Klimatyzacja bydgoszcz - Klimatyzatory domowe montaż serwis
Montaż klimatyzacji Bydgoszcz
2 września, 2020
Kredyty toruń pożyczki gotówkowe bez bik na dowód
Chwilówki gotówkowe
2 września, 2020

Szkolenie na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego

Zostanie kierowcą pojazdów uprzywilejowanych wymaga konkretnych uprawnień. Według przepisów prawa potrzebne jest tradycyjne prawo jazdy właściwej kategorii, pozwolenie Starosty, dokument zaliczenia szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych. Co więcej potrzebne są pozytywne wyniki badań lekarskich oraz psychologicznych, które poświadczą możliwość kierowania pojazdami. Pełne szkolenie zapewnia otrzymanie wszelkich dokumentów. Dla osób, które zdobyły uprawnienia wcześniej dostępne są uzupełniające szkolenia, które rozwinąć osiągnięte kompetencje. Żeby podjąć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, specjalne przygotowanie nie są potrzebne. Głównym wymogiem oprócz posiadania podstawowego prawa jady danej kategorii jest przekroczenie wieku 21 lat. Z kolei badania lekarskie i psychologiczne można odbyć po szkoleniu lub w jego czasie.

Dla kogo kurs na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego?

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane interesuje głównie osoby, które planują kierować tymi pojazdami w ramach pracy w służbach publicznych. Zawód kierowcy pojazdu uprzywilejowanego wiąże się z podniesionym ryzykiem wypadku. Według kodeksu drogowego są sytuacje, gdy pojazd uprzywilejowany nie musi przestrzegać przepisów ruchu drogowego. W szczególnych sytuacjach nie musi zwracać uwagi na sygnalizację świetlną oraz poziome i pionowe znaki, przy czym wymagane jest zachowanie szczególnej ostrożności. Z uwagi na to osoba kierująca pojazdem uprzywilejowanym musi odznaczać się błyskawiczną reakcją, zdolnościami oraz opanowaniem. Dzięki temu uniknie trudnych sytuacji drogowych.

Do pojazdów uprzywilejowanych wlicza się te, które nadają niebieskie, błyskowe sygnały świetlne oraz dźwiękowe sygnały o zmiennym tonie. Na przykład są to pojazdy policji, straży miejskiej, pożarnej czy gminnej. Według przepisów ruchu drogowego to są także pojazdy ratownictwa medycznego, chemicznego albo wodnego. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane zainteresuje także kierowców chcących podjąć pracę w Służbie Celnej, Straży Granicznej, i innych służbach bezpieczeństwa. Posiadając te uprawnienia można także kierować bankowozy oraz pojazdy, które przewożą wartości pieniężne. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane kompleksowo przygotuje kierowcę do zatrudnienia w tym charakterze.

Organizacja i program kursu

Program szkolenia na pojazdy uprzywilejowane został wymyślony w taki sposób, by przygotowywał kierowcę na ryzykowne sytuacje drogowe oraz wychodzenia z nich bez kolizji. Dzięki technikom ekstremalnej jazdy, kierowca utrzymuje większe bezpieczeństwo tak swoje, a także pasażerów oraz innych osób potrzebujących pomocy. Szkolenie pokazuje ekstremalne sytuacje, gdzie możliwa jest utrata kontroli nad pojazdem. Dzięki niemu kierowcy szlifują swoje zdolności, potrzebnych do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Kurs na pojazdy uprzywilejowane dostępne jest w kategoriach A, A2, A1, kat. B, B1, B+E i w kat. C, C1, C+E. Podstawowe szkolenie przeznaczone jest dla każdego kierowcy, z kolei szkolenie uzupełniające stworzono dla kierowców, mających już uprawnienia. W skład szkolenia wchodzą zajęcia praktyczne i teoretyczne oraz wewnętrzny egzamin. Wśród tematów, jakie znajdują się w zajęciach teoretycznych są mechanizmy i skutki wypadków drogowych, podstawy psychologiczne uprzywilejowanego transportu oraz kierowanie pojazdem w niebezpiecznych warunkach. Ważnym elementem jest także przypomnienie przepisów ruchu drogowego. Natomiast zajęcia praktyczne polegają na ćwiczeniach na płytach poślizgowych.

Ukończenie zajęć teoretycznych i praktycznych oraz końcowego egzaminu, skutkuje otrzymaniem zaświadczenia, które będzie podstawą do uzyskania zezwolenia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Otrzymanie zaświadczenia oznacza ukończenie szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Po wypełnieniu wszelkich formalności kierowca posiada uprawnienia do pracy w charakterze kierowcy pojazdów uprzywilejowanych.

Przed szkoleniem na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego

Kierowca chcący ukończyć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, musi mieć co najmniej 21 lat oraz prawo jazdy odpowiedniej kategorii. Nie ma innych wymagań wstępnych. Najszybszą formą wpisania się na szkolenie, jest przygotowanie zgłoszeniowego formularza. Wszelkie szkoleniowe materiały i egzaminy przygotowuje ośrodek szkolenia. Również wykonanie badań lekarskich i psychologicznych dostępne jest w ofercie.

Szkolenie pojazdu uprzywilejowanego jest kompleksowe oraz przekazuje fachową wiedzę, dzięki wyspecjalizowanej kadrze pracowników. Instruktorzy opierają się na wiedzy i latach doświadczeń, które szczegółowo przekazują kierowcom. Ułożony program szkolenia dzięki doskonałej organizacji oraz korzystaniu nowoczesnych narzędzi i technologii uczy kierowców kierowania pojazdem w ekstremalnych warunkach. Kształcenie zgodne z aktualnymi normami, świetne warunki nauczania i znakomita kadra instruktorów znających profesjonalne techniki jazdy, czyni szkolenie na pojazdy uprzywilejowane bazą bezpiecznej jazdy oraz sprawnego udziału w ruchu drogowym w nawet najbardziej ekstremalnej sytuacji.

Kurs na pojazdy uprzywilejowane

 

Strona używa cookies
Ok