kursy w ramach niespodzianki na osiemnaste urodziny. To na pewno najlepsza inwestycja w dorosłe życie.

Wszystkie kursy odnajdziesz w ofercie szkoły jazdy Rajder w Toruniu. Wejdź teraz na stronę internetową klikając tutaj: szkola jazdy torun

Strona używa cookies
Ok