Adwokat rozwody Wrocław sprawy rozwodowe Prawnik od rozwodów
Porady adwokata rozwodowego
11 marca, 2017
Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń
Nowoczesna kobieta – nowoczesna depilacja laserowa
12 marca, 2017

Poprawa płynności finansowej firm

Kredyty dla firm na oświadczenie kredyty dla firm bez zus us i bik faktoring bez bik

Kredyty dla firm bez zbędnych formalności

Praktycznie każdy z banków w sumie nie zapewnia własnym konsumentom krótkoterminowych pożyczek, czyli takich, które mamy szansę pozyskać w trybie natychmiastowym. Zazwyczaj powinniśmy dostarczyć pakiet formularzy na temat przychodów, obrotów, odmiennych długów czy wpisu do hipoteki (ponieważ w przypadku kiedy nie będziemy mogli go zapłacić, wtedy bank „zaopiekuje się” naszym domem względnie kolejną przedstawianą nieruchomością). Czy istnieje jakieś inne wyjście? Prócz banków wsparcia w postaci kredytów są udostępniane jeszcze przez instytucje pozabankowe. Określa się je jako tzw. kredyty dla firm na oświadczenie. Aby zaciągnąć taką wierzytelność, w zasadzie nie potrzebujemy złościć się przekazywaniem wielkiej ilości papierów. Wystarczy, że wstąpimy na stronę internetową pożyczkodawcy oraz uzupełnimy wniosek kredytowy albo umówimy się za pomocą pisma zgłoszeniowego zgłoszeniowego ze specjalistą. Przeważnie taka jednostka wypatruje wyciągów bankowych z wszystkich firmowych kont za ubiegłe 6 miesięcy. Jest to nieuniknione, żeby stwierdzić naszą płynność płatniczą. Tak naprawdę oznacza to, iż kredytodawca bada obroty naszej jednostki oraz jej egzystowanie w bazach dłużników. Na reakcję musimy czekać jedynie parę minut. W przypadku służbowego spotkania z ekspertem, wszelkie elementy kredytowania załatwiane są na poczekaniu.

Jakie są zalety pożyczek udzielanych przez instytucje kredytowe?

W szczególności fakt, iż krótko mówiąc nie potrzebujemy przedstawiać zbioru formularzy i oczekiwać przez kilkanaście dni na odzew banku. Znacznym walorem kredytów firmowych bez ZUS i US jest również to, iż doradca jest w stanie ogół w przejrzysty sposób wyjaśnić (mówiąc w skrócie nie wykorzystuje bankowych sformułowań). Bynajmniej nie ma znaczenia dziedzina, w której pracujemy – możemy posiadać sklepik z narzędziami, salon fryzjerski lub zakład samochodowy. Fachowiec doradzi nam jeszcze w sytuacji, kiedy nasza placówka jest zadłużona. Jest to doskonała nowina dla tych, którzy planują uzyskać kredyt dla firm bez dochodu. Do innych pozytywnych stron należą: zapewnianie sporych stawek kredytów, długoletni okres spłaty, alternatywa używania kredytu na jakikolwiek cel oraz perspektywa pozyskania dotacji w przypadku, kiedy nasza placówka dopiero zainicjowała pracę. W prezentowanych firmach kredytowych możemy zdobyć dwa typy kredytów: bez ubezpieczenia i z ubezpieczeniem. W drugim przypadku kredytor postępuje analogicznie jak bank, czyli kredyt musi obligatoryjnie zostać ubezpieczony hipoteką bądź pozostałym trwałym środkiem.

Faktoring – opcjonalny sposób na maksymalizację strony finansowej w działalności gospodarczej

Płynność budżetowa placówki jest zależna w głównej mierze od klientów. Najczęściej nie zamierzają oni opłacać faktur natychmiast, jednak realizują to po paru tygodniach, natomiast sporadycznie miesiącach. Faktoring bez BIK to wykup takich zadłużeń poprzez jednostki zewnętrzne, jakie wykonują np. usługi kontroli płatności albo przeprowadzanie podsumowań. Nasza jednostka może posiadać długi, gdyż nie jest to aż tak istotne przy tejże usłudze. Ogólnie rzecz ujmując wyróżnić można kilka wariantów faktoringu:

Faktoring kompletny (bez regresu) – placówka faktoringowa chce przejąć pełną odpowiedzialność za „pożyczki” nabywcy. Nasza jednostka dostaje opłatę za fakturę (wielokrotnie 90% całkowitej ceny).

Faktoring niekompletny (z regresem) – oznacza w praktyce wzięcie kredytu w spółce faktoringowej, bo w przypadku upadłości trasata, to faktorant ponosi odpowiedzialność za wyniki nie spłacenia faktury w terminie.

Faktoring kontrastowy – jest dedykowany szczególnie dla firm, jakie w nazbyt krótkim okresie powinni dać za wyrób lub usługę.

Faktoring krzyżowy – to zintegrowanie dwóch priorytetowych typów faktoringu. Może bazować przykładowo na tym, iż instytucja finansowa będzie odpowiedzialna za upadłość odbiorcy ledwo w 40 %. Dług kontrahenta jest przeniesiony na dwie placówki, słowem każda spośród nich będzie musiała adekwatną stawkę spłacić.

Faktoring dotyczący eksportowania towarów (faktoring dla firm transportowych) – w owym przypadku chodzi o skupowanie zadłużeń Odbiorców z pozostałych krajów z tytułu umów eksportowych. Ogólnie rzecz ujmując – jednostka faktoringowa przegląda konsumentów będących za granicą, a ponadto realizuje proces rewindykacji. Dobrze jest rzucić okiem na to, iż faktor w sumie nie będzie fundował reeksportu do krajów podniesionego zagrożenia, m in. do krajów Afrykańskich.

Plusy faktoringu

Kluczową korzyścią owego wyjścia jest korekta zdolności gospodarczej naszej jednostki. Oczywiście wiemy, w którym czasie uzyskamy pieniądze oraz mamy możliwość w takim przypadku szczegółowo uwzględniać wszystkie koszty. Krótko mówiąc nie potrzebujemy niepokoić się, iż odbiorcy nie zapłacą w najbliższym czasie oraz co znaczące – wcale nie powinniśmy zaprzepaszczać czasu na to, żeby ich pospieszać. Dzięki faktoringowi mamy możliwość w bezproblemowy sposób ograniczyć zagrożenie wykonywania działalności gospodarczej. Inaczej mówiąc – absolutnie nie musimy ustawicznie rozpamiętywać o tym, iż wskutek niewypłacalnych odbiorców sami będziemy musieli zlikwidować jednostkę. Kolejnym pozytywem jest opcja oferowania wyrobów bądź usług z dalszym czasem płatności. Z takiej metody refundowania mogą zaczerpnąć również lokalne spółki, jakie mówiąc w skrócie nie mają zdolności kredytowej.

Więcej informacji odnajdziesz tutaj – Kredyty dla firm na oświadczenie

Strona używa cookies
Ok