dj na wesele dj na wesele warszawa oprawa muzyczna imprez
Oprawa muzyczna wesel – DJ, konferansjer i wodzirej
29 kwietnia, 2017
dj na wesele dj na wesela bydgoszcz wodzirej konferansjer
Wesele bez alkoholu – oczywiście ze znanym DJ-em
5 maja, 2017

Pomoc prawnika w sprawie nękających firm windykacyjnych

prawnik toruń skuteczny adwokat kancelaria adwokacka przedawnione długi

Jak wygląda „ściąganie” długów przez firmy windykacyjne?

Pokaźna liczba przedsiębiorstw dochodzących wierzytelności jest kierowana przez osoby, które przebyły studia prawnicze, jednak nie posiadają aplikacji. Stąd też posiadają fragmentaryczną wiedzę z obszaru kodeksu cywilnego. Uzyskiwanie rozmaitego typu wierzytelności wymaga większego poświęcenia i doświadczenia, jakiego niestety nie można pozyskać za pomocą innych środków, jak w trakcie stażu w kancelarii adwokackiej u „dojrzalszych” kolegów po fachu. W tym przypadku nieodzowny jest adwokat, który oczywiście będzie wiedział, które kroki warto jest podjąć. Spółki windykujące długi nieraz nie pobierają minimalnej „przedpłaty” i umawiają się tylko na procent od wyegzekwowanego długu. Przeciętnie jest to od 20% do 50% całej sumy. To naturalnie fakty dotyczące Kontrahentów. Oni w zasadzie nie muszą właściwie robić żadnych kroków, poza wyczekiwaniem na spłacenie części wierzytelności poprzez omawianą placówkę. Natomiast co w tym czasie ma miejsce z wierzycielem?

Wezwanie do zapłaty, czyli niekończące się listy, e-maile i telefony

Warto jest w niniejszym miejscu rozróżnić dwie sprawy: kiedy któraś osoba ledwie co stała się wierzycielem oraz zadłużenia przedawnione, których absolutnie nie powinniśmy pokrywać. W pierwszej sytuacji dłużnik musi koniecznie pokryć niespłacone pożyczki pod rygorem rozprawy sądowej, wręczenia decyzji, zabrania majątku poprzez komornika oraz w rezultacie sfinansowania o wiele wyższej sumy aniżeli źródłowa. Jeśli chodzi o długi przedawnione, to w ogóle nie trzeba zwracać długu – taką instrukcję zdobędziemy od każdego prawnika. Niestety przeważająca część firm „ściągających” długi nie pyta już o uregulowanie owego zadłużenia, ale terroryzuje wierzycieli destrukcyjnymi rezultatami ich nieuregulowania. Dokonują tego przy pomocy listów, jakie non stop trafiają do skrzynki, co najmniej kilkunastu wiadomości e-mail oraz bezwzględnych telefonów z numerów zastrzeżonych. Częstokroć listy są sprecyzowane w taki sposób, ażeby wierzyciel rozważył to, iż naprawdę powinien coś sfinansować. Mnóstwo w nich nieczytelnych dla „przeciętnego zjadacza chleba” wyrażeń typu „inwestycyjny niestandaryzowany sekurytyzacyjny fundusz zamknięty.” Co konkretnie w takiej okoliczności trzeba zrobić?

Długi, które trzeba zapłacić

Wtedy powinniśmy odebrać pozew o uregulowanie należności z sądu (jeśli długu w ostatnim czasie nie pokryliśmy). Żadnego powiadomienia z sądu nie powinniśmy pomijać, ponieważ po pewnym czasie (usankcjonowanie) posiada ono moc wykonawczą. Gdy informacje ujęte w pozwie są dyskusyjne bądź załączono do pozwu nieprawdziwe druki – tym bardziej musimy zareagować. Dłużnik ma podstawę, aby się asekurować, przykładowo gdy doszło do przeterminowania długów. W niniejszej okoliczności dobrze jest skorzystać z pomocy prawnej lub udać się do wybranej Kancelarii Adwokackiej w Bydgoszczy, jaka wyłoży nam, które propozycje będą najkorzystniejsze. Cesjonariusz, który dochodzi swych należności, ma obowiązek przedłożyć w sądzie dowody, przykładowo zarejestrowany mandat za jazdę komunikacją miejską bez biletu.

Prosta sytuacja z długami przedawnionymi

Instytucje windykacyjne nie mają w ogóle żadnych praw. Posiada je trybunał, sekwestrator, obrońca – lecz nie instytucja zajmująca się „ściąganiem” nieważnych wierzytelności. Jeśli zatem przyjęliśmy przywołanie do zapłaty od wspomnianego podmiotu, nie można wykonywać tych ruchów:

1. Krótko mówiąc nie możemy reagować na zawiadomienia, e-maile i odbierać komórki, bowiem będzie to jednoznaczne z funkcjonowaniem zadłużenia (jakiego wcale nie powinniśmy oddawać)

2. W przypadku kiedy zaprezentowana spółka łączy się telefonicznie, powinniśmy uświadomić sobie to, iż pełna konwersacja będzie zapisana – a to niekiedy może właśnie wpłynąć na naszą niekorzyść. Absolutnie nie pozwalajmy się nagrywać, nie wchodźmy w zbędne rozmowy z windykatorami pracującymi w centrum obsługi telefonicznej. Najzwyczajniej w świecie odrzućmy połączenie, szczególnie jeśli nie jest widoczny konkretny numer telefonu.

3. Krótko mówiąc nie dajmy sobie grozić! W sytuacji nieprawomocnych wierzytelności nigdy nie przesyłajmy podań odwoławczych, próśb pokrywania długu rozłożonego na raty, pomysłów przesunięcia czasu wypłaty zadłużenia etc. Nie dajmy się również nabrać na mediacje, czyli „promocje” oraz „rabaty” dotyczące przedawnionych długów.

4. Wcale nie przelewajmy jakiejkolwiek ilości pieniędzy na konto placówki windykacyjnej, chociażby paru groszy. Bowiem wówczas rozpocznie się cała machina dochodzenia długów. Uiszczenie chociażby szczególnie niskiej sumy jest równoważne z tym, iż zadłużenie przyjmujemy.

5. Jeśli otrzymaliśmy skomplikowane pismo, idźmy do adwokata, który objaśni nam indywidualne jego komponenty.

Powinniśmy także wspomnieć o tym, że wierzytelności stare możemy spłacić dobrowolnie. Pieniądze nie znajdą się jednak na koncie podstawowego wierzyciela, ale jednostki, która ów dług w późniejszym okresie odkupiła. Trzeba w takim przypadku zadać sobie fundamentalne pytanie: czy warto? Uiszczenie pierwszemu kredytorowi przestarzałego długu ma sens, jednak płacenie placówkom, które od siebie wzajemnie zakupują niespłacone zobowiązania oraz liczą na ekspresowy interes – chyba nie. Szczególnie, iż część aprobuje liczne pogwałcenia polskiego prawa.

Jeżeli zaintrygował Cię ten temat oraz pragniesz ujrzeć, jak wygląda specjalistyczna strona internetowa adwokata, możesz kliknąć tu – Prawnik Bydgoszcz

Strona używa cookies
Ok